logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 133   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Červen 2021

Červen 2021

Den dětí

První červnový den patří dětem a ve školce jsme ho oslavili Karnevalem. Ve školce bylo veselo a rušno.  Nejdříve jsme si masek a tanečků užili ve třídách a pak jsme se všichni sešli na zahradě. Děti si zasoutěžily a v rytmu tance se rozproudily. Nechyběla sladká odměna a ke Dni dětí překvapení. Děti si odnesly dobrou náladu a karnevalový Den dětí si všichni užili. Děkujeme rodičům za masky, které dětem připravili.

Vyhodnocení výtvarné soutěže  

Děti ze třídy Sluníček se zapojily do výtvarné soutěže s názvem Vlakem do Evropy, který vyhlásil Liberecký kraj. Informace o soutěži byly v předešlém zpravodaji. Naše školka byla oceněna a za zaslání obrázků jsme dostali knížku „Atlas světa pro děti“. Výstava k výtvarné soutěži proběhne od 1. 7. - 13. 8. v Krajské vědecké knihovně Liberec ve 3. patře u dětské knihovny. 

Procházka do přírody

Na procházkách do přírody se děti učí nejen poznávat své okolí, ale také objevovat a pozorovat  přírodu. Se Sluníčky jsme se vydali do lesa v okolí Předlánc, pozorovali řeku Smědou a stavěli přehrady s kamenů.  Pochutnali si na upečených buřtících a nechyběl fotbálek, který  mají děti rády.

S Broučky jsme se také vydali do Předlánc k řece Smědé. Děti si pouštěly lodičky, které si samy vyrobily. Pozorovaly, jak lodičky plují po vodě a byly zvědavé, kam asi doplují. Pohrály si na nedaleké louce, posilnily se na cestu a hurá do školky.

Sluníčka ve škole

Budoucí školáčci navštívili svoje kamarády v 1. třídě základní školy. Děti obdivovaly, jak už umí číst, psát i počítat. Paní učitelka si pro děti připravila úkoly, které děti ze školky hravě zvládly a vyzkoušely si, jak se sedí v opravdové lavici. Děti si také prohlédly prostory školy a nahlédly do jiných tříd. Všichni se už moc těší, jak budou od září také nosit aktovky a budou umět všechno jako současní prvňáčci. 

Pasování na školáky

Rozloučení s předškoláky a pasování na školáky proběhlo v posledním týdnu ve školce. Děti si do školky přinesly věci na přespání, připravily si pelíšky na spaní a začala ta správná atmosféra. Nejprve jsme si s dětmi povídaly o školce, jak se těší do školy, vyrobili si fotku na památku. Na zahradě si upekly něco dobrého k večeři. Pasování na školáky proběhlo za velikého pokřiku, a pak bylo pro děti připraveno pohoštění. S dětmi jsme si připili dětským šampaňským a popřáli mnoho úspěchu ve škole. Pak hurá na kutě a pohádka na dobrou noc. Věřte, mám, bude se mám po Vašich dětech stýskat, jsou moc prima!

Děkujeme rodičům za spolupráci, nebyl to rok lehký, ale myslím, že jsme jej společně zvládli. Přejeme Vám všem klidnou dovolenou a dětem prima prázdniny.

Květen 2021

Květen 2021

Květen v MŠ 

První týden v květnu se všechny děti vrátily do školky, už jsme se na ně moc těšily. Bez testování a roušek. Návrat dětí do školky po dlouhé době proběhl na jedničku a my se mohly věnovat tématům, které jsme si pro ně připravili.  

Den matek

V květnu všechno kvete a maminky mají svátek.  Proto jsme si s dětmi povídali o maminkách, vyrobily přáníčka a naučily se básničku pro maminku. Prostřednictvím tohoto tématu rozvíjíme v dětech pozitivní city, vedoucí k uvědomění si významu rodiny.

Rodina

Děti se hravou formou seznámily s jednotlivými členy rodiny, s jejich postavením v rodině a rodinným životem. Upevnily si názvy jednotlivých členů. Vědí, že každý někam patří a každý má svůj domov. Děti si  uvědomují, jaký má význam slovo rodina.

Dopravní prostředky

Děti se zábavnou formou seznámily s dopravními prostředky a povoláními s nimi spojené. Vybarvily si podlé své fantazie dopravní prostředky a vydaly společně na výlet.  Cvičily se v hrubé a jemné motorice, zrakovému a sluchovému vnímání a početními představami.


Položek: 7-12 z celkem: 133   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy