Položek: 31-32 z celkem: 32   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec

Školní družina je zařízením výchovy mimo vyučování. Není pokračováním školního vyučování a nenahrazuje ho. Hlavním cílem je zabezpečení odpočinku, rekreace a zájmové činnosti žáků. Přispívá k odstranění únavy ze školní činnosti a pomáhá rozvíjet a uspokojovat zájmy žáků. Důležitým cílem školní družiny je rozvoj sebeobsluhy dítěte, pěstování hygienických návyků, rozvíjení slušného a ohleduplného chování vůči svým spolužákům a dospělým, ohleduplné zacházení s vybavením školní družiny.
K zařazovaným výchovně-vzdělávacím činnostem patří pracovní, výtvarné, hudební činnosti zajišťující rozvoj tvořivých dovedností a estetického cítění dětí, a přírodovědné činnosti, jejichž smyslem je prohlubování znalostí o přírodě a vytváření pozitivního vztahu dětí ke svému životnímu prostředí. Vychovatelky na začátku školního roku zpracovávají tematický plán, kde jsou časově a tematicky rozvrženy činnosti družiny v průběhu celého školního roku.
Velkou pozornost věnují vychovatelky žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Žáci jsou plně začleňovány do všech činností družiny, je akceptováno jejich pracovní a osobní tempo.

Mimo činnosti výchovně-vzdělávací plní školní družina i funkci sociální, tzn. dohled nad žáky po určitou dobu před, mezi a po skončení vyučování. Školní družina je otevřena denně od 6,00 do 7,30 (ranní provoz) a od 11,35 do 16,00 (odpolední provoz). Po skončení vyučování jsou podle rozvrhu žáci ve škole předány vyučujícími vychovatelkám, které děti převádí do školní restaurace na oběd a následně do školní družiny. Vychovatelky vykonávají také dohled nad žáky v průběhu přestávky mezi dopoledním a odpoledním vyučováním a zajišťují přesuny žáků do volnočasových aktivit (kroužků) probíhajících v době činnosti ŠD.
Ranní provoz probíhá v budově ZŠ (Višňová 173), kde je k tomu vyčleněna jedna učebna vybavená relaxačním koutkem, hracím stolem, stavebnicemi a hrami. Žáci pod dohledem vychovatelky využívají jednou týdně počítačovou učebnu.
Odpolední provoz probíhá v budově MŠ (Višňová 159), kde je ŠD umístěna v podkroví budovy. Zde jsou k dispozici dvě učebny vybavené vhodným nábytkem, stavebnicemi, didaktickými a společenskými hrami. Průběžně je vybavení družiny doplňováno a modernizováno. Vychovatelky mohou využívat počítač a internet. Obě oddělení využívají v jarním a podzimním období zahradu u budovy, která je vybavena hracími prvky, pískovištěm, hračkami a základním sportovním náčiním.

Dětský den se školní družinou

V pátek 2. června jsme si v rámci oslav Dne dětí udělali malý výlet do Frýdlantu, kde jsme se osvěžili úžasnou zmrzlinou nebo sladkou ledovou tříští.
Irena Fejtková, Mgr. Šárka Vecková

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy