logotyp
Položek: 13-18 z celkem: 32   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Školní družina

Výlet na Kyselku

Výlet na Kyselku

V pondělí 30. 4. 2018 jsme se s dětmi, které navštěvují školní družinu, vydali na výlet na Kyselku do Nového Města pod Smrkem. Za krásného počasí jsme cestou hráli hru, při které jsme poznávali stromy a květiny. Na Kyselce jsme ochutnali místní vodu a někteří z nás si jí odvezli s sebou domů. Při zpáteční cestě jsme se na novoměstském náměstí osvěžili zmrzlinou nebo nanukem.
Ve Frýdlantě jsme si čas čekání na vlak do Višňové zkrátili návštěvou houpaček a prolézaček v parku. Domů jsme se rozcházeli s úsměvem, protože jsme si výlet moc užili.
Irena Fejtková, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Hmyzí domečky

Hmyzí domečkyJarní počasí nás v družině vytáhlo ven a my jsme toho plně využili. Za pomoci pana školníka jsme si postavili dva hmyzí domečky, které jsme umístili v zahradě. Během víkendu se nám tam již zabydleli první obyvatelé - mravenec, slunéčko sedmitečné a pavouk. Těšíme se na další obyvatele.
Irena Fejtková

Noc s Andersenem

Noc s AndersenemV pátek 23. 3. 2018 se v podvečerních hodinách sešlo v knihovně 28 dětí, aby společně prožily noc plnou zážitků. Po úvodním přivítání jsme za účasti pana starosty odměnili "nejlepší čtenářku roku". Tou se stala Anička Špínová, která obdržela z rukou pana starosty dvě knížky a diplom. Poté jsme se navzájem představili a řekli jsme si, proč jsme se chtěli dnešní akce zúčastnit.
Tématem letošní Noci s Andersenem bylo Čapkovo "Povídání o pejskovi a kočičce". Společně jsme si četli z knížky a plnili kvíz plný otázek, který se týkal přečtené ukázky. Nakonec si všechny děti vyrobily postavičku pejska nebo kočičky, které si odnesly domů. Připomněli jsme si také výročí vydání knihy "Rychlé šípy" od Jaroslava Foglara. S knihou pak byla spojená aktivita, při níž jsme stříleli na terč. Poslední aktivitou před večeří bylo podepsání pohledu, který paní knihovnice pošle jako pozdrav do kanceláře pana prezidenta.
Na večer jsme měli naplánovaný táborák, ale počasí nám nepřálo. Proto jsme k opečení párečků využili elektrickou troubu ve školním klubu. 
Před spaním jsme hráli společenské hry, které jsou k dispozici v knihovně. Děti si také mohly půjčit knížku a číst si před spaním.
Ráno jsme společně posnídali dobrůtky, které nám připravily a napekly maminky. Byly výborné, moc děkujeme. Poté jsme se rozešli domů. Každý si kromě zážitků domů odnesl pamětní list, dobrou náladu a věříme, že i chuť k přečtení dalších knížek. Těšíme se opět za rok na shledanou.
Irena Fejtková

Tvůrčí dílna ve školním klubu - Tvoření ze skla

Tvůrčí dílna ve školním klubu - Tvoření ze sklaVe středu 6. 12. 2017 se v prostorách školního klubu pro děti navštěvující školní družinu uskutečnila tvůrčí dílna "Tvoření ze skla" s paní Marcelou Růžičkovou.
Nejprve se děti dozvěděly, z čeho se sklo vyrábí, jak vzniká, jak se s ním pracuje a jak se musí zahřívat, aby se dalo tvarovat. Poté si mohly podle své fantazie sestavit skleněnou květinu se šesti nebo osmi lístečky, které jim malá pomocnice paní Růžičkové svázala pomocí drátku, a dárečky pro maminky byly na světě.
Poté děti sledovaly práci paní Růžičkové přímo u kahanu, kde se pod jejími šikovnými prsty se postupně zrodily kočka, tygr, slon a dokonce i domácí mazlíčci dětí (psi) podle jejich popisu.
Celá akce byla moc povedená a bylo to moc fajn odpoledne. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Vánoční besídka ve školní družině

Vánoční besídka ve školní družiněVe čtvrtek 21. 12. proběhla ve školní družině vánoční besídka. Společně jsme si zazpívali koledy u slavnostně nazdobeného stromečku a ochutnali cukroví od maminek. Nechyběly ani dárečky v podobě hraček a her, které hned děti vyzkoušely. Bylo to příjemné a pohodové odpoledne.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Bc. Jaroslava Sedlaříková

Divadlo Koloběžka ve školní družině

Divadlo Koloběžka ve školní družiněDne 28. 11. do školní družiny zavítalo Divadlo Koloběžka. Děti měly možnost shlédnout "Houbařskou pohádku" a slyšet veselé písničky o houbičkách a jejich životě v lese. Dozvěděly se o tom, jak se máme chovat v lese, jak máme chránit přírodu a zopakovaly si, které houby jsou jedlé a které jedovaté. Pohádka se dětem moc líbila.
Bc. Jaroslava Sedlaříková, Irena Fejtková

Položek: 13-18 z celkem: 32   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy