Položek: 1-4 z celkem: 116   začátekzačátekna poslední stranu

Z naší školky

Prosinec 2020

Advent v MŠ

Prosinec, poslední měsíc v roce patří k dlouho očekávaným měsícem zejména pro děti. S dětmi jsme se připravovali na příchod Vánoc a krátili si čas různými aktivitami. Nejprve jsme školku vyzdobili, naučily se básničky, písničky, koledy. Pozvali jsme do školky Mikuláše a Anděla, který za básničku nebo písničku odměnil děti sladkým překvapením.

Děti ze třídy Sluníček měly možnost shlédnout výukový program „Kouzlo Vánoc“. Cílem tohoto programu bylo připomenout dětem tradice a zvyky Vánoc. Formou zábavných a poučných aktivit se děti dozvěděly, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jak je slavíme letos.
Děti si společně s panem lektorem zahráli Vánoční příběh. Nechybělo ani tradiční vánoční tvoření. Tento program patří k oblíbeným a vždy se na něj těšíme.

Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl, nadělil dětem dárečky. Děti dostaly hračky, stavebnice a další pomůcky, které zpříjemní dny ve školce.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a krásný novy rok 2021.

Říjen 2020

Barevný podzim

Podzimní období, čas kdy se krátí dny. Počasí je proměnlivé, stromy mění svou barvu a ztrácejí listí. Nastává krásné období pro školku, různorodost a pestrost témat, kde se děti učí poznávat podzimní přírodu, podzimní plody, následně s nimi tvořit a pracovat. Tyto výtvory nám poté zdobí školku.  Děti se učí hmatem, čichem, chutí i zrakem poznávat podzimní plody vypěstované na zahrádce nebo na poli. Cílem bylo seznámit děti prostřednictvím různorodých činností se změnami v podzimní přírodě a s činnostmi lidí v podzimním období.

Co jsme v říjnu prožili:

Hledali jsme s dětmi podzim – Výlet k Dubovému rybníku do Černous, Výlety po okolí.

Babí léto – Hledání pavoučka.

Jaké barvy má  podzim –  Podzim v lese.

Ovocné pochutnání – Koulelo se jablíčko.

Ovoce a zelenina – To je radost, to je prima.

Září 2020

První dny ve školce

Už jsme se na děti velice těšili, vždyť jsme některé neviděli skoro půl roku.

První měsíc v mateřské škole je za námi a děti, hlavně ty nejmenší, se již mnohému novému naučily. Poznají svou paní učitelku, značku v šatně, seznamují se postupně s novým prostředím i kamarády. Ti nejodvážnější již  ve školce přespali. Nejspokojenější jsou děti v herně plné hraček a na zahradě.

Starší děti, které už prostředí školky dobře znají, si nejen hrály, ale plnily i složitější úkoly. Kreslily, modelovaly, zpívaly a společně si vyráběly „Sluníčka“ do své třídy. Vzhledem k tomu, že nám počasí přálo, využívali jsme zahradu a výlety po okolí.

Ale vypadá to, že vše postupně zvládneme a “zabydlíme se” v MŠ stejně, jako tomu bylo loni, předloni…

Od jablíčka k moštu

Druhý týden v září jsme se vydali do Hejnic na výukový program „Od jablíčka k moštu“. Cílem tohoto programu bylo naučit děti moštovat, uvědomit si jak rostou jablíčka a jak se jabloně v průběhu roku mění.

Pomocí našich smyslů jsme zjistili, že každé jablíčko je jiné – proměnili jsme se v degustátory. Dozvěděli se zajímavosti o ovocných stromech a zahráli si na sadaře. Nakonec si všichni vyzkoušeli moštování a odměnou nám byla ochutnávka lahodného jablečného moštu. Moc nám všem chutnal.

Kolektiv MŠ

Položek: 1-4 z celkem: 116   začátekzačátekna poslední stranu

Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.