Položek: 5-10 z celkem: 105   na první stranuzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

Noc ve školní družině

Školní rok běží na plné obrátky a děti už domů přinesly výpis pololetního vysvědčení. K němu patří i den prázdnin.
A právě v předvečer tohoto dne se sešla skupinka dětí ve školní družině, aby tu strávila noc. Pro děti byl připraven program, nejdříve našly 20ks poschovávaných obálek s různými typy úkolů.
Mezi vědomostními byly i pohybové (např. Udělejte holubičku, Najdi si během 20s dvě boty atd.)Byla to velká legrace a odměnou byl nalezený sladký poklad. Poté následovala vlastnoručně připravená večeře a přípitek šampíčkem na hezké sny. Občerstvení bylo uhrazeno z projektu OP JAK.
Ale spát se rozhodně nešlo, protože následovala "pyžamová párty" s hudbou, tancem a smíchem. Když nastala hodina nočního klidu, děti se těšily do svých pelíšků. Všechny noc statečně zvládly bez slziček. Ráno posnídaly čaj a domácí koláče od maminek,paní vychovatelek a asistentky. Pro některé děti si ráno přišly rodiče a některé zůstaly zůstaly na celodenní pobyt v ŠD. Hrály si,tvořily, četly a den volna příjemně utekl. Budeme se těšit na další setkání.
Za kolektiv ŠD Višňová I.Fejtková

Po stopách rysa

V pátek 9.2.2024 se žáčci I. a II. tříd zúčastnili programu – „Po stopách rysa“, který se uskutečnil v prostorách školy.

Žáčci se hravou a zábavnou formou seznámili s životem rysa, jeho vzhledem, dozvěděli se, co jsou šelmy a proč jsou v přírodě důležité.

Program byl uveden pohádkou z cyklu Hurvínkovy cesty do přírody a pozvolně přešel do společné diskuze o vzhledu, životě a přednostech rysa. Následovala aktivita, při které se žáčci převlékli za rysa a hledali po třídě předem schované obrázky zvířat a hmyzu, u kterých určovali, zdali se jedná o šelmu a proč. Veliký ohlas sklidila aktivita „Z lesa, do lesa“., která se pro velký úspěch u dětí několikrát opakovala. Závěrečné hledání skrytých zvířátek na obrázku bylo velice vtipné a žáčci si procvičili postřeh a představivost.

Tento program zajisté žáčkům zpestřil páteční dopoledne.

Masopustní průvod

Masopustní průvod V úterý 13.2. jsme se vydali se školními dětmi na masopustní průvod naší krásnou vesnicí. Nejprve jsme před školou zhodnotili masky a potom jsme se přesunuli pozdravit děti z naší mateřské školky a naše milé paní kuchařky s paní uklízečkou. Děti z mateřské školky měly připravené krásné vystoupení a dokonce pro školní děti napekly i sladké překvapení. Také paní kuchařky napekly linecká srdíčka, která žáčkům vykouzlila úsměv na tváři. Hned se nám šlo lépe. Další zastávka byla u obecního úřadu, kde všechny děti dostaly sušenku za to, že řekly masopustní básničku. Pak jsme se postupně vraceli směrem ke škole. Poslední zastávka byla u našeho obchůdku s potravinami, kde jsme naposledy přednesli naši básničku. Průvod končil opět před budovou školy, kde na závěr došlo k vyhodnocení masek, které si žáci doma připravili. Umístění dopadlo následovně:
Kategorie 1.třída:  1. místo- Agáta Prýlová (počasí)
                           2.místo - Alexandr Vrkoslav (indián)
                           3.místo - Eliška Šedivá (květinka)
Kategorie 2.+3.třída:  1.místo- Jan Mrklas (strom)
                                 2.třída- Matyáš Valach (myslivec)
                                 3.místo- Kryštof Lang (autíčko)
Kategorie 4.+5.třída:  1.místo -Anička Houdová (kolotoč)
                                2.místo -Marek Pařík (uklízečka)
                                3.místo- Vítek Kalivoda (čert)

Vánoční nadílka v ŠD

Do naší vánočně vyzdobené družiny zavítal Ježíšek ve čtvrtek 21. 12. 2023. Dříve než jsme se podívali na krásné dárečky, společně jsme si zazpívali koledy, připili si na zdraví a ochutnali cukroví , které dětem připravily maminky. Děti pod stromečkem našly lego stavebnice, různé hlavolamy, společenské hry a knihy od naší oblíbené spisovatelky paní Sandry Dražilové- Zlámalové. A pak už nezbývalo než si vyzkoušet dárek, který byl každému nejbližší. Po příjemně stráveném odpoledni a s přáním všeho nejlepší do Nového roku jsme se rozešli do svých domovů.

Pohodový rok 2024 plný zdraví, štěstí, porozumění a lásky přejí paní vychovatelky.

rena Fejtková, Bc.Jaroslava Sedlaříková

Výlet turistického kroužku

Za odměnu jsme v pátek 22.12. byli s turistickým kroužkem v Lunaparku v Liberci, který se nachází v Babylonu. Zde jsme si parádně užili motokár, autíček, kolotočů, houpaček, lezecké stěny, prolézaček a dalších atrakcí. Mezi nejoblíbenější bych řadila jízdu na autodromu a na býku.

Adéla Paříková

Výlet turistického kroužku

Riegrova stezka

Ještě v listopadu jsme se vydali s turistickým kroužkem na výlet vlakem do Semil. Z nádraží jsme se vypravili do centra města, kde jsme se nejprve v cukrárně řádně na cestu občerstvili. Pak jsme se mohli vydat na start našeho výletu- Riegrova stezka. Vede přírodní rezervací Údolí Jizery u Semil a Bítouchova. Během naší procházky jsme prošli i skalním tunelem a na naučné stezce se dozvěděli i zajímavosti z okolí (např.: co je to ledopád a jak vzniká, jak se ve skále buduje železniční tunel, jak se staví jez a další zajímavosti hlavně z oblasti geologie daného místa). Cestu jsme ukončili u vodní elektrárny Spálov, kde jsme si čekání na vlak krátili hraním her a házením kamínků do vody.

Myslím, že výlet se nám povedl a už se těšíme na další nové kilometry, které s radostí ujdeme!

Adéla Paříková