Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 132   začátekzačátekna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Vánoční dílny

Vánoční dílny

Poslední pátek v listopadu jsme již jako tradičně pořádali Vánoční tvůrčí dílny ve škole. Děti a ostatní návštěvníci si mohli vyrobit adventní věnec, svícen, vánoční přáníčko, andílka, zápich do květináče či sněhuláka ze šišek. Pokud nebyla chuť na vyrábění, bylo i mnoho vánočních dekorací k zakoupení. Děti byly moc šikovné a odnesly si domů spoustu svých vlastních výrobků.

V přízemí bylo přichystané malé občerstvení, které nám provonělo celou školu. Dobrůtky k čaji přichystala paní Kociánová, paní vychovatelka Fejtková s dětmi v družině a pomocnice, které se scházejí v obecní knihovně. Moc jim děkujeme. Vše bylo vynikající.

Velký dík patří také učitelkám, vychovatelkám a slečně Monice Hájkové, kteří nám pravidelně pomáhají s novými nápady a věnují se dětem a rodičům - co jim síly stačí.

                             Těšíme se na Vás příští rok!            

                                          Krásné Vánoce přeje kolektiv ZŠ a MŠ Višňová.

 

Šachový turnaj družstev

Šachový turnaj družstev

V listopadu jsme se zúčastnili v Liberci okresního kola Přeboru škol v šachu. V kategorii 1. stupně ZŠ soutěžilo 7 čtyřčlenných družstev. Sehráli jsme 6 utkání, v jednom zvítězili, v jednom remizovali a čtyřikrát byli soupeři nad naše síly. V konečném hodnocení jsme obsadili 6. místo. A kdo reprezentoval? Čtvrťáci Lukáš Mrklas, Zdeněk Kočka, David Goroľ, Nela Čejková a třeťák Martin Punčochář.

        Mgr. Dobroslav Buřita

Střevlik a návštěva Svíčkárny v Liberci

Střevlik a návštěva Svíčkárny v Liberci

V listopadu byli žáci 5. třídy na dvou vzdělávacích akcích. První byla návštěva Střevlíku v Hejnicích, kde se děti seznámily se zpracováním ovčí vlny, druhou akcí byla návštěva svíčkárny v Liberci. Své zážitky a postřehy zpracovali žáci v krátkých zprávičkách. Některé z nich máte možnost si přečíst.

Vlnohrátky                                                       

Dne 21. 11. jsme jeli vlakem do Střevlíku v Hejnicích na program Vlnohrátky. Pracovali jsme ve skupinách. Česali jsme vlnu, předli na kolovrátku a tkali. Nejvíc mě bavilo plstění. Vyrobili jsme si míček z mokré vlny, ze suché vlny jsme si dělali postavičky. Strašně mě to bavilo.                                                                                                                                                   

Aneta Hrdinová 

Dne 21. 11. jsme jeli do Střevlíku na program Vlnohrátky. Dozvěděli jsme se spoustu informací, např. zpracování vlny, plstění mokré a suché vlny, česání vlny a předení u kolovrátku. Také jsme si vyrobili nádherné koule z vlny, byly hezky barevné. Moc se mi to líbilo.
Anna Matoušková

21.11. jsme byli ve  Střevlíku na programu Vlnohrátky. Moc se mi to líbilo, dozvěděla jsem se hodně moc věcí. Naučila jsem se česat vlnu, příst vlnu a tkát. Skoro na konci jsme plstili suše a mokře. Víc mě teda bavilo mokré plstění.                                                                                                                                                                  

Bára Židů


Svíčkárna

Ve svíčkárně to pochopitelně vonělo po svíčkách, ale mohli jsme si vyrobit i mýdlo a podle sebe si namíchat sůl do koupele. Měli tam spoustu barev a každá voněla svojí vůní. Například žlutá voněla po citrónu a fialová po levanduli. Svíčky jsme si mohli i koupit a nabarvit podle sebe. V ceně jsme měli dvě svíčky, jedno mýdlo a sáček soli do koupele. Mýdlo měli také v různých barvách, já jsem si udělala oranžového méďu.                                                                                                                                      Klára Paříková

 

Ve čtvrtek 28.11. jsme byli se třídou a paní učitelkou ve svíčkárně. Dělali jsme si tam svíčky, mýdla a sůl do koupele. Moc se mi tam líbilo. Nejvíc mě bavilo dělat svíčky.                                                                                                                                       Fanda Jančárek

Dne 28. 11. jsme jeli do svíčkárny. Měli jsme možnost si vykrojit vykrajovátkem mýdlo. Potom jsme vybírali sůl do koupele. Vzali jsme si pytlíčky a plnili je různými druhy koupelové soli. Nakonec jsme obarvovali svíčky rozpuštěným voskem. Mohli jsme si svíčky i zakoupit.            Adéla Kristková

 

Ve čtvrtek 28. 11. jsme byli ve svíčkárně v Liberci. Bylo to nádherný. Obarvovali jsme si 2 svíčky, hrozně mě to bavilo. Potom jsme si sypali do pytlíku koupelovou sůl, vykrajovali jsme mýdlíčka. Nakonec jsme si kupovali svíčky, mýdla a přívěsky z vosku. Většina dětí si koupila svíčku, kterou si pak ještě obarvily. Chtěla bych tam ještě jednou, fakt mě to moc bavilo.                                                                                                                                                                Bára Židů 

 

 

Medová snídaně

Ve středu 20.11.2019 proběhla ve škole „Medová snídaně“. Nejdříve žáci posnídali chléb s máslem a medem, který jim moc chutnal. Pak se přesunuli do tělocvičny, kde pokračovala poutavá přednáška a včelách a včelařství. O včeličkách žákům vyprávěla Mgr. Yveta Svobodová, která je ředitelkou Domu dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem. Pro žáky připravila mnoho informací o včelách, různé zábavné hry a soutěže.

                                                                                Mgr. Zdenka Zimová


Položek: 1-4 z celkem: 132   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy