Položek: 5-8 z celkem: 110   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Z naší školky

Autorské čtení

Ve středu 21. 1. se děti ze třídy Sluníček setkaly v knihovně s opravdovou spisovatelkou. Spisovatelka Lenka Jakešová představila dětem svou knížku „Kamarádi na cestě“. Veselé ilustrované vyprávění o domácích i jiných zvířátkách obohacují krátké tematické písničky. Bylo to velice milé setkání, paní spisovatelka přečetla krátký příběh o strace, která neměla žádné kamarády. Příběh byl doplněn  písničkou. Příběh děti zaujal natolik, že jsme si ho ve školce ještě jednou přečetli a společně zazpívali.

MTU - stavitelé mostů

Další setkání v rámci projektu se naši malí stavitelé seznámili, jak se staví mosty. Děti si připomněly, jak správně vázat kostky a naučily se, jak sestavit pilíř, aby unesl celý most i se sochami. Dále si povídali o nejvýznamnějším českém panovníkovi Karlu IV., historii Karlova mostu, vázání cihel a v neposlední řadě jsme si všichni vyzkoušeli, jak náš most vydrží. Děti  se za pomocí lektorů prošly po mostě, dopadlo to dobře. V únoru se těšíme na další setkání a to se z nás stanou stavitelé věží.

Ptáčci v zimě

S dětmi ze třídy Broučků jsme si povídali, jak se staráme o zvířátka v zimě. Cílem tohoto tématu bylo dětem přiblížit život ptáčků v zimě, podporovat dětskou zvídavost a vést děti k péči o ptáčky v zimě. Prostřednictvím her a činností se děti naučily rozpoznávat druhy ptáčků a jak se o ně přes zimu starat a jak vyrobit krmítko.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout na stránkách školy ve fotogalerii.

Kolektiv MŠ

Prosinec 2019

Poslední měsíc v roce nastává pro děti krásné období. S dětmi ve školce se na Vánoce pečlivě připravujeme. Snažíme se dětem připomínat české tradice a zvyky. Společně jsme strojili stromeček, rozkrajovali jablíčka, zdobili perníčky, pouštěli lodičky a o dalších zvycích  si vyprávěli.

Nechyběl Mikuláš s Andílkem. Bez čertů (děti se proměnily v čertíky), protože máme ve školce samé hodné děti. Společně jsme si mikulášskou nadílku užili v pohodě a děti dostaly něco dobrého na zub.

S dětmi ze třídy Sluníček jsme se rozjeli vlakem do Liberce do Home Credit Arény na předvánoční program Vánoce v Aréně. Děti z libereckého kraje jsou zdarma zvány na dopolední program, kde pro malé návštěvníky byly připraveny pohádky, soutěže a spousta zábavy.

Opět nás čekal další díl z projektu Malá technická univerzita - Malý inženýr. Děti podle jednoduchého s technického výkresu zavedly do domu vodovod, kanalizaci a elektriku.

Poslední středa před vánočními prázdninami patřila rodičům a prarodičům, strávili jsme příjemné odpoledne. Děti předvedly malou ukázku, z toho co se ve školce naučily, předvedly básničky a písničky. Ve třídě Sluníček se soutěžilo, děti soutěžily společně s rodiči.  U Broučků se vyráběly papírové ozdoby a ochutnávalo se cukroví, které přinesli rodiče. Moc všem děkujeme.

Nakonec přišel do školky Ježíšek a nadělil dětem dárky. Děti z nich měly radost a celý zbytek dne si hrály s novými hračkami.

Přejeme Všem šťastný a úspěšný nový rok 2020.

Kolektiv MŠ.

Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

Od 10.9. opět povinnost nosit roušky ve společných prostorách školy (např. chodby).
Netýká se dětí a pedagogů v MŠ!
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.