Položek: 5-8 z celkem: 117   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Škola v přírodě

Před vysvědčením jsme se vydali na čtyři dny do školy v přírodě. Letos jsme zavítali do Českého ráje. Byli jsme ubytováni v hotelu Prostřední mlýn. V pondělí po příjezdu nás čekalo ubytování a první oběd. Po siestě jsme se vydali na vrch Zebín. Výstup byl v horkém počasí těžký. Dle slov dětí: „Ten výhled za to stál, paní učitelko“. Za odměnu čekalo děti koupání v hotelovém bazénu. Druhý den jsme se rozhodli navštívit město Jičín- zde jsme se stihli podívat do Rumcajsovy ševcovny, vystoupali jsme na Valdickou bránu a hledali poklad v muzeu. Jako odměnu měly děti možnost si koupit něco dobrého. Většinou to byla zmrzlina či ledová tříšť. Po návratu nás opět vítal bazén. Večer jsme měli hry na hřišti. Poslední den jsme už výlet vynechali. Bohužel to při vysokých teplotách již nebylo vůbec možné. Zvolili jsme variantu bazén a výrobu triček na památku školy v přírodě. Večer byla slíbená diskotéka, kterou si všichni užili. Myslím, že se škola v přírodě vydařila. Počasí nám přálo až dost. Už se těšíme na další. Vaši učitelé.

Školní akademie

Na závěr školního roku proběhla závěrečná Školní akademie. Na začátek se paní učitelky z mateřské školy rozloučily s předškoláky. Pak probíhala představení jednotlivých tříd a kroužků. Mohli jste vidět divadelní, pěvecká, recitační a hlavně taneční představení. Na závěr jsme se loučili s žáky 5.třídy, kteří nám odchází do Frýdlantu. Přejeme jim hodně štěstí a doufáme, že se na nás přijdou brzy podívat!!!

Výlet do Terezína

Hned druhý den ráno po Školní akademii se vybraní žáci 4.-5.třídy vydali na výlet do Terezína. Kde se zúčastnili prohlídky malé pevnosti. Pro některé to byl velký zážitek, někteří si ještě nedokázali dát dohromady všechny souvislosti. I tak věřím, že výlet byl poučný. Samozřejmě nemohlo chybět malé nakupování, které každý náš výlet zdárně ukončí a všichni jsou spokojeni.

Dětský den

Na poslední květnový den si žáci páté třídy připravili pro děti několik disciplín. Po splnění úkolů a nasbírání všech razítek na stanovištích, dostaly děti za odměnu něco dobrého. Žáci si vyzkoušeli např.: skákání v pytli, jízdu na koloběžce, střílení pistolí Nerf, chození poslepu, házení na terč, střelbu do brány a jiné. Počasí se nám opravdu vydařilo. Děkuji žákům páté třídy a paní učitelce třídní Ivetě Vojířové za přípravu.

Mgr. Adéla Paříková

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).