Položek: 7-12 z celkem: 30   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Oslava jubileí

V pátek 15.10. se žáci školy zúčastnili oslavy jubileí, která se uskutečnila v hostinci u Vohnoutů. Vystoupily děti z druhé třídy s písničkou a pohádkou o žabičce. Čtvrťáci si připravili tematickou zpívanou pohádku o pádech. Také se zde představil školní pěvecký sbor pod vedením slečny Ivety Vojířové. Jako překvapení večera bylo taneční vystoupení žáka páté třídy Samuela Šímy s jeho taneční partnerkou. Na závěr děti předaly oslavencům přáníčka, která samy vyrobily.

Moc dětem a učitelům děkuji,

Mgr. Adéla Paříková

Spolupráce s místní knihovnou

Během celého měsíce října všichni žáci školy navštívili naši místní knihovnu ve Višňové. Zde byl připraven program, který trval cca 1,5 hodiny. Programy byly nachystané s ohledem na věk dětí. Zaměřené byly na čtení a práci s textem (knihou). Dětem se programy moc líbily.

Rozvíjíme tak čtenářskou gramotnost u dětí. Chceme, aby děti opět začaly číst a bavilo je to.

Moc děkujeme paní knihovnici Ševčíkové a paní Pézlové, které programy nachystaly. Určitě budeme pokračovat ve spolupráci v projektu MAP III Frýdlantsko. Díky zapojení do programu máme možnost navštěvovat nejen takto úžasné programy v knihovně.

Mgr. Adéla Paříková

Výlet do Černous- Zámecký Dvůr Černousy

V pátek 1. října se děti páté třídy ZŠ a MŠ Višňová vydaly do Černous. Na Zámeckém dvoře byl připraven program k otevření polsko-české cyklostezky Witka – Smědá. Tato cyklostezka byla zprovozněna už jistou dobu, avšak kvůli pandemické situaci se mohlo otevření oslavit až nyní.

Na děti čekaly po příchodu drobné dárečky, které poslouží především k bezpečnosti (reflexní prvky, světelné náramky, baterky apod.). Po uvítání měly děti skvělý raut. Žáci byli nadšeni z velikého výběru slaných jídel, ovoce, nápojů a především malých zákusků. Koně byli dalším velkým lákadlem.
Děti si koně pohladily a dokonce se několik z nich rovněž na koni svezlo. Významným zážitkem
pro žáky bylo také seznámení s dětmi z Polska. Většinou se mezi sebou dorozumívaly anglickým jazykem a velmi se skamarádily, především při improvizované kaštanové bitvě.

Tento výlet byl velice povedený, jelikož nám počasí velmi přálo. Žáci odjížděli nadšení a plní skvělých zážitků.

Moc děkujeme za pozvání od pana starosty z Černous.

Mgr. Iveta Vojířová

Nabídka vánočního fotografování

Nabídka vánočního fotografování Nabízíme Vám možnost vánočního fotografování dětí. Lístečky s podrobnými informacemi obdželi žáci ve škole.
Zde si můžete prohlédnout pozadí, které bude na fotografiích. Dále můžete vidět podrobné složení celé sady.

Ochrana člověka za mimořádných situací 27.9.2021

Na konci měsíce září jsme jeden den před státním svátkem věnovali ochraně člověka za mimořádných situací. Žáci si vyzkoušeli, jak se mají chovat při požárních poplachu v budově školy. Evakuovali se na hřiště TJ Jiskra Višňová v čase 6 minut a 16 vteřin. Myslím, že je to velmi hezký čas. Na jaře se ho pokusíme ještě vylepšit. Pak se děti odebraly plnit úkoly v terénu se svými třídními učiteli. Například si zopakovaly tísňové volání a telefonní čísla, která k tomu potřebují znát. Dále si procvičily značky, které označují únikové východy v budově školy formou hry. Po cestě v přírodě poskytovaly první pomoc spolužákům. Také si musely sbalit své evakuační zavazadlo. Menší děti si opakovaly i bezpečnost v silničním provozu a dopravní značky.

Planeta 3000- Madagaskar (16.9.2021)

Ve čtvrtek se již tradičně zúčastnili žáci 4. a 5.třídy programu Planeta 3000 s názvem Madagaskar, který proběhl v kině Frýdlant. Tento program byl velmi poučný a poutavý. Dětem se moc líbil. Děti jsou formou zážitků z cest vtaženi do příběhu. Nenásilnou formou se zapojují do výuky. Na plátně jsou promítány zážitky a poznatky z cest po Madagaskaru. Děti mají možnost se dozvědět spoustu zajímavostí o dané zemi, fauně a flóře. Škola také k další možné výuce obdrží několik výtisků katalogu Koktejl, který mohou učitelé zapojit do výuky např. přírodopisu. Tento program navštěvujeme pravidelně. Každý rok je o jiném státě. Příští rok nás čeká program s názvem Magický Senegal.

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy