Položek: 5-8 z celkem: 132   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Naivní divadlo Liberec

13.11.2019 jsme vyjeli se žáky 1. -  3.třídy do Naivního divadla v Liberci na dětské představen  „O hodinu navíc aneb Poplach v hustníku“.

Inscenace vznikla ke 100. výročí českého trampingu a slouží zároveň jako příspěvek Naivního divadla k debatě o přínosu či škodlivosti posunu času.

Loutková komedie byla plná překvapení a kouzel, která se odehrávají především v době, kdy se čas vrací o hodinu nazpět.

Představení bylo velice pěkné a žáci si odnesli krásný kulturní zážitek.

Mgr. Adriana Macková

Střevlik- Hejnice

Jedno příjemné říjnové čtvrteční dopoledne strávili čtvrťáci v areálu lesnického učiliště v Hejnicích s programem Lovci mamutů. Po úvodním seznámení se s lektorem jsme získali na přibližně 50m dlouhé pěšině v parku představu o vývoji života na Zemi, o dinosaurech, mamutech, pralidech… Zajímavými aktivitami bylo rozdělávání ohně bez pomocí zápalek či střelba z různých typů luků. Zjistili jsme, že dříve trávili lidé veškerý čas v přírodě a znali ji mnohem lépe než my dnes.

Mgr. Dobroslav Buřita

Střevlik-Hejnice

V pátek 1. 12. 2019 se žáci třetí třídy ZŠ Višňová vydali do Střevlíku v Hejnicích. Na děti čekal zajímavý program s názvem Od jablka k moštu.

Přivítala nás příjemná lektorka, která si zpočátku s dětmi povídala o jablkách. Například jak se pěstují, kdy se sklízí a co jiného než jídlo si můžeme představit pod slovem „jablko“. Velmi oblíbenou částí programu byla ochutnávka různých druhů jablek a jejich hodnocení. Aktivita byla tak lákavá, že se jí zúčastnily i děti, které prohlašovaly, že jablka nejí. J

Následný přesun ven nám nevadil, i když panovala zima a foukal studený vítr. Žáci se zahřáli sbíráním jablíček a poté přišlo to, na co jsme se nejvíce těšili – výroba moštu a lahodná ochutnávka. Společně jsme si přiťukli plastovými kelímky a vychutnali si vlastnoručně vyrobený mošt.

Myslím, že na tento program budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme za krásné společné zážitky a těšíme se na další návštěvu.

Mgr. Iveta Vojířová

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídyV pátek 26.4. od 13.00 do 15.00 hodin Vás srdečně zveme na
Zápis do 1.třídy.
Potřebné informace a dokumenty najedete v sekci Základní škola-Dokumenty- Zápis do 1.třídy.