Položek: 1-4 z celkem: 27   začátekzačátekna poslední stranu

Vychovatelky školní družiny a školního klubu

Irena Fejtková
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Zprávy ze školní družiny

Zprávičky ze Školní družiny

Ve čtvrtek 17. 10. měli žáci navštěvující ŠD možnost shlédnout interaktivní pohádku o popletené ježibabě - „Ježibaba Kolobajzna je čistotná“. Žáci se při představení aktivně zapojovali a zábavnou formou si zopakovali správné hygienické návyky.

V době podzimních prázdnin 29. a 30. 10. byla pro žáky připravena „Tvořivá dílna“ a výlet do Frýdlantu.

V rámci dopolední dílny si žáci vytvořili podzimní les z otisků listů, pavoučí síť a krom jiných si zahráli novou hru „Dubánci“. Odpoledne proběhla čtenářská lekce, při které četli příběh s draky a kouzly o hledání ztraceného domu - „Ulétl nám dům“ od K. Smolíkové. V průběhu čtení odpovídali na otázky a nakonec je čekal kvíz.

Ve Frýdlantu si žáci vyšlápli na Radniční věž a podívali se na město z ptačí perspektivy. Prohlédli si Městské muzeum Radnice a Městské muzeum Špitálek. Dozvěděli se mnohé o historii města a o významných osobnostech.

V listopadu si žáci v rámci školní družiny vyzkoušeli pekařské řemeslo. Na Vánoční dílnu upekli a nazdobili cukroví.

Jaroslava Sedlaříková a Irena Fejtková

Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdniny

31.10. 2018
Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdninyI přes nepříznivé počasí jsme se vydali na výlet za poznáním po blízkém okolí. Vlak jsme vyměnili za autobus. Náš cíl byl zámek a hrad Frýdlant, kde nás čekala milá paní průvodkyně Drahuška. Vyprávěla nám pohádku "O Meluzíně", o tom co se dříve jedlo, jak lidé žili, jak si děti hrály a co se učily. Prohlídku jsme zakončili v hradní místnosti, kde si děti vyzkoušely, jaké je to být králem a královnou. Zámecký park v neděli ozdobila lípa na počest 100. výročí založení Československa. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny a poté se autobusem vrátili úspěšně zpět do Višňové. Irena Fejtková a Jaroslava Sedlaříková