Položek: 21-26 z celkem: 38   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Noc s Andersenem

Noc s AndersenemV pátek 23. 3. 2018 se v podvečerních hodinách sešlo v knihovně 28 dětí, aby společně prožily noc plnou zážitků. Po úvodním přivítání jsme za účasti pana starosty odměnili "nejlepší čtenářku roku". Tou se stala Anička Špínová, která obdržela z rukou pana starosty dvě knížky a diplom. Poté jsme se navzájem představili a řekli jsme si, proč jsme se chtěli dnešní akce zúčastnit.
Tématem letošní Noci s Andersenem bylo Čapkovo "Povídání o pejskovi a kočičce". Společně jsme si četli z knížky a plnili kvíz plný otázek, který se týkal přečtené ukázky. Nakonec si všechny děti vyrobily postavičku pejska nebo kočičky, které si odnesly domů. Připomněli jsme si také výročí vydání knihy "Rychlé šípy" od Jaroslava Foglara. S knihou pak byla spojená aktivita, při níž jsme stříleli na terč. Poslední aktivitou před večeří bylo podepsání pohledu, který paní knihovnice pošle jako pozdrav do kanceláře pana prezidenta.
Na večer jsme měli naplánovaný táborák, ale počasí nám nepřálo. Proto jsme k opečení párečků využili elektrickou troubu ve školním klubu.
Před spaním jsme hráli společenské hry, které jsou k dispozici v knihovně. Děti si také mohly půjčit knížku a číst si před spaním.
Ráno jsme společně posnídali dobrůtky, které nám připravily a napekly maminky. Byly výborné, moc děkujeme. Poté jsme se rozešli domů. Každý si kromě zážitků domů odnesl pamětní list, dobrou náladu a věříme, že i chuť k přečtení dalších knížek. Těšíme se opět za rok na shledanou.

Tvůrčí dílna ve školním klubu - Tvoření ze skla

Tvůrčí dílna ve školním klubu - Tvoření ze sklaVe středu 6. 12. 2017 se v prostorách školního klubu pro děti navštěvující školní družinu uskutečnila tvůrčí dílna "Tvoření ze skla" s paní Marcelou Růžičkovou.
Nejprve se děti dozvěděly, z čeho se sklo vyrábí, jak vzniká, jak se s ním pracuje a jak se musí zahřívat, aby se dalo tvarovat. Poté si mohly podle své fantazie sestavit skleněnou květinu se šesti nebo osmi lístečky, které jim malá pomocnice paní Růžičkové svázala pomocí drátku, a dárečky pro maminky byly na světě.
Poté děti sledovaly práci paní Růžičkové přímo u kahanu, kde se pod jejími šikovnými prsty se postupně zrodily kočka, tygr, slon a dokonce i domácí mazlíčci dětí (psi) podle jejich popisu.
Celá akce byla moc povedená a bylo to moc fajn odpoledne. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Vánoční besídka ve školní družině

Vánoční besídka ve školní družiněVe čtvrtek 21. 12. proběhla ve školní družině vánoční besídka. Společně jsme si zazpívali koledy u slavnostně nazdobeného stromečku a ochutnali cukroví od maminek. Nechyběly ani dárečky v podobě hraček a her, které hned děti vyzkoušely. Bylo to příjemné a pohodové odpoledne.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Divadlo Koloběžka ve školní družině

Divadlo Koloběžka ve školní družiněDne 28. 11. do školní družiny zavítalo Divadlo Koloběžka. Děti měly možnost shlédnout "Houbařskou pohádku" a slyšet veselé písničky o houbičkách a jejich životě v lese. Dozvěděly se o tom, jak se máme chovat v lese, jak máme chránit přírodu a zopakovaly si, které houby jsou jedlé a které jedovaté. Pohádka se dětem moc líbila.
Bc. Jaroslava Sedlaříková, Irena Fejtková

Návštěva Technického muzea v Liberci

Návštěva Technického muzea v LiberciVe čtvrtek 26. 10. 2017 jsme se s žáky, kteří navštěvují školní družinu, rozjeli vlakem do Liberce. Zde jsme navštívili Technické muzeum, které se nachází v prostorech výstaviště. Žáci si prohlédli renovaci starého, zrezlého vozu. Nahlédli do černé komory, kde se v minulosti vyvolávaly fotografie. Seznámili se se vznikem a vývojem cyklistického kola. Dále si na ploše prohlédli motocykly a automobily. Vyzkoušeli si, jak pracuje výrobní robot. Mohli si sednout do tramvaje a zatroubit na cestující.
Cestou zpět k vlaku jsme se občerstvili ve Fóru. Počasí bylo báječné, a tak jsme cestu do muzea a zpět zvládli pěšky. Bohužel nám někteří žáci uštědřili nepříjemné chvilky, když nerespektovali pravidla slušného chování při chůzi po Liberci.
Mgr. Šárka Vecková, Irena Fejtková

Beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou

Beseda s paní spisovatelkou Ivonou BřezinovouVe středu 14. 6. proběhla pro žáky navštěvující školní družinu a čtenářský klub v knihovně beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou. V hodinu a půl dlouhém programu se děti dozvěděly, jak vzniká knížka a jak se stát spisovatelem. Paní Březinová také představila své knížky pro děti.