Položek: 13-16 z celkem: 122   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Mikulášské plavání

Mikulášské plavání7.12. jsem se s vybranými žáky účastnila Mikuláškého plavání, kterého jsme se poprvé zúčastnili v letošním školním roce v Novém Městě pod Smrkem. Jeli se mnou žáci 4. a 5.ročníku. Jejich úkolem bylo uplavat dohromady co nejvíce metrů za svoji školu. Plavecký styl nebyl předem určen- děti střídaly prsa, kraul a znak. Poslední dva styly se naučily na kurzu plavání. Plavaly jednu hodinu. Za jejich výkon jim moc děkuji. Výborně nás reprezentovaly.  Příští rok si určitě znovu rádi přijedeme zazávodit.

Vánoce v Aréně

V pátek 14. 12. 2018 se žáčci mateřské školy a žáci 1., 2. a 3. ročníku základní školy zúčastnili vánočního programu v Home Credit  Aréně. Pro malé účastníky bylo připraveno promítání pohádek, dále ukázky science show IQLANDIA, exhibiční utkání hokejových tříd Bílých Tygrů, vystoupení tanečního centra A-stylu, krasobruslařské vystoupení BK Variace Liberec a spousta další zábavy. V rámci programu proběhlo vyhlášení soutěže na téma „Sněhulák“, kterého se úspěšně zúčastnili naši nejmladší žáčci z mateřské školy. Na každého malého návštěvníka zde čekal malý dáreček. Celá akce se nadmíru vydařila a děti odcházely maximálně spokojené.

Mgr. Adriana Macková

Šachový turnaj základních škol

Šachové setkání dětí škol Frýdlantska

V předvánočním týdnu uspořádala naše škola šachovou akci, jíž se zúčastnilo 21 dětí z Frýdlantu, Hejnic, Dětřichova a Višňové. Pro naše děti to byla výborná příležitost poznat nové kamarády a zahrát si s nimi nejednu partii královské hry. Pochvalu za snahu zaslouží všichni – páťáci Prokop, Daniel a Viktor, třeťáci Lukáš, Zdeněk, David, Petr a Nela i nejmladší prvňák Honzík.

Mgr. Dobroslav Buřita

Závěr 1.pololetí

To nám ten čas rychle letí a už je tu pololetí. Ve čtvrtek 31.1. jsme rozdávali dětem pololetní Výpisy z vysvědčení. Originál dostanou žáčci až na konci školního roku. Celkově musím říct, že se děti snažily a jejich snaha byla odměněna známkou, kterou si zasloužily. Za všechny učitele jim děkuji a doufám, že i nadále budou pokračovat ve své pilné práci a neusnou nám na vavřínech.