Položek: 13-14 z celkem: 14   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec

Škola pro udržitelný život

Informativní schůzka

V úterý 23. 2. 2016 se ve škole uskutečnila informativní schůzka, na které se sešli zástupci našich žáků, jejich rodičů, zastupitelů obce i přátel školy, které jsme seznámili se záměrem zvelebit okolí naší školy. Tato myšlenka vznikla na základě práce dětí v rámci projektu „Škola pro udržitelný život“, který ve škole probíhá od konce ledna. Upravená školní zahrada by měla sloužit nejenom žákům školy, ale i všem občanům obce.
Výsledkem včerejší schůzky bylo vytvoření časového plánu celého projektu. V průběhu jara a léta 2016 budou probíhat dobrovolnické práce, které by měly naplnit představy žáků a měly by vést ke celkovému zvelebení školní zahrady.
Součástí schůzky bylo také vyhodnocení výtvarné soutěže „Jak by měla vypadat naše školní zahrada“, která probíhala v průběhu února. Účastníci vybírali z celkem 10 zdařilých návrhů našich žáků lístečkovou metodou s následujícími výsledky:
1. místo - Anička Richterová (2 ročník)
2. místo - Václav Fejtek (2. ročník)
3. místo - Anička Špínová (2. ročník)
Gratulujeme.

Projektový den 28. 1. 2016

Projektový den 28. 1. 2016Dnešní projektový den byl opět zaměřený na naší obec. Tentokrát jsme se zaměřili na to, co se nám líbí či nelíbí na naší obci, co je pro nás bezpečné či nebezpečné, na místa setkávání a na přírodní či kulturní zajímavosti obce. V průběhu dne jsme si vytipovali pár míst v obci, které bychom chtěli zlepšit. Na první místo jsme umístili naší školní zahradu, kterou bychom chtěli upravit ke hrám a k setkávání lidí. Byli bychom rádi, kdyby naší myšlenku podpořili i naši rodiče a veřejnost.

Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

30.11. se vrací všichni žáci prvního stupně do školy.
Pozor- omezen provoz ŠD
18.11. se vrací žáci 1. a 2.třídy do školy. Otevřena bude i ŠD.
Od 10.9. opět povinnost nosit roušky ve společných prostorách školy (např. chodby).
Netýká se dětí a pedagogů v MŠ!
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.