Položek: 13-16 z celkem: 143   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Šachový turnaj družstev

V listopadu jsme se zúčastnili v Liberci okresního kola Přeboru škol v šachu. V kategorii 1. stupně ZŠ soutěžilo 7 čtyřčlenných družstev. Sehráli jsme 6 utkání, v jednom zvítězili, v jednom remizovali a čtyřikrát byli soupeři nad naše síly. V konečném hodnocení jsme obsadili 6. místo. A kdo reprezentoval? Čtvrťáci Lukáš Mrklas, Zdeněk Kočka, David Goroľ, Nela Čejková a třeťák Martin Punčochář.

Mgr. Dobroslav Buřita

Vánoční dílny

Poslední pátek v listopadu jsme již jako tradičně pořádali Vánoční tvůrčí dílny ve škole. Děti a ostatní návštěvníci si mohli vyrobit adventní věnec, svícen, vánoční přáníčko, andílka, zápich do květináče či sněhuláka ze šišek. Pokud nebyla chuť na vyrábění, bylo i mnoho vánočních dekorací k zakoupení. Děti byly moc šikovné a odnesly si domů spoustu svých vlastních výrobků.

V přízemí bylo přichystané malé občerstvení, které nám provonělo celou školu. Dobrůtky k čaji přichystala paní Kociánová, paní vychovatelka Fejtková s dětmi v družině a pomocnice, které se scházejí v obecní knihovně. Moc jim děkujeme. Vše bylo vynikající.

Velký dík patří také učitelkám, vychovatelkám a slečně Monice Hájkové, kteří nám pravidelně pomáhají s novými nápady a věnují se dětem a rodičům - co jim síly stačí.

Těšíme se na Vás příští rok!

Krásné Vánoce přeje kolektiv ZŠ a MŠ Višňová.

Velikonoční dílna

Vážení rodiče, prarodiče, děti...,
omlouváme se, musíme zrušit tradiční Velikonoční dílnu, která se měla uskutečnit v pátek 3.4.2020 v budově školy.
Děkuji za pochopení, Adéla Paříková

Střevlik- Hejnice

Jedno příjemné říjnové čtvrteční dopoledne strávili čtvrťáci v areálu lesnického učiliště v Hejnicích s programem Lovci mamutů. Po úvodním seznámení se s lektorem jsme získali na přibližně 50m dlouhé pěšině v parku představu o vývoji života na Zemi, o dinosaurech, mamutech, pralidech… Zajímavými aktivitami bylo rozdělávání ohně bez pomocí zápalek či střelba z různých typů luků. Zjistili jsme, že dříve trávili lidé veškerý čas v přírodě a znali ji mnohem lépe než my dnes.

Mgr. Dobroslav Buřita

Základní škola se otevírá od 25.5.
Mateřská škola se otevře 18.5.
ŠD je stále uzavřena.
V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
Plánovaná škola v přírodě je zatím přesunuta na konec září 2020. Dětem z páté třídy bude záloha vrácena.