logotyp
Položek: 121-124 z celkem: 143   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Návštěva Galerie v Liberci 20. 3. 2017

Vystoupili jsme z autobusu a vešli jsme do velké krásné budovy. V budově jsme se převlékli a šli jsme do jedné z místností, kde byly obrazy od Josefa Čapka v originále. K prohlídce obrazů nám paní průvodkyně pustila skladbu dětského sboru, která byla velmi krásná. Dále jsme šli do druhé části prohlídky, kde jsme přiřazovali obrázky Josefa Čapka k textům od Františka Hrubína. Když jsme obrázky přiřadili, paní průvodkyně nám řekla, že si zahrajeme na spisovatele, ilustrátory a nakladatele v jednom.
Nejprve jsme si namalovali náčrtek, potom nám průvodkyně rozdala lepicí papíry a to, co jsme namalovali na papír, to jsme potom udělali vlnou na lepicí papír. To jsme si hráli na ilustrátory. Potom jsme k tomu obrázku napsali text a nakonec jsme vše sešili do jednoho a vytvořili něco jako knížku.
Když jsme vše dodělali, šli jsme do interaktivní místnosti, kde jsme zkoušeli různé věci např. malovat pískem nebo skládat hlavolamy apod. A úplně na závěr jsme si hráli na designéry.
Krásný den. Tereza Židů, žákyně 5. třídy

 

Masopustní průvod

Masopustní průvodJako každoročně jsme uspořádali masopustní průvod, kterého se zúčastnily všechny děti ze základní školy a mateřské školy. Průvod prošel obcí a udělal několik zastavení (obecní úřad, obchod, školní restaurace), na kterých jsme potěšili přítomné dospělé masopustní zdravicí a na oplátku jsme byli obdarováni malou sladkostí. Průvod jsme zakončili u hasičárny, kde jsme pod dohledem hasičů spálili bábu Morenu.
Po návratu do školy jsme vyhlásili nejlepší masku z každé třídy. A rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože všechny masky byly velice nápadité a povedené. Nakonec zvítězila maska "sněhuláka" Jakuba Michoně z 1. ročníku, indiánky Báry Židů z 2. ročníku, "uklízečky" Viktora Šolty ze 3. ročníku, "klauna" Julie Šímové ze 4. ročníku a v 5. ročníku se o vítězství podělili "dáma" Nikola Bečvářová a "čertova kuchařka" Vojtěch Kaniok.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Soutěž v recitaci - školní kolo

V pondělí 13. 2. se uskutečnilo školní kolo soutěže v recitaci, kterého se zúčastnilo 24 žáků. Rozhodování nebylo pro porotu vůbec snadné, protože všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Nakonec porota rozhodla následovně:
1. kategorie (1. ročník)
1. místo - František Vondrovský
2. místo - Lukáš Mrklas
3. místo - Nikolas Krejčík
2. kategorie (2. a 3. ročník)
1. místo - Barbora Židů
2. místo - Daniel Seifert
3. místo - Anna Richterová
3. kategorie (4. a 5. ročník)
1. místo - Nikola Bečvářová
2. místo - Andrea Jírovcová
3. místo - Tereza Židů
Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za hezký kulturní zážitek. Fotografie ze soutěže a z jejího vyhodnocení jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová a Irena Fejtková

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeV pondělí 5. 12. navštívil naší školu Mikuláš se svým kamarádem čertem. Každému žáčkovi přečetli jeho prohřešky z knihy hříchů a vykoupením pak byla krátká básnička nebo písnička. Všechny děti byli nakonec obdarováni malou sladkostí. Fotografie jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.

Položek: 121-124 z celkem: 143   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Základní škola se otevírá od 25.5.
Mateřská škola se otevře 18.5.
ŠD je stále uzavřena.
V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
Plánovaná škola v přírodě je zatím přesunuta na konec září 2020. Dětem z páté třídy bude záloha vrácena.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy