Jméno:
Heslo:
Položek: 1-4 z celkem: 107   začátekzačátekna poslední stranu  

I-alba MŠ

Leden 2020

Leden 2020

My Tři králové jdeme k vám 

Broučci a Sluníčka poznávali tradici Tří králů. V průběhu celého týdne se děti dozvěděly: Jak se jmenují Tři králové a kam šli? Kdo jim svítil na cestu a za kým šli Tři králové? Jaké dary přinesly?  Děti se seznámily s pojmy: zlato, kadidlo, myrha a hvězda. Děti si vyrobily papírové koruny a samy si je podle vlastní fantazie ozdobily.  Děti se naučily píseň „My Tři králové“, která nás provázela celý týden. Známá písnička se 7. ledna nesla vesnicí. Děti navštívily školní jídelnu, Obecní úřad, obchůdek u Denisy a u pracovníků úřadu. Děti si za zpěv vykoledovaly dobroty, za které děkujeme.   

Autorské čtení 

Ve středu 21. 1. se děti ze třídy Sluníček setkaly v knihovně s opravdovou spisovatelkou. Spisovatelka Lenka Jakešová představila dětem svou knížku „Kamarádi na cestě“. Veselé ilustrované vyprávění o domácích i jiných zvířátkách obohacují krátké tematické písničky. Bylo to velice milé setkání, paní spisovatelka přečetla krátký příběh o strace, která neměla žádné kamarády. Příběh byl doplněn  písničkou. Příběh děti zaujal natolik, že jsme si ho ve školce ještě jednou přečetli a společně zazpívali.

MTU - stavitelé mostů 

Další setkání v rámci projektu se naši malí stavitelé seznámili, jak se staví mosty. Děti si připomněly, jak správně vázat kostky a naučily se, jak sestavit pilíř, aby unesl celý most i se sochami. Dále si povídali o nejvýznamnějším českém panovníkovi Karlu IV., historii Karlova mostu, vázání cihel a v neposlední řadě jsme si všichni vyzkoušeli, jak náš most vydrží. Děti  se za pomocí lektorů prošly po mostě, dopadlo to dobře. V únoru se těšíme na další setkání a to se z nás stanou stavitelé věží.

Ptáčci v zimě 

S dětmi ze třídy Broučků jsme si povídali, jak se staráme o zvířátka v zimě. Cílem tohoto tématu bylo dětem přiblížit život ptáčků v zimě, podporovat dětskou zvídavost a vést děti k péči o ptáčky v zimě. Prostřednictvím her a činností se děti naučily rozpoznávat druhy ptáčků a jak se o ně přes zimu starat a jak vyrobit krmítko.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout na stránkách školy ve fotogalerii.

Kolektiv MŠ


Položek: 1-4 z celkem: 107   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy