Položek: 1-6 z celkem: 21   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

Nabídka vánočního fotografování

Nabídka vánočního fotografování Nabízíme Vám možnost vánočního fotografování dětí. Lístečky s podrobnými informacemi obdželi žáci ve škole.
Zde si můžete prohlédnout pozadí, které bude na fotografiích. Dále můžete vidět podrobné složení celé sady.

Ochrana člověka za mimořádných situací 27.9.2021

Na konci měsíce září jsme jeden den před státním svátkem věnovali ochraně člověka za mimořádných situací. Žáci si vyzkoušeli, jak se mají chovat při požárních poplachu v budově školy. Evakuovali se na hřiště TJ Jiskra Višňová v čase 6 minut a 16 vteřin. Myslím, že je to velmi hezký čas. Na jaře se ho pokusíme ještě vylepšit. Pak se děti odebraly plnit úkoly v terénu se svými třídními učiteli. Například si zopakovaly tísňové volání a telefonní čísla, která k tomu potřebují znát. Dále si procvičily značky, které označují únikové východy v budově školy formou hry. Po cestě v přírodě poskytovaly první pomoc spolužákům. Také si musely sbalit své evakuační zavazadlo. Menší děti si opakovaly i bezpečnost v silničním provozu a dopravní značky.

Planeta 3000- Madagaskar (16.9.2021)

Ve čtvrtek se již tradičně zúčastnili žáci 4. a 5.třídy programu Planeta 3000 s názvem Madagaskar, který proběhl v kině Frýdlant. Tento program byl velmi poučný a poutavý. Dětem se moc líbil. Děti jsou formou zážitků z cest vtaženi do příběhu. Nenásilnou formou se zapojují do výuky. Na plátně jsou promítány zážitky a poznatky z cest po Madagaskaru. Děti mají možnost se dozvědět spoustu zajímavostí o dané zemi, fauně a flóře. Škola také k další možné výuce obdrží několik výtisků katalogu Koktejl, který mohou učitelé zapojit do výuky např. přírodopisu. Tento program navštěvujeme pravidelně. Každý rok je o jiném státě. Příští rok nás čeká program s názvem Magický Senegal.

Focení žáků 1.třídy do MF Dnes

Ve druhém školním týdnu proběhlo plánované focení našich prvňáčků v budově školy. Tablo jejich třídy vyjde ve výtisku MF Dnes dne 8.10.2021. Tento výtisk je volně k prodeji. Rodiče mají také možnost si zakoupit sadu fotografií jejich dítěte i s tablem celé třídy.
                                                                        Mgr. Adéla Paříková

Zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku 2021/2022Před budovou základní školy proběhlo ve středu 1.9.2021 zahájení školního roku.
Hlavním bodem bylo slavnostní přivítání dvanácti nových žáků 1. třídy. Dále děti a zákonní zástupci obdrželi krátkou informaci k organizaci
výuky v následujících dnech.
  Přejeme všem dětem,aby se jim v novém roce dařilo!
   Mgr. Adéla Paříková

Roušky/respirátory

Stále platí povinnost nošení roušek ve společných prostorech školy (chodba, záchody..) Nezapomeňte tedy dát dětem 1.9. roušku s sebou. Rodiče žáků 1.ročníku musí mít respirátor po celou dobu pobytu v budově školy.
Děkuji, Paříková

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy