logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 136   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Prosinec 2021

Prosinec 2021

Kouzelný čas adventu

Jak jsme s dětmi prožívaly adventní čas v MŠ? Na konci roku je nejvíc práce, ale to znáte sami moc dobře. Poslední měsíc v roce patřil krásnému adventnímu času. Připravovali jsme se na příchod Mikuláše, seznámili jsme se s vánočními tradicemi a zvyky. Všechny činnosti byly vedeny k aktivnímu zapojení dětí do výzdoby třídy, výroby dárků, přípravy pásma pro rodiče (které se nakonec nekonalo). Pro rodiče jsme připravili překvapení. Krátké video s ukázkami našeho vánočního snažení.

Zde si videa můžete prohlédnout:

https://youtu.be/FFMtVTQBqAs

https://youtu.be/BbroTjNVOYw

Zdařilou akcí také byl "Čertovský rej". Školka se proměnila v malé peklo se svými velkými i malými čertíky. Na příchod Mikuláše a Anděla se děti moc těšily, a protože máme ve školce hodné děti, tak jsme si mikulášskou besídku užili v pohodě. Děti od Mikuláše a Anděla dostaly malé překvapení.

Hurá zpátky do školky, protože nás čekal dlouho očekávaný Vánoční den v MŠ. Jedná se velký den, kdy k nám do školky přišel Ježíšek a nadělil nám dárky pod stromeček. Zvonění zvonečku oznámil příchod Ježíška. Vánoční nadílka rozzářila očička všech dětí. Ježíšek nadělil dětem spoustu krásných dárků, ze kterých měly radost.  

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě vánoční atmosféry a přispění na dárky.

 Mnoho zdraví, pohody a úspěchů v novém roce 2022 Vám přeje kolektiv MŠ.

 

 

 

Listopad 2021

Listopad 2021

Dýňobraní

Už několik let se k podzimním slavnostem ve školce řadí Dýňobraní. Na této akci se scházejí rodiče, děti a paní učitelky, aby strávili příjemné odpoledne. Letošní rok se opravdu vydařil, počasí  nám přálo. Rodiče se dětmi zapojili do vyřezávání. Dýně začaly přibývat na zahradě jedna za druhou a krásně zdobily zahradu školky.

Na této akci se podílela Irenka Fejtková s dětmi z kutilského kroužku, měla pro děti připravené pomůcky na výrobu lucerniček. Děkujeme za spolupráci.

Rádi bychom poděkovali maminkám za pohoštění, které přinesly, všem moc chutnalo. Paním kuchařkám za výbornou dýňovou polévku.

Děkujeme za vytvoření příjemné atmosféry během této podzimní slavnosti.  Těšíme se na další rok. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout naše výtvory.

Projekt - Zdravý úsměv  

Využili jsme nabídku z Mateřského centra Mateřídouška v Hejnicích na preventivní program Zdravý úsměv. Cílem projektu je naučit děti technice čištění chrupu, obecné péči o orální zdraví, napomoci ke vzniku celoživotního návyku spojeného s péčí o dutinu o ústní. Během projektu se děti teoreticky i prakticky učí péči o svůj chrup. K dispozici jsou různé pomůcky – pracovní listy (slouží jako omalovánky a jsou zaměřeny tematicky), modely zubů, plakáty, plyšová zvířátka se zabudovaným modelem chrupu. Děti obdržely motivační dárky se zaměřením na ústní hygienu – zubní kartáček, zubní pastu a motivační pracovní sešit.

Říjen 2021

Říjen 2021

Říjen

Co jsme s dětmi prožili v tomto krásném podzimním měsíci? Povídali jsme si o podzimní přírodě. Co se děje se stromy a jak se kolem nás mění bary. Při procházkách jsme vnímali krásu podzimní přírody, její barevnost a pozorovali jsme různé přírodní materiály.

 Povídali jsme si s dětmi o podzimních plodech. Plody podzimu nás obklopují a proto je třeba se je naučit rozeznávat. Seznamujeme se s rozdílnými povrchy (hladký/hrubý), mezi tím, co je ovoce a zelenina, a jejich rozeznáváním. Děti si za pomoci paní učitelky připravili vše potřebné na přípravu bramborové polévky, kterou jim paní kuchařky uvařili a děti si ji snědly. Moc jim chutnala.

Děti také viděly, jak se vyrábí mošt z jablíček, výrobu křížal a poznávaly chuť ovoce, kde musely zapojit všechny smysly.

Cvičení v tělocvičně

V říjnu jsme začali s dětmi  využívat prostory tělocvičny a při pěkném počasí využíváme hřiště. Děti se seznamují s prostředím a režimem tělesné výchovy, nenásilně se tak připravují na vstup do školy. Během cvičení si vyzkouší nejen tělovýchovná náčiní a nářadí, která ve školkách nejsou běžná, ale naučí se i správným hygienickým návykům, jako je př.evlékaní před a po cvičení

Zdravá lednice                         

V pondělí 25. října se ve školce uskutečnil vzdělávací program pro děti ke zdravé výživě pod názvem “Lednice zdravé 5”. Dětem byly hravou a zábavnou formou předány informace o základech zdravé výživy. Pásmo bylo protkáno praktickými úkoly, do kterých se mohly zapojit všechny děti. Dětem se program moc líbil. Děti si mohly udělat “zdravý špíz” ze zeleniny, který si s chutí snědly.Vzdělávací program poskytl MŠ nadační fond Albert zcela zdarma. Děkujeme. 

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.


Položek: 1-6 z celkem: 136   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy