Položek: 13-18 z celkem: 44   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Včelí království-projektový den mimo školu

V pondělí 20. května se vydali žáci 1. a 2. třídy do Ekocentra v Oldřichově v Hájích na výukový program „Včelí království“. Žáci společně s lektorkou Lenkou nejdříve prozkoumali velký model včely a dozvěděli se mnoho zajímavostí o jejím životě. Žáci uviděli zblízka, jak se vyvine nová včelka, seznámili se se včelí královnou a ostatními pilnými včelkami. Lektorka žákům prozradila tajemství, kde se bere med, jak se krmí včelí miminka a nechala je přivonět k pravému včelímu vosku. Prostřednictvím různých her se žáci zkusili podívat se na svět včelíma očima. Na vlastní kůži žáci pocítili, jak jsou náročné a zároveň významné včelí profese. Lektorka také pozvala žáky na prohlídku včelího úlu. A nebyl to jen tak obyčejný úl, ale prosklený úl s opravdickými včelami. Nakonec si mohli žáčci ve stánku koupit hezký suvenýr a něco dobrého. Celý program se žákům moc líbil, určitě si odnesli domů spoustu nových zážitků.

Po stopách obce Višňová

10.5.2024 vyrazili žáci 1.a 2.třídy na výletování po Višňové. Naše vycházka začala v místním muzeu, kde si pro nás paní Kotrmanová připravila krásný program. Pracovní listy, kterými nás nprovázela veverka Kotrmelína, nás provedly celou obcí. Vyhledávali a určovali jsme osady na mapě, které tvoří Višňovou, navštívili jsme místní zajímavosti pomocí obrázkových hádanek a dozvěděli jsme i spoustu informací přímo z vyprávění paní Kotrmanové. Z muzea jsme pokračovali procházkou na Pohanské kameny. Pod Pohany na nás čekal pan Valach, který dětem zajímavě povyprávěl o chovu koní a předvedl káně, které doma cvičí. Celé záživné vyprávění bylo doplněno názornými ukázkami. Velkým bonusem byla možnost hlazení a krmení koní za dohledu pana Valacha. Celé dopoledne jsme si velice pěkně užili. Děkujeme za zpestření paní Kotrmanové a panu Valachovi.

Výlet turistického kroužku

V neděli 28.4. jsme se vydali na výlet do města Frýdlant. Cílem našeho turistického výšlapu byla rozhledna. Odcházeli jsme od školy v 9.30 dopoledne. Bylo krásné slunečné počasí. Šli jsme přes Pousteckou oboru po žluté turistické značce až na rozhlednu. Po cestě jsme hráli naše oblíbené hry. Po devíti kilometrech jsme byli v cíli. Na závěr jsme se museli jít občerstvit do města. Měli jsme výbornou zmrzlinu a někteří si koupili kebab k obědu na doplnění energie.  Celkem jsme zvládli ujít nádherných 12,5 km. Protože cestu zpět bychom už nezvládli, tak jsme domů svezli vlakem.

Už se těšíme na další dobrodružství!

Adéla Paříková

Výlet do ZOO-projektový den mimo školu

V pondělí 22. dubna 2024 žáci 1. a 2. třídy navštívili zoologickou zahradu v Liberci, kde byl pro ně připraven výukový program „Dobrodružství z poznání“. S panem lektorem Havlem, který pracuje pro SEV Diviznu v Liberci, jsme prošli zoologickou zahradu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o zvířatech.

Nejdříve jsme si prohlédli ve výběhu velbloudy, osly, dále jsme viděli cvičení indického slona.

Pokračovali jsme prohlídkou a povídáním o žirafách, zebrách, viděli jsme nádhernou pandu červenou, opice a různé druhy ptáků.

Žákům se nejvíce líbili surikaty a růžově zabarvení plameňáci. Vrcholem prohlídky byla bílá tygřice a lví rodinka.

Na konci prohlídky se žáci koupili u stánku něco dobrého do bříška. Výlet se žákům moc líbil a už se

všichni těšíme na další návštěvu v zoo.

Zemědělská olympiáda

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 vyrazili žáci 1. a 2. třídy do areálu Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu na doprovodný program, který byl součástí Zemědělské olympiády.

Zemědělská olympiáda si klade za cíl prohloubit znalosti a dovednosti žáků v zemědělství.  Letos se jí zúčastnilo 9 škol z celé republiky. Mladí zemědělci se utkali v sedmi soutěžních disciplínách: v testu z rostlinné a živočišné výroby, v jízdě zručnosti kolovým traktorem, v poznávání plodin a plemen zvířat, ve výměně a vyvážení pneumatik, v kování skoby, v práci s traktorem a v sedláckém víceboji.

Pro veřejnost je v rámci Zemědělské olympiády vždy zajímavý druhý soutěžní den, kdy je v prostorách venkovního areálů školy připraven po celé dopoledne bohatý program pro děti a dospělé.

Žáci si zde mohli prohlédnout výstavu hospodářských zvířat. Připraveno bylo i drobné občerstvení a různé zábavné soutěže. Nejvíce se žákům líbila jízda na traktůrku, zatloukání hřebíků nebo dojení krávy.

Celý program se žákům moc líbil, určitě si odnesli domů spoustu nových zážitků.

Zápis do 1.třídy

V úterý 16.dubna proběhl zápis nových žáčků do první třídy. Většina se ho již nemohla dočkat. Děti si mohly vyzkoušet práci s novými interaktivními hračkami (roboty), které mohly jednoduše naprogramovat a poslat je třeba do hračkářství na nákup. Pak ve své budoucí třídě absolvovaly osobní pohovor s paní učitelkou. Paní učitelka se je ptala na základní vědomosti, které by měl žák, který nastupuje do první třídy již znát. Dětičky byly opravdu moc šikovné. Už se na ně moc těšíme.

Celkem je zapsáno zatím 14 žáků. Dva žáci prostřednictvím zákonného zástupce požádali o odklad povinné školní docházky.

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.