Položek: 1-4 z celkem: 99   začátekzačátekna poslední stranu

I-alba MŠ

Září 2019

Tak už nám to začalo! Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce, přivítali nové kamarády a vyprávěli si zážitky z léta. Dny jsme trávili hraním, učením a procházkami v přírodě.

Nejmladší děti dorazily do školky statečně. Postupně zvládají počáteční novoty a že jich je! Tak třeba nové prostředí, noví lidé, nová pravidla....., a aby to nebylo málo, jsou bez svých nejbližších. Nemají to mnohdy jednoduché. Ale vypadá to, že to postupně zvládneme.

Jak se tady máme a co společně děláme to se dozvíte, když si prohlédnete fotky ve fotogalerii I- alba. Na fotkách poznáte čemu jsme se věnovali. Dětí se ptejte a zajímejte se, děti rádi sdílejí své zážitky ze školky. Tak hurá do toho!

Vaše Sluníčka a Broučci

Malá technická univerzita-MTU
Co je to MTU. Jedná se o projekt, který je připraven pro děti předškolního věku formou hravých setkání. Cílem projektu je na základě přirozené hravosti a poznání světa kolem sebe, vzbudit zájem dětí i pedagogických pracovníků o technické obory. Prostřednictvím programu MTU pěstujeme v dětech vztah k reálnému světu a přispíváme k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí. Lekce jsme připravovali nejen s pedagogy a psychologem, ale také s architektem či projektanty (mtuni.cz/mtu-pro-ms).

V měsíci září se děti staly staviteli měst. Děti si povídaly o městě a budovách ve městě. Ve skupinkách stavěly školu, nemocnici, kostel, policejní a hasičskou stanici, poštu a jiné. Okolo města děti postavily silnici a překreslily jednotlivé stavby do mapy. Dětem se moc dařilo a vznikaly zajímavé stavby. Těšíme se na další lekci, kde se děti stanou malými architekty.

Kolektiv MŠ

Červen 2019

V měsíci červnu to v MŠ opravdu žilo. Děti si poslední měsíc ve školce užily. Na začátku měsíce jsme s dětmi ze třídy Sluníček jeli do Liberce. Děti vyhrály poukaz do solné jeskyně, den prožily zábavnou formou s pohybem a relaxací.

Nechyběla tradiční stopovaná k oslavě Dne dětí. Děti plnily po cestě úkoly a hledaly vytoužený poklad.

Rozloučení s předškoláky a pasování na školáky, patří mezi tradice naší školky. Děti, které půjdou v září do školy, strávily odpoledne s paní učitelkami a přenocovaly ve školce. Přejeme školákům hodně štěstí.

Divadelní představení, které se konalo v MŠ mělo název Karneval zvířat. Děti si prostřednictvím představení připomněly lidové písničky o zvířátkách žijících na dvorečku.

Na zahradě v MŠ se konalo sportovní dopoledne, kde si děti v rámci projektu Svět nekončí za vrátky - Cvičíme se zvířátky procvičily sportovní dovednosti.

Závěr měsíce byl ukončen dvoudenním výletem pro děti ze třídy Sluníček v Poustce na Bidýlku. Děti si během pobytu vyrobily hrníček a další výrobky z hlíny. Moc děkujeme celé rodině Novákových zejména Martině Novákové za milé přijetí, vedení při tvoření a výborné jídlo po celou dobu pobytu. Bylo to super, děti a paní učitelky si výlet užili. Těšíme se na příští rok.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout na webových stránkách školy.

Přejeme krásné prázdniny, rodičům děkujeme za spolupráci a těšíme se na další školní rok.                                                                                                                  Kolektiv MŠ

Duben 2019

Návštěva ve škole

Začátkem dubna jsme se s dětmi ze třídy Sluníček byli podívat na své kamarády ve škole. Prvnáčci nám předvedly, co se ve škole naučily a že jim to šlo! Děti ze školky pozorně seděly a poslouchaly, jak to v hodině probíhá, protože co nevidět půjdou do školy.

Položek: 1-4 z celkem: 99   začátekzačátekna poslední stranu