Položek: 1-4 z celkem: 102   začátekzačátekna poslední stranu

I-alba MŠ

Říjen 2019

Podzim v MŠ

V tomto měsíci jsme se s dětmi zaměřili na činnosti související s podzimem.  V přírodě jsme pozorovali znaky podzimu, změny počasí a dozrávání podzimních plodů. Poznávali jsme různé stromy, keře a jejich plody, které jsme využili při různých činnostech.

Děti ze třídy Broučků se seznámily s pohádkou „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá“. Pohádku jsme přečetli a zdramatizovali. Děti si samy postavily domeček z molitanových kostek, nasadily masky a pohádka mohla začít.

Ve třídě Sluníček pokračovala další lekce z projektu Malé technické univerzity, kde se se děti staly architekty. Děti se seznámily s jednoduchým technickým výkresem a naučily se v něm číst.  Zjistily, co jsou to obvodové zdi a příčky. Nakonec děti postavily podle technického výkresu půdorys domu. V další lekci se děti stanou malými inženýry.

Dýňobraní v MŠ

Ve spolupráci se školní družinou jsme pořádali tradiční Dýňobraní na zahradě MŠ. Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne a za spolupráci všech zúčastněných.  Děkujeme za přinesené dobroty, darované dýně a tradiční dýňovou polévku od milých kuchařek za naší jídelny.

Vyřezané a rozsvícené dýně zdobí zahradu MŠ a poté zdobí Strašidelný les v Předláncích.
                                                                                                                  Kolektiv MŠ

Září 2019

Tak už nám to začalo! Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce, přivítali nové kamarády a vyprávěli si zážitky z léta. Dny jsme trávili hraním, učením a procházkami v přírodě.

Nejmladší děti dorazily do školky statečně. Postupně zvládají počáteční novoty a že jich je! Tak třeba nové prostředí, noví lidé, nová pravidla....., a aby to nebylo málo, jsou bez svých nejbližších. Nemají to mnohdy jednoduché. Ale vypadá to, že to postupně zvládneme.

Jak se tady máme a co společně děláme to se dozvíte, když si prohlédnete fotky ve fotogalerii I- alba. Na fotkách poznáte čemu jsme se věnovali. Dětí se ptejte a zajímejte se, děti rádi sdílejí své zážitky ze školky. Tak hurá do toho!

Vaše Sluníčka a Broučci

Položek: 1-4 z celkem: 102   začátekzačátekna poslední stranu