Položek: 37-42 z celkem: 105   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Gastroden Frýdlant

5.května 2023 vyrazili žáci I.II. a III. třídy do areálu Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu na Gastroden. Byl to den plný dobrot, a my jsme u toho nesměli chybět.

Žáci měli příležitost zhlédnout přípravu slavnostních tabulí, výrobky teplé a studené kuchyně, pekařské výrobky a výrobky z dílny řeznické.  Nechybělo ani venkovní grilování šéfkuchaře, ochutnávka výrobků z Globusu a doprovodné programy pro děti-jízda na traktůrku, zatloukání hřebíků …

Jako bonus jsme mohli nahlédnout do učebny autoškoly, kde si žáčci vyzkoušeli jízdu autem na trenažéru. Po jízdách jsme ještě měli příležitost nakouknout do dílen, v nichž se žáci připravují na budoucí povolání.

Celá akce se nám velice líbila. Byl to den plný zážitků i plných bříšek.

Mgr. Adriana Macková

Hodina pracovních činností-3.+4.třída

Žáci třetí i čtvrté třídy v rámci hodiny pracovních činností mysleli s paní učitelkou na maminky a vytvořili pro ně ke dni matek krásná přání, do kterých vepsali vlastnoručně vlastní text. Každé z přáníček bylo odrazem jejich duše. Maminky jejich výtvor zcela jistě potěšil.

Příprava zdravé svačiny-3.třída

V rámci projektu „Mléko do škol“ od Bovíska děti pravidelně dostávají každý měsíc ochutnávku mléčných výrobků. Tentokrát jsme dostali žervé pomazánky s příchutěmi kapie a pažitky. Dále děti dostaly na ochutnávku různé druhy plátkových sýrů.  Aby si vyzkoušely přípravu zdravé svačiny, uspořádali jsme společnou ochutnávku. Děti si obložené chleby, doplněné o zeleninu, vytvořily úplně samy. Taková svačina chutná úplně jinak !!!!

Setkání se spivosovatelkou-knihovna

Děti z druhé a třetí třídy ZŠ Višňová navštívily 29.5. 2023 místní knihovnu. Čekala na ně autorka známých a oblíbených dětských knih Sandra Dražilová – Zlámalová. Autorka dětem představila svoji novou knihu s názvem Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku. Knihu dětem představila formou poutavé prezentace, plné obrázků, kvízů a zajímavých informací. Během setkání dětem autorka přečetla i jednu z kapitol, o které nakonec společně diskutovali. Děti měly nakonec možnost si jakoukoliv z nabízených knih autorky zakoupit. Všechny její knihy jsou doplněny krásnými ilustracemi, které vytvořila Marie Koželuhová.

Oznámení o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024

Oznámení rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2023Oznámení rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2023

Oznámení rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024

Oznámení rozhodnutí o přijetí do 1.třídy ZŠ od 1.9.2023Oznámení rozhodnutí o přijetí do 1.třídy ZŠ od 1.9.2023