Položek: 1-4 z celkem: 118   začátekzačátekna poslední stranu

Z naší školky

Únor 2021

Z pohádky do pohádky

Kdo by neznal Červenou Karkulku, Perníkovou Chaloupku, Tři prasátka, Budulínka a Koblížka neposedu? Ti všichni a další pohádkoví kamarádi nás provázeli v únoru. Cílem tohoto tématu bylo prostřednictvím her a činností přiblížit dětem pohádkový svět. K tématu jsme vyrobili „Zlatý pohádkový klič“. Postupně jsme navázali na téma Karneval. S dětmi jsme se připravovali na karnevalové veselí, vyzdobili třídu, upekli smajlíky z lineckého těsta a ozdobili. Bohužel jsme museli karneval odložit. Děti, až se sejdeme, určitě si karneval užijeme!

Zimní období je sice krásné, dokonce nám nadělilo docela slušnou sněhovou nadílku, ale je pravda, že se těšíme už i na jaro, na jarní aktivity tvořené venku při sluníčku.

Leden 2021

Paní zima kraluje

Ani v zimním a mrazivém počasí v naší mateřské škole nezahálíme. Užíváme si společně strávených chvil, chodíme ven, bobujeme, stavíme sněhuláky, nebo se jen kloužeme. Taky se staráme o ptáčky v zimě, tvoříme pro ně závěsné krmení, hrajeme si, tvoříme. Také se seznamujeme s vodou, jejím skupenstvím a jak vznikají sněhové vločky. Povídáme si o zimních sportech a bezpečnosti při jejich realizaci.

Prosinec 2020

Advent v MŠ

Prosinec, poslední měsíc v roce patří k dlouho očekávaným měsícem zejména pro děti. S dětmi jsme se připravovali na příchod Vánoc a krátili si čas různými aktivitami. Nejprve jsme školku vyzdobili, naučily se básničky, písničky, koledy. Pozvali jsme do školky Mikuláše a Anděla, který za básničku nebo písničku odměnil děti sladkým překvapením.

Děti ze třídy Sluníček měly možnost shlédnout výukový program „Kouzlo Vánoc“. Cílem tohoto programu bylo připomenout dětem tradice a zvyky Vánoc. Formou zábavných a poučných aktivit se děti dozvěděly, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jak je slavíme letos.
Děti si společně s panem lektorem zahráli Vánoční příběh. Nechybělo ani tradiční vánoční tvoření. Tento program patří k oblíbeným a vždy se na něj těšíme.

Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl, nadělil dětem dárečky. Děti dostaly hračky, stavebnice a další pomůcky, které zpříjemní dny ve školce.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a krásný novy rok 2021.

Říjen 2020

Barevný podzim

Podzimní období, čas kdy se krátí dny. Počasí je proměnlivé, stromy mění svou barvu a ztrácejí listí. Nastává krásné období pro školku, různorodost a pestrost témat, kde se děti učí poznávat podzimní přírodu, podzimní plody, následně s nimi tvořit a pracovat. Tyto výtvory nám poté zdobí školku.  Děti se učí hmatem, čichem, chutí i zrakem poznávat podzimní plody vypěstované na zahrádce nebo na poli. Cílem bylo seznámit děti prostřednictvím různorodých činností se změnami v podzimní přírodě a s činnostmi lidí v podzimním období.

Co jsme v říjnu prožili:

Hledali jsme s dětmi podzim – Výlet k Dubovému rybníku do Černous, Výlety po okolí.

Babí léto – Hledání pavoučka.

Jaké barvy má  podzim –  Podzim v lese.

Ovocné pochutnání – Koulelo se jablíčko.

Ovoce a zelenina – To je radost, to je prima.

Položek: 1-4 z celkem: 118   začátekzačátekna poslední stranu

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete v době uzavření škol ponechat u vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Od pondělí 12.4. se otevírá ZŠ pro 1.-5.třídu. MŠ se otevírá pouze pro předškoláky.
V době uzavření MŠ, ZŠ a ŠD je stále možné odebírat obědy za datovanou cenu. Jídlo nelze sníst v jídelně. Bližší informace Vám podá vedoucí jídelny paní Žáková.
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta.
Dle aktuální situace není možné odjet. Je mi to moc líto. O novém termínu Vás budeme informovat.