Položek: 9-12 z celkem: 116   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Zdravá 5

V pátek 31. 5. 2019 se žáci první třídy zúčastnili dvouhodinového vzdělávacího programu Zdravá pětka, který poskytuje zdarma Nadační fond Albert.

Cílem tohoto programu bylo předat dětem základní informace o zdravém životním stylu. Přiblížit žákům na základě her a soutěží správný způsob stravování.

Pro další prohlubování a procvičování žáčci obdrželi zdarma letáky a výukové materiály určené pro další výuku ke zdraví. Dětem se program velice líbil.

Mgr. Adriana Macková

Přehazovaná

Ve druhém pololetí se žáci 4. a 5.třídy zúčastnili 6.2. soutěže

v přehazované. Byla to naše první zkušenost. Dříve se na Frýdlantsku

tyto akce nepořádaly. Skončili jsme na krásném třetím místě.

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídyV pátek 26.4. od 13.00 do 15.00 hodin Vás srdečně zveme na
Zápis do 1.třídy.
Potřebné informace a dokumenty najedete v sekci Základní škola-Dokumenty- Zápis do 1.třídy.

Recitační soutěž

Uprostřed měsíce března jsme se také zúčastnili přehlídky malých recitátorů v DDM Větrník v Liberci. Jeli vybraní žáčci, kteří postoupili ze školního kola. Vystoupení se jim moc povedlo a zaslouží si velikou pochvalu. Byla to pro ně obrovská zkušenost. Museli překonat velkou trému a zvládli to na výbornou. Dostali diplomy za účast a sladkou odměnu.

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).