Položek: 21-24 z celkem: 31   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Noc s Andersenem

Noc s AndersenemV pátek 31. 3. nás přivítala paní knihovnice v prostorách knihovny ve Višňové, kde pro 24 dětí připravila spolu s dalšími lidmi krásnou akci - Noc s Andersenem.
Po přivítání si děti vybraly místečko na spaní. Poté je čekal první úkol - připravit obrázky k výzdobě stromu, a to ne ledajakého, ale stromu "Pohádkovníku". Po vybarvení postaviček ze ČTYŘLÍSTKU, Myšpulína, Fifinky, Bobíka a Piňdi, jsme se přesunuli na zahradu, kde bylo připraveno ohniště na opékání buřtíků. Po opékání každý žáček popřál "Pohádkovníku" velmi hezké a pozitivní poselství.
Druhý úkol bylo "Představení sama sebe" ostatním. Děti o sobě řekly, co rády dělají, co je baví ve škole i volném čase a co očekávají od poslední březnové noci. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a byla velká legrace.
Třetím úkolem byla výroba záložky do knihy. Všichni byli velice šikovní, a tak je čekalo překvapení. Tím byla návštěva místní rodačky a zpěvačky Blanky Čáslavské, s kterou jsme při hře na kytaru zpívali písničky k táboráku a z pohádek. Prostě "pohádková hodinka".
Další úkol, který děti čekal, bylo nakreslit skřítka Knihovníčka. Žáčci zapojili svou fantazii, a protože si každý představuje skřítka jinak, vznikly krásné obrázky. Jen se přijďte podívat do knihovny, kde jsou vystavené.
A protože se blížila půlnoc, následovalo čtení pohádky od pana Andersena. Byly to Císařovy nové šaty, od jejíž napsání letos uplynulo 180 let. Některé děti během čtení usnuly, jiné si ještě půjčily knihu nebo časopis a s nimi se uložily k spánku.
Ráno nás přivítalo sluníčko a dobroty, které dětem napekly maminky. Paní knihovnice k nim uvařila čaj a společně jsme posnídali.
Poslední úkol, který na děti po snídani čekal, bylo zasazení stromu Pohádkovníku (svídy krvavé). Doufáme, že dobře poroste a že na něm vyrostou příběhy a pohádky s dobrým koncem.
Celá akce se moc povedla a těšíme se na příští rok. Děkujeme také všem, kteří pomáhali - pracovníkům VPP za připravené ohniště a dřevo a panu školníkovi za pomoc při opékání buřtíků.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Březen - měsíc knihy v družině

V rámci činnosti družiny si celý měsíc povídali obřeznu jako o "měsíci knihy". Děti si přinesly do družiny svou oblíbenou knížku a měly možnost ji prezentovat před kamarády. Z každé jsme si přečetli úryvek nebo příběh a prohlédli si krásné ilustrace.
Jedno odpoledne jsme také navštívily místní knihovnu. Každý měl možnost si vybrat knížku, začíst se do ní a popřípadě si ji zapůjčit domů. Děti byly velmi nadšené a určitě se do knihovny zase brzy vrátíme.
Irena Fejtková

Týden bez tabletu, televize a počítačových her

V prvním březnovém týdnu se žáci 1. a 2. ročníku zapojili do akce "Týden bez tabletu, televize a počítačových her". Během tohoto týdne děti vyplňovaly dotazníky, kde popisovali činnosti, kterými nahrazovaly čas jinak strávený u počítače nebo televize. Z 15 zapojených žáčků bylo na konci týdne 6 úspěšných. Dětem i jejich rodičům, kteří se jim v tomto čase věnovali a pomáhali vymýšlet jiné aktivity, náleží velká pochvala. Odměnou za výdrž byla dětem sladkou odměnu.

Jarní prázdniny se školní družinou - trampolíny Liberec

Ve středu 22. 2. jsme se vydali na sportovní výlet do Liberce. Hlavním cílem bylo první nástupiště nádraží v Liberci, kde je tělocvična s profesionálními trampolínami. Po rozcvičce na koberci se děti rozdělily do skupin a pod vedením paní učitelky Šárky Veckové skákaly a opakovaly předvedené cviky. Cvičení bylo pro pestrost doplněné obručemi a míčemi. Celý program trval hodinu a půl a probíhal v dobré a pohodové náladě.
Po cvičení jsme si udělali procházku po Liberci. Navšívili jsme obchodní centrum Fórum, kde jsme si dali dobrý oběd, libereckou radnici a vědeckou knihovnu. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Mgr. Šárka Vecková

Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

30.11. se vrací všichni žáci prvního stupně do školy.
Pozor- omezen provoz ŠD
18.11. se vrací žáci 1. a 2.třídy do školy. Otevřena bude i ŠD.
Od 10.9. opět povinnost nosit roušky ve společných prostorách školy (např. chodby).
Netýká se dětí a pedagogů v MŠ!
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.