Položek: 9-12 z celkem: 151   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Střevlik-Hejnice

V pátek 1. 12. 2019 se žáci třetí třídy ZŠ Višňová vydali do Střevlíku v Hejnicích. Na děti čekal zajímavý program s názvem Od jablka k moštu.

Přivítala nás příjemná lektorka, která si zpočátku s dětmi povídala o jablkách. Například jak se pěstují, kdy se sklízí a co jiného než jídlo si můžeme představit pod slovem „jablko“. Velmi oblíbenou částí programu byla ochutnávka různých druhů jablek a jejich hodnocení. Aktivita byla tak lákavá, že se jí zúčastnily i děti, které prohlašovaly, že jablka nejí. J

Následný přesun ven nám nevadil, i když panovala zima a foukal studený vítr. Žáci se zahřáli sbíráním jablíček a poté přišlo to, na co jsme se nejvíce těšili – výroba moštu a lahodná ochutnávka. Společně jsme si přiťukli plastovými kelímky a vychutnali si vlastnoručně vyrobený mošt.

Myslím, že na tento program budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme za krásné společné zážitky a těšíme se na další návštěvu.

Mgr. Iveta Vojířová

Medová snídaně

Ve středu 20.11.2019 proběhla ve škole „Medová snídaně“. Nejdříve žáci posnídali chléb s máslem a medem, který jim moc chutnal. Pak se přesunuli do tělocvičny, kde pokračovala poutavá přednáška a včelách a včelařství. O včeličkách žákům vyprávěla Mgr. Yveta Svobodová, která je ředitelkou Domu dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem. Pro žáky připravila mnoho informací o včelách, různé zábavné hry a soutěže.

Mgr. Zdenka Zimová

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídyV pátek 26.4. od 13.00 do 15.00 hodin Vás srdečně zveme na
Zápis do 1.třídy.
Potřebné informace a dokumenty najedete v sekci Základní škola-Dokumenty- Zápis do 1.třídy.

Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

Od 10.9. opět povinnost nosit roušky ve společných prostorách školy (např. chodby).
Netýká se dětí a pedagogů v MŠ!
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.