Položek: 5-8 z celkem: 26   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

"Šel zahradník do zahrady"

V pondělí 21. 5. k nám do školní družiny opět zavítalo divadlo Koloběžka. Tentokrát jsme shlédli pohádku "Šel zahradník do zahrady", během které jsme pomáhali zahradníku Koprkvítkovi zaset semínka a zasázet sazenice. Poté jsme hlídali záhony a úrodu před zlomyslným krtkem. Příběh se nám velice líbil a pobavil nás. Fotografie z představení jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Výlet na Libereckou výšinu

Výlet na Libereckou výšinuV pondělí 7. 5. jsme se za krásného slunného počasí vydali na výlet na Libereckou výšinu. Po příjezdu do Liberce jsme jeli tramvají do Lidových sadů, odkud jsme absolvovali výstup do kopce k rozhledně. Tady nás uvítal pan majitel, který se nám věnoval po celou dobu pobytu. Nejprve nás zavedl do věže rozhledny. Nahoru jsme vyšlapali 107 schodů a z výšky 25m jsme si prohlédli město. Po sestoupení z věže jsme se odměnili zakoupením suvenýrů a osvěžili jsme se zmrzlinou. Nakonec jsme se seznámili s králíčkem pana majitele, kterého jsme si mohli pochovat a pohladit.
Po cestě zpátky jsme si v lese stavěli domečky z přírodnin. Každý domeček dostal své jméno, takže se za nedlouho v lese objevil "Zámek pro lesní skřítky", ""Lesní Lhota", "Listonošský domeček" nebo "Lesní dům pro lesní zvířátka". Celý výlet jsme si moc užili a už se těšíme na další.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Výlet na Kyselku

V pondělí 30. 4. 2018 jsme se s dětmi, které navštěvují školní družinu, vydali na výlet na Kyselku do Nového Města pod Smrkem. Za krásného počasí jsme cestou hráli hru, při které jsme poznávali stromy a květiny. Na Kyselce jsme ochutnali místní vodu a někteří z nás si jí odvezli s sebou domů. Při zpáteční cestě jsme se na novoměstském náměstí osvěžili zmrzlinou nebo nanukem.
Ve Frýdlantě jsme si čas čekání na vlak do Višňové zkrátili návštěvou houpaček a prolézaček v parku. Domů jsme se rozcházeli s úsměvem, protože jsme si výlet moc užili.
Irena Fejtková, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Hmyzí domečky

Hmyzí domečkyJarní počasí nás v družině vytáhlo ven a my jsme toho plně využili. Za pomoci pana školníka jsme si postavili dva hmyzí domečky, které jsme umístili v zahradě. Během víkendu se nám tam již zabydleli první obyvatelé - mravenec, slunéčko sedmitečné a pavouk. Těšíme se na další obyvatele.
Irena Fejtková