Jméno:
Heslo:
Položek: 9-12 z celkem: 132   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Recitační soutěž

Uprostřed měsíce března jsme se také zúčastnili přehlídky malých recitátorů v DDM Větrník v Liberci. Jeli vybraní žáčci, kteří postoupili ze školního kola. Vystoupení se jim moc povedlo a zaslouží si velikou pochvalu. Byla to pro ně obrovská zkušenost. Museli překonat velkou trému a zvládli to na výbornou. Dostali diplomy za účast a sladkou odměnu.

Atletický trojboj

Atletický trojboj je soutěž sportovní všestrannosti - běh na 50m, skok daleký a hod míčkem. Soupeří v ní kluci a holky od 1. do 5. třídy ZŠ. Naše děti z 2., 3. a 4. třídy se jí letos taktéž zúčastnily. V chladném počasí absolvovaly na libereckém Městském stadionu okresní kolo. Dokonce se jim podařilo kvalifikovat do červnového krajského finále v Turnově. A to Janě Bečvářové a Tereze Mládkové, žákyním 2. třídy! Do první desítky se podařilo svými výkony probojovat i druhákovi Štěpánu Kutílkovi a čtvrťákovi Filipu Melkovi. Věřím, že se dívkám podaří kvalitně potrénovat a své výkony v Turnově ještě vylepšit. 

                                                                                Mgr. Dobroslav Buřita

Planeta 3000

Dne 18. 9. jsme jeli do kina do Frýdlantu. Byli jsme na Planetě 3 000 Kolumbie. Nejvíc se mi líbila krajina a zvířata. Bylo to i moc poučné, nejvíc se mi líbila zvířata a pralesy.

Aneta Hrdinová 5. tř.

 

KDY: 18. 9. středa 8:15hod

KDE: Frýdlant kino

Moc zajímavé, ale i smutné a strašidelné, prostě vše z Kolumbie.

Nejvíc se mi líbilo, že se mluvilo o minulosti a jak se Kolumbie zlepšila, nádherná zvířátka a tanečnice.                                       

Klára Paříková 5. tř.

 

18. 9. jsme jeli do Frýdlantského kina. Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. Jmenovalo se to Planeta 3 000 – Kolumbie. Bylo to o lidech z jiných zemí, jak se jim žije, čím se zabaví. Byl tam cestovatel, jezdil po Kolumbii a dozvídal se o nich různé věci. Jak se dělá káva a jezdí na koni.      

Matěj Richter 5. tř.

 

Ve středu 18.9. jsme byli s celou třídou v kině na filmu Planeta 3 000 – Kolumbie. Líbila se mi krásná příroda a jejich zvyky. Ale bylo tam i hodně negativního. Třeba to, že zvířata byla vyhublá a že některé národy byly zničeny. Ovládala je dnešní technika. Ve městě brali „sprejeřinu“ jako umění, tancovali, byli velcí fandové fotbalu. Pěstovali vlastní kávu, kokain, ovoce. Kolumbie je 14x větší než Česká republika. Vyrábí se tam třtinový cukr. Lidé z Kolumbie byli hodně zdraví kvůli tomu, že jedli hodně koláčků z třtinového cukru.

Adéla Kristková 5. tř.

 

 

3D kino v tělocvičně

V pátek 25. 10. se žáci školy zúčastnili kulturního programu v tělocvičně. Nejprve proběhl program pro žáky 1. - 3. třídy. V tělocvičně byl pro ně připraven velký stan nafouknutý vzduchem. Na strop stanu jim byl promítnut přírodovědný film Strom. Zábavnou formou byl dětem přiblížen vývoj růstu stromů a jejich spojení s přírodou.                   

Pro žáky 4. a 5. třídy byl připraven program o lidském těle. A zde jsou dojmy a postřehy několika žáků 5. třídy:

 

Lidské tělo ve virtuální realitě

V pátek 25. 10. jsme byli v tělocvičně na programu Lidské tělo ve virtuální realitě. Bylo to nádherné. Hlavní postavy byly Steven, Tereza, Alex, Viron a pes Muffin. Dozvěděla jsem se něco více o lidském těle, třeba že nemám jíst moc mastného jídla. A bylo to i srandovní. Moc se mi to líbilo.                                                                                                                                                 Bára Židů

 

25. 10. jsme byli v tělocvičně na filmu, který se jmenoval Lidské tělo ve virtuální realitě. Jaké postavy v tom filmu hrály: Tereza, Muffin, Steven, Virus. Byl to 1 hodinový film a dost zábavný. Leželi jsme ve velikém stanu a v tom stanu se vše promítalo. Ukazovali nám, jak to vypadá v našem těle a bylo to tam super.                                                                                               Natálka Roubalová

 

V pátek 25. 10. jsme šli do tělocvičny na program Lidské tělo. Bylo to jako virtuální realita, bylo to moc hezké. Říkali, že si máme mýt ruce, když přijdeme ze záchodu, zvenčí, musíme si mýt ruce i před jídlem.  Hlavní postavy Steven, Muffin, Tereza a Alex. Bylo to moc hezké a propracované. Byl tam ještě Viron, což byl bacil.                                                                                                  Anetka Hrdinová

 


Položek: 9-12 z celkem: 132   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy