logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Čtenářský klub

24. dubna 2017

SVÁTEK SVATÉHO JIŘÍ A FILIPOJAKUBSKÁ NOC
24. dubna má svátek Jiří, a tak jsme se věnovali výkladu jeho jména a životu stejnojmenného světce. Zajímala nás především legenda o Jiřím a drakovi. Děti si ji přečetly a odpovídaly na otázky k textu.
Druhým tématem byla Filipojakubská noc. Povídali jsme si o původu a tradicích s ní souvisejících. Oporou nám byl pracovní list a některé ukázky. Připomněli jsme si i různé podoby a libůstky čarodějnic jako pohádkových bytostí. Mluvili jsme o zvyku „pálení čarodějnic.“

10. dubna 2017

10. dubna 2017VELIKONOCE
Náplní dnešního setkání byly některé velikonoční tradice, symboly a říkanky. Děti pracovaly s tištěnými i filmovými ukázkami. Samy se čile zapojovaly do diskuse a sdělovaly si své zkušenosti. Nechyběly ani příběhy o pokladech, které se dají nalézt právě v období Velikonoc.
Z lidových tradic, které byly dětem předloženy prostřednictvím filmových dokumentů, se největšímu zájmu těšila zdobení vajíček, perníčků a používání řehtaček.

3. dubna 2017

VELIKONOCE
Žáci se seznamovali s časovým zařazením a průběhem Velikonoc. Vytvářeli jsme názvy jednotlivých nedělí před Velikonocemi. Dále jsme na počítači vyhledávali zvyky a tradice v celém týdnu před Velikonocemi. Na konci žáci uváděli zvyky a tradice, které dodržují u nich doma.

27. března 2017

27. března 2017

"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA II"
Dnešní kroužek plynule navázal na ten minulý. Pokračovali jsme v díle Josefa Čapka věnovanému dětskému čtenáři. Tentokrát jsme se zaměřili na pohádku O tlustém pradědečkovi a loupežnících, která je součástí Devatera pohádek Karla Čapka. Součástí dnešní hodiny byla i výroba plakátů.

20. března 2017

20. března 2017"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA"
V dopoledních hodinách žáci navštívili galerii v Liberci. Zde se zúčastnili programu „Svět podle Josefa Čapka.“ Seznámili se s jeho ilustracemi. Dílo literární jsme si nechali do čtenářského kroužku.
Žáci byli informováni o důležitých datech a událostech Josefova života. Věnovali jsme se zejména jeho nejznámější knize pro děti – Povídání o pejskovi a kočičce. Příběhy jsme četli, vyprávěli, porovnávali s filmovou podobou a malovali ilustrace. Na okamžik se děti vžily do role Josefa Čapka a přepracovávaly rozhovor mezi pejskem a kočičkou a panenkou, která tence plakala.

13. března 2017

BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY
Dnes jsme si povídali o knihách v rámci měsíce knihy. Žáci pracovali s knihami ze školní knihovny – vybrali si každý jednu knihu, četli z ní ukázky spolužákům. Děti také hovořily o knihách, které přečetly. V druhé části výuky jsme šli do počítačové učebny, kde žáci vyhledávali informace o galeriích – nejprve všeobecně, potom konkrétně Galerie v Liberci jako příprava návštěvy v rámci výuky.

Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy