Položek: 19-24 z celkem: 105   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Projektový den ve škole- plýtvání potravinami

V pátek 10. listopadu se žáci 3. – 5. třídy zúčastnili 1. projektového dne zaměřeného na plýtvání potravinami. Tématem prvního bloku byly regionální suroviny.

Po shlédnutí prezentace Frýdlantsko a jeho výrobci regionálních potravin, aktivní diskusi a seznámení se s daným tématem se žáci rozdělili do smíšených skupin. První aktivitou ve skupinách bylo vyhledávání informací o regionálních výrobcích potravin na tabletech a zjišťování, které potraviny produkují.

Druhou aktivitou byla čtenářská dílna. Žáci četli připravené texty o těchto regionálních producentech potravin: Levandulovna, Med od Nojmíků, Pivovar Albrecht a Farma Lukava.  Po přečtení měli za úkol v textech vyhledat informace a odpovědět na dané otázky. V závěru vymýšleli otázky, které by položili daným výrobcům při setkání.

V druhé prezentaci Včely a med a krátkém videu se seznámili s problematikou výroby a zpracování medu. V následném pracovním listu luštili přesmyčky, spojovali jednotlivé produkty s jejich následným využitím a nakonec počítali.

Poslední aktivitou byla regionální desková hra Naplň si své bedýnky. Žáci si museli jednotlivé části hry rozstříhat, jednotlivé názvy (obce, producenty, bankomaty …) umístit na mapu – desku a po kontrole přilepit. Zvolili si bankéře a správce skladu a poté již mohli začít hrát. Hra měla dvě varianty – hotovostní a bezhotovostní. Podstatou hry bylo nakoupit výrobky z regionu, ze severního a jižního skladu a naplnit malou a velkou bedýnku danými produkty.

Z projektového dne si žáci odnesli mnoho nových informací a nové zkušenosti ze spolupráce.

Bc. Jaroslava Sedlaříková

Vážení rodiče a žáci,
ZŠ, MŠ i ŠD je dne 27.11.(pondělí) v plném provozu.
Mgr. Adéla Paříková

Střevlik- Po stopách lesní zvěře

25. 10. 2023 se děti z 3., 4. a 5. ročníku zúčastnily výukového programu v ekocentru Střevlik v Oldřichově v Hájích.
Program se nazýval ,,Po stopách lesní zvěře“ a probíhal ve vnitřních i venkovních prostorách. Děti měly možnost osahat si různé druhy paroží, kožešin, kostí nebo dalších částí těl zvířat, žijících ve volné přírodě. Druhá část programu probíhala v okolních lesích. Děti hledaly stopy zvířat a celý program si maximálně užily.
Mgr. Lenka Langová

Oslava jubilantů v Předláncích

V pátek 13.10. proběhlo v hostinci U Vohnoutů slavnostní setkání našich seniorů. Jedním z dárečků bylo vystoupení žáků naší školy pod vedením paní učitelky Lenky Langové. Děti nacvičily a s pomocí rekvizit předvedly písničku "Dělání, dělání", která byla speciálně vybraná při prezentaci "Vesnice roku". Další dvě písničky byly určené přímo našim oslavencům-babičkám a dědečkům. Vystoupení zakončil Honzík Mrklas z druhé třídy krásnou a vtipnou básničkou.
Velké poděkování všem.
 I.Fejtková

Nový projekt ZŠ, MŠ i ŠD od 1.9.2023

Projekt Podpora ZŠ Višňová- financováno z OP JAKProjekt Podpora ZŠ Višňová- financováno z OP JAK

Výlet turistického kroužku

Výlet turistického kroužkuV sobotu 7.10. jsme se vydali s turistickým kroužkem vlakem do Oldřichova v Hájích. Následně jsme vystoupali k restauraci U Kozy. Odtud jsme pokračovali 8 km po Viničné stezce do Hejnic, kde jsme navštívili kostel a cukrárnu. Příjemně strávený den jsme zakončili dortíkem. Celkem jsme ušli 11,5 km. Po cestě jsme hráli hry, viděli 6 mloků skvrnitých a 3 skokany hnědé. Z toho byly děti úplně paf. Prozkoumali jsme také tři bunkry s baterkami. Počasí nás chvílemi zrazovalo, ale nedali jsme se. Pod stromy v lese nám bylo dobře.
                 Už se těšíme na další výlet,
                           Adéla Paříková