logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 181   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Duben 2023

Duben 2023

Velikonoce
S dětmi jsme si  povídali  o nejdůležitějších svátcích jara a to o Velikonocích. Jak, a proč se slaví, i jaké další jarní zvyky a tradice lidé dodržují.

Děti se naučily velikonoční básničku, ozdobily vajíčka a   za pomocí paní učitelky  vyráběli velikonoční dekorace a přání. Děti ze Sluníček viděly přípravu studeného porcelánu, kterým si ozdobily březovou větvičku.

Pro zpestření čtvrtečního dne před velikonočními svátky čekalo na děti překvapení.  Děti  na hřišti hledaly velikonoční poklad.  Neměli to jednoduché. Musely si  nejdříve najít kamaráda, který měl stejné vajíčko a po té, ve dvojicích plnily úkoly. Na konci čekalo děti velikonoční překvapení

Návštěva ve škole.

Před zápisem do školy  jsme se s dětmi ze Sluníček byli podívat na své kamarády ve škole. Prvnáčci nám předvedly, co se ve škole naučily a že jim to šlo!  Děti se také seznámily s prostory školy, a prohlédly si, jak  taková školní třída vypadá. Děti si na chvíli vyzkoušely, jaké je to být školákem. Děti přišly z návštěvy základní školy nadšené a natěšené na to, až přijde čas, kdy sami „usednou do školních lavic“. Děkujeme paní učitelce Adrianě Mackové za přípravu a spolupráci.

Čarodějnice
Poslední dubnový den se to ve školce hemžilo samými čaroději a čarodějnicemi. Ve třídách panoval čirý ruch a všude se ozývalo čarodějnické veselí. Ve třídách se plnili různé soutěže. Nastal také čas na kouzlení a vaření lektvarů, příprava bylinkového čaje a jeho ochutnávka. Děti si také pochutnaly na buřtících, které jim přichystaly paní kuchařky, moc jim děkujeme! Všichni čarodějnice i čarodějové si tento den užili a snad se k nám opět příští rok vrátí.

Březen 2023

Březen 2023

Karneval ve školce

Na pátek 1. 3. se všechny děti těšily, protože byl karneval!!! Děti již od rána přicházely do školky v maskách. Sešli se krásné masky - piráti, princezny, čarodějnice, víly,  rytíři  a jiné pohádkové bytosti. Během dopoledne se soutěžilo, tancovalo a hrály se různé hry. Také jsme hodovali, maminky napekly dobroty a děti již den předem napekli dobrou buchtu! Máme báječné děti a ty zase mají skvělé rodiče, kterým tímto děkujeme.

 Vítání Jara                      

Vítání Jara je u nás tradičně spojeno s vynášením Moreny-symbolem zimy. Sluníčko nám svítilo na cestu a my se vydali k řece Smědé. Radostnými pokřiky „Zimo, zimo, táhni pryč,… Na mostě jsme se Morenou rozloučili: ,,Šup“ a už letěla do vody. Na cestu ji děti zamávaly, zazpívaly a přivítaly Jaro.

Školička bruslení 

Poslední bruslení v měsíci březnu na zimním stadionu ve Frýdlantu. Děti udělaly veliké pokroky. Mají pochvalu.  Cílem této aktivity bylo naučit děti hravou formou základy bruslení na ledě, zdokonalovat pohybové dovednosti a rozvíjet pohybové schopnosti, fyzickou a psychickou zdatnost, samostatnost a sebedůvěru dítěte. Dětem se bruslení velice líbilo a určitě budeme v příštím roce pokračovat.


Položek: 1-6 z celkem: 181   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2022 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Sběr papíru bude ukončen v polovině června 2023. Děkujeme a budeme rádi, když s námi budete třídit i v příštím školním roce.

NOVINKY

Škola v přírodě je objednána na 26.6.-29.6.2023. Jedeme do penzionu Vyhlídka u Lomnice nad Popelkou. Informace o platbě žáci již obdrželi. Podrobné informace dostanou na začátku června.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy