Jméno:
Heslo:
Položek: 5-8 z celkem: 138   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Učivo a úkoly pro školní děti

Učivo a úkoly pro děti najdete v sekci Základní škola-kliknete na třídu a objeví se Vám dokumenty, které je třeba otevřít.  Budeme rádi, když nám v tuto chvíli pomůžete a touto cestou s dětmi budete pracovat. Stránky sledujte průběžně. 
 Děkujeme, kolektiv ZŠ Višňová

Naivní divadlo Liberec

13.11.2019 jsme vyjeli se žáky 1. -  3.třídy do Naivního divadla v Liberci na dětské představen  „O hodinu navíc aneb Poplach v hustníku“.

Inscenace vznikla ke 100. výročí českého trampingu a slouží zároveň jako příspěvek Naivního divadla k debatě o přínosu či škodlivosti posunu času.

Loutková komedie byla plná překvapení a kouzel, která se odehrávají především v době, kdy se čas vrací o hodinu nazpět.

Představení bylo velice pěkné a žáci si odnesli krásný kulturní zážitek.

                                                                           Mgr. Adriana Macková

Střevlik a návštěva Svíčkárny v Liberci

Střevlik a návštěva Svíčkárny v Liberci

V listopadu byli žáci 5. třídy na dvou vzdělávacích akcích. První byla návštěva Střevlíku v Hejnicích, kde se děti seznámily se zpracováním ovčí vlny, druhou akcí byla návštěva svíčkárny v Liberci. Své zážitky a postřehy zpracovali žáci v krátkých zprávičkách. Některé z nich máte možnost si přečíst.

Vlnohrátky                                                       

Dne 21. 11. jsme jeli vlakem do Střevlíku v Hejnicích na program Vlnohrátky. Pracovali jsme ve skupinách. Česali jsme vlnu, předli na kolovrátku a tkali. Nejvíc mě bavilo plstění. Vyrobili jsme si míček z mokré vlny, ze suché vlny jsme si dělali postavičky. Strašně mě to bavilo.                                                                                                                                                   

Aneta Hrdinová 

Dne 21. 11. jsme jeli do Střevlíku na program Vlnohrátky. Dozvěděli jsme se spoustu informací, např. zpracování vlny, plstění mokré a suché vlny, česání vlny a předení u kolovrátku. Také jsme si vyrobili nádherné koule z vlny, byly hezky barevné. Moc se mi to líbilo.
Anna Matoušková

21.11. jsme byli ve  Střevlíku na programu Vlnohrátky. Moc se mi to líbilo, dozvěděla jsem se hodně moc věcí. Naučila jsem se česat vlnu, příst vlnu a tkát. Skoro na konci jsme plstili suše a mokře. Víc mě teda bavilo mokré plstění.                                                                                                                                                                  

Bára Židů


Svíčkárna

Ve svíčkárně to pochopitelně vonělo po svíčkách, ale mohli jsme si vyrobit i mýdlo a podle sebe si namíchat sůl do koupele. Měli tam spoustu barev a každá voněla svojí vůní. Například žlutá voněla po citrónu a fialová po levanduli. Svíčky jsme si mohli i koupit a nabarvit podle sebe. V ceně jsme měli dvě svíčky, jedno mýdlo a sáček soli do koupele. Mýdlo měli také v různých barvách, já jsem si udělala oranžového méďu.                                                                                                                                      Klára Paříková

 

Ve čtvrtek 28.11. jsme byli se třídou a paní učitelkou ve svíčkárně. Dělali jsme si tam svíčky, mýdla a sůl do koupele. Moc se mi tam líbilo. Nejvíc mě bavilo dělat svíčky.                                                                                                                                       Fanda Jančárek

Dne 28. 11. jsme jeli do svíčkárny. Měli jsme možnost si vykrojit vykrajovátkem mýdlo. Potom jsme vybírali sůl do koupele. Vzali jsme si pytlíčky a plnili je různými druhy koupelové soli. Nakonec jsme obarvovali svíčky rozpuštěným voskem. Mohli jsme si svíčky i zakoupit.            Adéla Kristková

 

Ve čtvrtek 28. 11. jsme byli ve svíčkárně v Liberci. Bylo to nádherný. Obarvovali jsme si 2 svíčky, hrozně mě to bavilo. Potom jsme si sypali do pytlíku koupelovou sůl, vykrajovali jsme mýdlíčka. Nakonec jsme si kupovali svíčky, mýdla a přívěsky z vosku. Většina dětí si koupila svíčku, kterou si pak ještě obarvily. Chtěla bych tam ještě jednou, fakt mě to moc bavilo.                                                                                                                                                                Bára Židů 

 

 

Šachový turnaj družstev

Šachový turnaj družstev

V listopadu jsme se zúčastnili v Liberci okresního kola Přeboru škol v šachu. V kategorii 1. stupně ZŠ soutěžilo 7 čtyřčlenných družstev. Sehráli jsme 6 utkání, v jednom zvítězili, v jednom remizovali a čtyřikrát byli soupeři nad naše síly. V konečném hodnocení jsme obsadili 6. místo. A kdo reprezentoval? Čtvrťáci Lukáš Mrklas, Zdeněk Kočka, David Goroľ, Nela Čejková a třeťák Martin Punčochář.

        Mgr. Dobroslav Buřita


Položek: 5-8 z celkem: 138   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
ZŠ, MŠ a ŠD uzavřena do odvolání.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy