logotyp
Položek: 5-8 z celkem: 14   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

Škola pro udržitelný život

Pracovní odpoledne 27. 5. 2016 (projekt Žijeme ve školní zahradě)

V pátek 27. 5. 2016 se uskutečnilo v pořadí druhé pracovní odpoledne, v rámci kterého probíhaly úpravy naší školní zahrady. Maminky se svými ratolestmi se se ctí zhostily nátěru pergoly a vypletí záhonů před budovou školy. Ostatní účastníci se pustili do nejnáročnějšího úkolu, a to připravit základy pro umístění herních prvků. Bohužel nám nepřálo počasí, takže instalace prvků nebyla dokončena, ale pan Havel z Frýdlantu, který je vyrobil, slíbil, že práce dokončí v následujícím týdnu. 
Všem dobrovolníkům patří obrovský dík, největší pak panu Jaroslavu Mrklasovi, panu Antonínu Erbanovi a panu Petru Brandovi.
Mgr. Helena Roubalová

Květnové aktivity v projektu

   V průběhu května proběhlo několik aktivit spojených s projektem „Žijeme ve školní zahradě“ v rámci aktivit Školy pro udržitelný život.
   Žáci 4. a 5. ročníku při hodině výtvarné výchovy oživili barvami prostor před vstupem do budovy. Při pracovním vyučování vyrobili truhlíky ze dřeva, které nám předtím připravil pan Luděk Erban. Truhlíky si žáci sami natřeli a osázeli květinovou sadbou afrikánů, které si sami předpěstovali ve škole. Při jedné z hodin vysázeli živý plot za pergolou.
   Ve čtvrtek 12. 5. se uskutečnil poslední z celoškolních projektových dnů zaměřených na školní zahradu. V rámci jednotlivých aktivit žáci sestavili návštěvní řád zahrady, napsali krátký článek do místních novin (Drbny), připravili si hlášení do místního rozhlasu a vyrobili pozvánky na druhé pracovní odpoledne, v rámci kterého budou práce ve školní zahradě dokončeny.

Pozvánka na druhé pracovní odpoledne

Pozvánka na druhé pracovní odpoledne

Pracovní odpoledne 15. 4. 2016 (projekt Žijeme ve školní zahradě)

V pátek 15. 4. 2016 se uskutečnilo první pracovní odpoledne, kdy jsme se za vydatné pomoci rodičů a přátel školy pustili do obnovy naší školní zahrady. Povedlo se nám udělat ohniště, natřít tabule v naučném koutku, připravit záhon pro živý plot, ozdobit obrubníky kolem vydlážděné plochy před školou. Největším oříškem pak bylo zbavit pergolu starého nátěru. Toho se se ctí zhostili muži, kteří poctivě obrousili každý kousek dřeva. 
Bohužel nám nepřálo počasí, takže jsme nemohli zrealizovat nákres plošných herních prvků na nádvoří školy. Paní Hančarová však nabídla, že bude chodit odpoledne po práci a slíbené "hry" na zem nakreslí.
Odměnou nám bylo opečení buřtíků na novém ohništi. Celkem se nás sešlo i s dětmi více než třicet a všem zúčastněným bych chtěla velice poděkovat za pomoc a čas, který naší zahradě věnovali. Dále bych chtěla poděkovat panu Jančárkovi za dodané špalíčky na posezení u ohniště, pracovníkům obecního úřadu za dovoz kamenů a paní Žákové a paní Hančarové za sladké pohoštění, které nám upekly.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Položek: 5-8 z celkem: 14   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete v době uzavření škol ponechat u vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Od pondělí 12.4. se otevírá ZŠ pro 1.-5.třídu. MŠ se otevírá pouze pro předškoláky.
V době uzavření MŠ, ZŠ a ŠD je stále možné odebírat obědy za datovanou cenu. Jídlo nelze sníst v jídelně. Bližší informace Vám podá vedoucí jídelny paní Žáková.
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta.
Dle aktuální situace není možné odjet. Je mi to moc líto. O novém termínu Vás budeme informovat.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy