Položek: 5-8 z celkem: 32   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Zprávičky ze Školní družiny - prosinec

Dne 19. a 20. 12. měli žáci ZŠ ředitelské volno. Aktivit se účastnily družinové i nedružinové děti.

Ve čtvrtek 19. 12. měly možnost jet na výlet do Frýdlantu. Navštívily nejen stálou expozici Frýdlantský betlém a vyřezávaný dřevěný betlém v životní velikosti na nádvoří radnice, ale také vánoční šachový turnaj. Zde si mohly na volných šachovnicích zahrát šachy nebo dámu.

Večer se žáci navštěvující 2. oddělení a kroužek „Řemesla našich babiček“ v hojném počtu zúčastnili vánočního spaní ve školní družině. Ustrojili si „vánoční stromeček“, připravili pomazánku na jednohubky, nazdobili chlebíčky a z domova si přinesli na ochutnání cukroví a něco pro mlsné jazýčky. U slavnostně připraveného stolu jsme si popřáli krásné Vánoce a společně povečeřeli. Poté nastal čas na čtení a hry. Společně četli z knížky J. Lady „Mikeš – Zvířátka u jesliček“ a hádali hádanky z pohádek. Ve volných chvílích hráli hry a kreslili obrázky. Večer rychle utekl a nastal čas na spaní. Před usnutím shlédli pohádku „Čert ví proč“. Ráno po snídani se postupně rozcházeli do svých domovů nebo zůstali na tvoření.

V pátek 20. 12. bylo pro žáky připraveno vánoční tvoření. Měli možnost namalovat si vánoční dřevěnou ozdobu a vyrobit si sadu vánočních přání.

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete v době uzavření škol ponechat u vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Od pondělí 12.4. se otevírá ZŠ pro 1.-5.třídu. MŠ se otevírá pouze pro předškoláky.
V době uzavření MŠ, ZŠ a ŠD je stále možné odebírat obědy za datovanou cenu. Jídlo nelze sníst v jídelně. Bližší informace Vám podá vedoucí jídelny paní Žáková.
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta.
Dle aktuální situace není možné odjet. Je mi to moc líto. O novém termínu Vás budeme informovat.