Položek: 5-8 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Čtenářský klub

22. května 2017

O JEČMÍNKOVI
Dnes jsme si přiblížili pověst O Ječmínkovi. Nejprve jsme si společně přečetli text pověsti a pověděli jsme si něco víc o českých dějinách tohoto období. Potom žáci pracovali se slovy ve čtyřsměrce. Slova z pověsti vyškrtávali a ze zbylých písmen sestavili otázku, která se vztahovala k pověsti. Další informace jsme získali z kresleného seriálu Dějiny udatného národa českého.

15. května 2017

15. května 2017CO PŘINÁŠÍ MĚSÍC KVĚTEN?
Dnes si děti vyzkoušely tzv. běhací diktát, na jehož konci zjistily, co vše se k měsíci květnu váže:
1. máj je lásky čas, od 12. do 14. května mají svátek ledoví muži, druhou květnovou neděli slaví maminky svátek, příroda je plná květů... Zájem děti projevovaly především o tzv. ledové muže a Svátek matek. Téma, které je nejvíce zaujalo, si vyhledaly na internetu a vytvořily si plakát.

24. dubna 2017

SVÁTEK SVATÉHO JIŘÍ A FILIPOJAKUBSKÁ NOC
24. dubna má svátek Jiří, a tak jsme se věnovali výkladu jeho jména a životu stejnojmenného světce. Zajímala nás především legenda o Jiřím a drakovi. Děti si ji přečetly a odpovídaly na otázky k textu.
Druhým tématem byla Filipojakubská noc. Povídali jsme si o původu a tradicích s ní souvisejících. Oporou nám byl pracovní list a některé ukázky. Připomněli jsme si i různé podoby a libůstky čarodějnic jako pohádkových bytostí. Mluvili jsme o zvyku „pálení čarodějnic.“

10. dubna 2017

10. dubna 2017VELIKONOCE
Náplní dnešního setkání byly některé velikonoční tradice, symboly a říkanky. Děti pracovaly s tištěnými i filmovými ukázkami. Samy se čile zapojovaly do diskuse a sdělovaly si své zkušenosti. Nechyběly ani příběhy o pokladech, které se dají nalézt právě v období Velikonoc.
Z lidových tradic, které byly dětem předloženy prostřednictvím filmových dokumentů, se největšímu zájmu těšila zdobení vajíček, perníčků a používání řehtaček.

ZŠ, MŠ a ŠD uzavřena do odvolání.
V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.