Položek: 121-122 z celkem: 122   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředkonec

Čertovský den ve škole

V pátek 4. 12. proběhl na naší škole čertovský den. Žáci mohli přijít v masce čertíka nebo anděla. Také výuka byla přizpůsobena tématice – o čertech se učilo v českém jazyce, angličtině nebo matematice. Během dopoledne také všechny třídy navštívil Mikuláš s čertem, aby nadělil dětem malou sladkost za básničku nebo písničku.                                             Odpoledne pak čertovský den pokračoval programem ve školní družině pod názvem „Čertovské rejdění“.

O škole Višňová

Jsme základní školou s 1. stupněm a mateřskou školou. Školu navštěvují žáci ze všech částí obce Višňová a z obce Černousy. Tomu jsou přizpůsobeny jízdní řády vlakové i autobusové dopravy, dobré spojení je i s Frýdlantem.
Základní škola sídlí v budově na jedné straně obce, školní družina sídlí v samostatné budově na druhé straně obce ve stejné budově jako mateřská škola a školní restaurace firmy Scolarest. Škola má jednu tělocvičnu a využívá hřiště TJ Jiskra Višňová.
Velkou pozornost věnuje škola žáků prospěchově slabším a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Díky nižšímu průměrnému počtu žáků ve třídách je možné efektivněji uplatňovat individuální přístup a vyučovat je podle specificky upravených individuálních plánů. Nadaným žákům je věnována pozornost nejenom při vyučování, kdy se opět uplatňuje individuální přístup, ale zapojují se do i různých projektů, účastní se vědomostních soutěží a olympiád.
V průběhu školního roku jsou pro všechny žáky ZŠ a děti ž MŠ připravovány krátkodobé i dlouhodobé projekty s environmentální tématikou, účastníme se různých sportovních soutěží, např. atletických závodů, soutěží ve fotbale a florbale. V rámci projektu „Rozvoj spolupráce škol v česko-polském příhraničí“ dlouhodobě spolupracujeme s polskou školou v Sulikówě.
Snažíme se o dobré a otevřené vztahy se zákonnými zástupci žáků, obcí a veřejností. Každý rok organizujeme pro zákonné zástupce i veřejnost Den otevřených dveří, tvůrčí dílny, školní akademii a řadu dalších kulturních a společenských akcí.