Položek: 113-116 z celkem: 146   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Škola v přírodě Doksy 26. 6. - 29. 6. 2017

Škola v přírodě Doksy 26. 6. - 29. 6. 2017V pondělí 26. 6. jsme odjeli do školy v přírodě do Doks. Ubytovali jsme se v hotelu Bellevue a po obědě vyrazili na vyhlídkovou plavbu po Máchově jezeře. Poté jsme si udělali procházku po městě, kterou jsme završili na dětském hřišti v Tyršových sadech.
Druhý den nás čekal celodenní výlet. Absolvovali jsme naučnou stezku se Čtyřlístkem, která nás provedla kolem celého Máchova jezera. Součástí výletu byla stopovaná, kterou jsme zakončili hledáním pokladu ve Starých Splavech. Všem dětem patří velká pochvala za statečnost, protože celá stezka měřila 16,5 km a všichni ji zdárně dokončili.
Středeční program byl rozdělený na dvě části. Dopoledne jsme se koupali v bazénu se slanou vodou v areálu hotelu a navštívili jsme Muzeum K. H. Máchy s expozicí o životě básníka a o historii rybníkářství na Českolipsku. Odpoledne nás čekala návštěva zámku v Doksech, kde se nachází Labyrint strašidelných pohádek, a muzea Čtyřlístku. Večer pak byla pro mladší děti připravena diskotéka s písničkami z pohádek, která byla spojená se soutěží o nejlepšího tanečníka a tanečnici. Starší žáci absolvovali program spojený s pověstmi Máchova kraje a olympiádu v netradičních sportovních disciplínách. Vítězi se stali mezi chlapci Viktor Šolta, Daniel Seifert a Václav Fejtek. Mezi dívkami dominovali Nikola Bečvářová, Sabina Hloužková a Sabina Soukupová.
Ve čtvrtek 29. 6. jsme se všichni v pořádku vrátili domů a už teď se těšíme na příští rok na další školu v přírodě.

Školní akademie

Školní akademieVe středu 21. 6. proběhla za krásného letního počasí v prostorách před budovou základní školy školní akademie. V první části programu vystoupili předškoláci z MŠ, kteří nás potěšili tanečky a básničkami. Druhou část pak obstarali žáci ZŠ, kteří si samostatně připravili několik tanečních vystoupení proložených recitací a jarními písničkami. Mezi první a druhou částí programu bylo zařazeno vyhodnocení celoroční soutěže s Barvožroutem firmy Scolarest, v níž byla vylosována a obdarována Anička Špínová zbrusu novým kolem.
Součástí programu bylo slavnostní vyřazení dětí z MŠ, které po prázdninách přivítáme do školy, a rozloučení s pátáky, kteří odchází do škol ve Frýdlantě.
Akce se také zúčastnily zástupkyně MASIFu, které mezi dětmi a rodiči provedly krátký průzkum priorit dětí, žáků a rodičů ve vztahu k naší škole.
Všem účinkujícícm děkujeme za krásná vystoupení, panu starostovi za pomoc s ozvučením akce a maminkám za upečení dobrot pro naše děti. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.

Hasík podruhé

Hasík podruhéVe čtvrtek 15. 6. proběhla v druhém ročníku druhá část programu "Hasík" zaměřeného na oblast požární ochrany. Během programu se žáci dověděli nejenom to, jak může vzniknout požár u nich doma, ale také jak se v takové situaci zachovat, což si mohli vyzkoušet na konkrétních modelových situacích. Za pěkný program děkujeme p. Martinu a Milanu Götzovým.
Mgr. Zdenka Zimová

Dětský den

Ve středu 31.5. proběhla ve škole oslava dětského dne. Pro děti byly připraveny netradiční zábavné sportovní disciplíny na hříšti. Za každý splněný úkol sbíraly veselá razítka do herní karty, za kterou nakonec získaly balíček plný sladkostí. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Základní škola se otevírá od 25.5.
Mateřská škola se otevře 18.5.
ŠD je stále uzavřena.
V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
Plánovaná škola v přírodě je zatím přesunuta na konec září 2020. Dětem z páté třídy bude záloha vrácena.