Položek: 9-12 z celkem: 32   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdniny

31.10. 2018
Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdninyI přes nepříznivé počasí jsme se vydali na výlet za poznáním po blízkém okolí. Vlak jsme vyměnili za autobus. Náš cíl byl zámek a hrad Frýdlant, kde nás čekala milá paní průvodkyně Drahuška. Vyprávěla nám pohádku "O Meluzíně", o tom co se dříve jedlo, jak lidé žili, jak si děti hrály a co se učily. Prohlídku jsme zakončili v hradní místnosti, kde si děti vyzkoušely, jaké je to být králem a královnou. Zámecký park v neděli ozdobila lípa na počest 100. výročí založení Československa. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny a poté se autobusem vrátili úspěšně zpět do Višňové. Irena Fejtková a Jaroslava Sedlaříková

Beseda s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou

Beseda s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou ZlámalovouV pátek 25. 5. 2018 se děti navštěvující školní družinu zúčastnily v místní knihovně besedy s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou. Ta společně se svou tetou Lenkou Jakešovou, autorkou písniček ke knize, pro děti připravila program, v rámci kterého představila knihu Kulíškovy neposedné příhody. Paní spisovatelka přečetla dětem několik ukázek ze své knížky, které paní Jakešová proložila písničkami. Děti si s ní společně zazpívaly a naučily se na jednu z nich zatančit.
Paní spisovatelka měla s sebou skřítka, který se dětí v průběhu čtení ptal, o čem četla. Nakonec všechny děti dostaly omalovánku s motivy obrázků z knížky. Někteří si představenou knížku zakoupili a nechali si jí paní spisovatelkou podepsat. Program se nám všem moc líbil. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

"Šel zahradník do zahrady"

V pondělí 21. 5. k nám do školní družiny opět zavítalo divadlo Koloběžka. Tentokrát jsme shlédli pohádku "Šel zahradník do zahrady", během které jsme pomáhali zahradníku Koprkvítkovi zaset semínka a zasázet sazenice. Poté jsme hlídali záhony a úrodu před zlomyslným krtkem. Příběh se nám velice líbil a pobavil nás. Fotografie z představení jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Výlet na Libereckou výšinu

Výlet na Libereckou výšinuV pondělí 7. 5. jsme se za krásného slunného počasí vydali na výlet na Libereckou výšinu. Po příjezdu do Liberce jsme jeli tramvají do Lidových sadů, odkud jsme absolvovali výstup do kopce k rozhledně. Tady nás uvítal pan majitel, který se nám věnoval po celou dobu pobytu. Nejprve nás zavedl do věže rozhledny. Nahoru jsme vyšlapali 107 schodů a z výšky 25m jsme si prohlédli město. Po sestoupení z věže jsme se odměnili zakoupením suvenýrů a osvěžili jsme se zmrzlinou. Nakonec jsme se seznámili s králíčkem pana majitele, kterého jsme si mohli pochovat a pohladit.
Po cestě zpátky jsme si v lese stavěli domečky z přírodnin. Každý domeček dostal své jméno, takže se za nedlouho v lese objevil "Zámek pro lesní skřítky", ""Lesní Lhota", "Listonošský domeček" nebo "Lesní dům pro lesní zvířátka". Celý výlet jsme si moc užili a už se těšíme na další.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete v době uzavření škol ponechat u vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Od pondělí 12.4. se otevírá ZŠ pro 1.-5.třídu. MŠ se otevírá pouze pro předškoláky.
V době uzavření MŠ, ZŠ a ŠD je stále možné odebírat obědy za datovanou cenu. Jídlo nelze sníst v jídelně. Bližší informace Vám podá vedoucí jídelny paní Žáková.
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta.
Dle aktuální situace není možné odjet. Je mi to moc líto. O novém termínu Vás budeme informovat.