Položek: 1-4 z celkem: 107   začátekzačátekna poslední stranu

I-alba MŠ

Leden 2020

My Tři králové jdeme k vám

Broučci a Sluníčka poznávali tradici Tří králů. V průběhu celého týdne se děti dozvěděly: Jak se jmenují Tři králové a kam šli? Kdo jim svítil na cestu a za kým šli Tři králové? Jaké dary přinesly?  Děti se seznámily s pojmy: zlato, kadidlo, myrha a hvězda. Děti si vyrobily papírové koruny a samy si je podle vlastní fantazie ozdobily.  Děti se naučily píseň „My Tři králové“, která nás provázela celý týden. Známá písnička se 7. ledna nesla vesnicí. Děti navštívily školní jídelnu, Obecní úřad, obchůdek u Denisy a u pracovníků úřadu. Děti si za zpěv vykoledovaly dobroty, za které děkujeme.

Autorské čtení

Ve středu 21. 1. se děti ze třídy Sluníček setkaly v knihovně s opravdovou spisovatelkou. Spisovatelka Lenka Jakešová představila dětem svou knížku „Kamarádi na cestě“. Veselé ilustrované vyprávění o domácích i jiných zvířátkách obohacují krátké tematické písničky. Bylo to velice milé setkání, paní spisovatelka přečetla krátký příběh o strace, která neměla žádné kamarády. Příběh byl doplněn  písničkou. Příběh děti zaujal natolik, že jsme si ho ve školce ještě jednou přečetli a společně zazpívali.

MTU - stavitelé mostů

Další setkání v rámci projektu se naši malí stavitelé seznámili, jak se staví mosty. Děti si připomněly, jak správně vázat kostky a naučily se, jak sestavit pilíř, aby unesl celý most i se sochami. Dále si povídali o nejvýznamnějším českém panovníkovi Karlu IV., historii Karlova mostu, vázání cihel a v neposlední řadě jsme si všichni vyzkoušeli, jak náš most vydrží. Děti  se za pomocí lektorů prošly po mostě, dopadlo to dobře. V únoru se těšíme na další setkání a to se z nás stanou stavitelé věží.

Ptáčci v zimě

S dětmi ze třídy Broučků jsme si povídali, jak se staráme o zvířátka v zimě. Cílem tohoto tématu bylo dětem přiblížit život ptáčků v zimě, podporovat dětskou zvídavost a vést děti k péči o ptáčky v zimě. Prostřednictvím her a činností se děti naučily rozpoznávat druhy ptáčků a jak se o ně přes zimu starat a jak vyrobit krmítko.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout na stránkách školy ve fotogalerii.

Kolektiv MŠ

Položek: 1-4 z celkem: 107   začátekzačátekna poslední stranu