Položek: 101-104 z celkem: 117   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Školní výlet do IQ parku v Liberci

V pondělí 24. 10. žáci 1. a 2. třídy navštívili zábavní centrum IQ Park v Liberci. Vyzkoušeli si několik hlavolamů, zahráli si v dětské ordinaci na lékaře, cestovali vesmírem, pluli na potápějící se lodi Titanic, hledali cestu ze zrcadlového bludiště, nakupovali v dětském supermarketu, poznávali různé fyzikální zákony a hlavně si zažili spoustu zábavy. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Adéla Paříková

Školní výlet do Bozkovských jeskyní

V pondělí 24. 10. jeli žáci 3., 4. a 5. ročníku na výlet do Bozkova. Čekala je návštěva tamějších dolomitových jeskyní. V rámci téměř hodinové prohlídky se seznámili s historií a způsoben vzniku jeskyní. Prohlédli si mnoho zajímavých krápníkových útvarů, krasové jezírko a zažili opravdovou jeskynní tmu. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.

U obou výletů si žáci hradili pouze vstupné. Dopravu autobusem uhradila škola z finančních prostředků, které jsme získali sběrem druhotných surovin.
Mgr. Lucie Holanová

Volnočasové aktivity a zájmové kroužky

Od 3. 10. 2016 začínají volnočasové aktivity. Časový harmonogram jednotlivých kroužků je uložen v odkazu Komunitní škola.

Provoz školní družiny

Od 1. září 2016 budou děti navštěvovat pouze školní družinu.
O otevření školního klubu budou rodiče včas informováni.

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).