Položek: 9-14 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Čtenářský klub

3. dubna 2017

VELIKONOCE
Žáci se seznamovali s časovým zařazením a průběhem Velikonoc. Vytvářeli jsme názvy jednotlivých nedělí před Velikonocemi. Dále jsme na počítači vyhledávali zvyky a tradice v celém týdnu před Velikonocemi. Na konci žáci uváděli zvyky a tradice, které dodržují u nich doma.

27. března 2017

"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA II"
Dnešní kroužek plynule navázal na ten minulý. Pokračovali jsme v díle Josefa Čapka věnovanému dětskému čtenáři. Tentokrát jsme se zaměřili na pohádku O tlustém pradědečkovi a loupežnících, která je součástí Devatera pohádek Karla Čapka. Součástí dnešní hodiny byla i výroba plakátů.

20. března 2017

20. března 2017"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA"
V dopoledních hodinách žáci navštívili galerii v Liberci. Zde se zúčastnili programu „Svět podle Josefa Čapka.“ Seznámili se s jeho ilustracemi. Dílo literární jsme si nechali do čtenářského kroužku.
Žáci byli informováni o důležitých datech a událostech Josefova života. Věnovali jsme se zejména jeho nejznámější knize pro děti – Povídání o pejskovi a kočičce. Příběhy jsme četli, vyprávěli, porovnávali s filmovou podobou a malovali ilustrace. Na okamžik se děti vžily do role Josefa Čapka a přepracovávaly rozhovor mezi pejskem a kočičkou a panenkou, která tence plakala.

13. března 2017

BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY
Dnes jsme si povídali o knihách v rámci měsíce knihy. Žáci pracovali s knihami ze školní knihovny – vybrali si každý jednu knihu, četli z ní ukázky spolužákům. Děti také hovořily o knihách, které přečetly. V druhé části výuky jsme šli do počítačové učebny, kde žáci vyhledávali informace o galeriích – nejprve všeobecně, potom konkrétně Galerie v Liberci jako příprava návštěvy v rámci výuky.

6. března 2017

"ČESKÉ POHÁDKY"
Děti byly rozděleny do skupin po dvou. Každá skupina měla k dispozici jednu českou pohádku rozdělenou do 9 – 12 magnetických obrázků. Jejich úkolem bylo sestavit tyto obrázky podle časové posloupnosti příběhu. Potom každá skupina svou pohádku upevnila na tabuli a svými slovy převyprávěla. Během kroužku jsme si takto připomněli pohádky Hrnečku, vař!, O dvanácti měsíčkách, Perníková chaloupka a O veliké řepě.
Na závěr si ověřily pravdivost podle kreslené pohádky puštěné na interaktivní tabuli.

27. února 2017

"NÁVRAT K ÚNOROVÝM TRADICÍM"
Hlavní náplní dnešního setkání bylo povídání si o tradicích spojených se sv. Valentýnem a masopustním obdobím. Žáci četli různé příběhy a tradice sami zaznamenávali. Pracovali i s filmovými ukázkami a pracovními listy. Nejvíce je zaujalo porovnání podob karnevalů v různých zemích světa.
V druhé části hodiny jsme pracovali s webem ŠOTKOVINY, který je určen pro mladé čtenáře, spisovatele a novináře. Na těchto stránkách je možné různým způsobem podporovat čtenářskou gramotnost.