Položek: 1-4 z celkem: 122   začátekzačátekna poslední stranu

Ochrana člověka za mimořádných situací

V pátek 27. 9. 2019 proběhla ve škole OČMS. Na začátku si děti vyzkoušely evakuaci při požáru školy. Potom zůstaly ve škole a soustředily se na základy první pomoci.  Prvňáčci se snažili ošetřit malou odřeninu. Starší děti se naučily jak správně resuscitovat, jak rozpoznat zlomeninu a jak ji ošetřit. Dále si děti zopakovaly čísla tísňových linek, jak volat na tísňovou linku a nejlepší způsob pro jejich zapamatování. Na závěr OČMS se probírala dopravní výchova – dopravní značky, bezpečná jízda na kole, chůze po chodníku a po silnici.

Mgr. Zdenka Zimová

Dopravní hřiště Frýdlant

V září zavítali žáci 4. třídy na dopravní hřiště ve Frýdlantu. Cestu tam jsme si od vlaku zpestřili přírodovědnou stezkou úbočím Křížového vrchu. Na kolech jsme pilně trénovali trasu jízdy podle pravidel, která nás čeká při zkouškách na jaře příštího roku.

Po skončení jsme prošli zámeckým parkem, zastavili jsme se u napuštěného zrekonstruovaného rybníku. Na náměstí jsme si řekli o historii frýdlantské radnice současné i té, jejíž půdorys je vyznačen na vydlážděné ploše. A pak jsme již spěchali na vlak, abychom se vrátili zpět do školy.

Mgr. Dobroslav Buřita

Planeta 3000

Dne 18. 9. jsme jeli do kina do Frýdlantu. Byli jsme na Planetě 3 000 Kolumbie. Nejvíc se mi líbila krajina a zvířata. Bylo to i moc poučné, nejvíc se mi líbila zvířata a pralesy.

Aneta Hrdinová 5. tř.

KDY: 18. 9. středa 8:15hod

KDE: Frýdlant kino

Moc zajímavé, ale i smutné a strašidelné, prostě vše z Kolumbie.

Nejvíc se mi líbilo, že se mluvilo o minulosti a jak se Kolumbie zlepšila, nádherná zvířátka a tanečnice.

Klára Paříková 5. tř.

18. 9. jsme jeli do Frýdlantského kina. Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. Jmenovalo se to Planeta 3 000 – Kolumbie. Bylo to o lidech z jiných zemí, jak se jim žije, čím se zabaví. Byl tam cestovatel, jezdil po Kolumbii a dozvídal se o nich různé věci. Jak se dělá káva a jezdí na koni.

Matěj Richter 5. tř.

Ve středu 18.9. jsme byli s celou třídou v kině na filmu Planeta 3 000 – Kolumbie. Líbila se mi krásná příroda a jejich zvyky. Ale bylo tam i hodně negativního. Třeba to, že zvířata byla vyhublá a že některé národy byly zničeny. Ovládala je dnešní technika. Ve městě brali „sprejeřinu“ jako umění, tancovali, byli velcí fandové fotbalu. Pěstovali vlastní kávu, kokain, ovoce. Kolumbie je 14x větší než Česká republika. Vyrábí se tam třtinový cukr. Lidé z Kolumbie byli hodně zdraví kvůli tomu, že jedli hodně koláčků z třtinového cukru.

Adéla Kristková 5. tř.

Den s IZS Frýdlant

V pátek 13. září 2019 se zúčastnili žáci druhých a třetích tříd Dne se složkami integrovaného záchranného systému ve Frýdlantu. Žáčci měli možnost zhlédnout vybavenost a ukázky z činností profesionálních i dobrovolných hasičů, městské a státní policie, zdravotních záchranářů, armády či aktivních záloh.

Celá akce se žákům velice líbila. Odměnou jim pak byly malé drobnosti, které mohli žáci získat při plnění vědomostních úkolů se zaměřením na oblast IZS.

Mgr. Adriana Macková

Položek: 1-4 z celkem: 122   začátekzačátekna poslední stranu