Položek: 9-12 z celkem: 100   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Kurzík první pomoci

Kurzík první pomociV dalším týdnu v první třídě proběhl program s názvem Kurzík první pomoci. Navštívila nás zdravotní sestřička na mateřské dovolené, která dětem hravou formou ukázala na obrovském medvědovi základy první pomoci. Děti měly možnost si vše vyzkoušet a zachránit medvídkovi život.

Bruslení-4.třída

V pondělí jsme naposledy s žáky 4.třídy navštívili zimní stadion ve Frýdlantu, kam jsme každých čtrnáct dní jezdili bruslit v rámci hodin tělesné výchovy. Hráli jsme hry a trénovali naši obratnost. Podlézali jsme překážky, přeskakovali tyče, dělali slalom mezi pneumatikami a učili se jezdit popředu, pozadu a ti zdatnější z nás i překládali. Jako odměnu pro pilné žáčky jsme místo oběda v jídelně zašli do města, kde si děti mohly koupit něco dobrého. Vyhrál kebab.

Vánoční dílny

Poslední den měsíce listopad patřil již tradičním vánočním dílnám. Jako každý rok byla účast hojná. Děti, rodiče, prarodiče a i další přátelé školy si mohli vyrobit skřítka, andílka, Mikuláše s čertem, vánoční věnec a svícen. Vánoční atmosféru vykouzlil poslech vánočních koled. Poprvé jsme připravili pro návštěvníky vánoční posezení spojené s prodejem cukroví a perníčků, které upekly a nazdobily děti ve školním klubu.  Naše „vánoční občerstvení“ sklidilo velký úspěch. Nic nezbylo. :) . Tuto akci určitě rádi zopakujeme.

Moc děkuji všem, kteří se na pořádání této akce účastnili.

Adéla Paříková

Přehazovaná

Ve druhém pololetí se žáci 4. a 5.třídy zúčastnili 6.2. soutěže

v přehazované. Byla to naše první zkušenost. Dříve se na Frýdlantsku

tyto akce nepořádaly. Skončili jsme na krásném třetím místě.

Holubová advokáti s.r.o., IČO: 24686727, Za Poříčskou bránou 365/21, 18600 Praha 8
Fyzická osoba vykonávající činnost pověřence: Štěpán Holub
Email: poverenec@holubova.cz
ID datové schránky: eaqq73c

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).