logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 130   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Září 2021

Září 2021 Jak to u nás vypadalo v září ve školce? Můžete se podívat v naší fotogalerii. Nové děti se postupně adaptovaly na nové prostředí, starší děti byly rády, že se sešly s kamarády a mohly si, všichni zase spolu hrát. V prvních týdnech jsme vytvářeli a opakovali si pravidla, jak se máme ve školce chovat, co se může a co naopak nesmí. Nejmenším dětem pomáhají s adaptací rodiče, kteří mohou své děti doprovodit až do třídy. Chceme, aby toto období bylo pro děti radostné. Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně¨.  Děti se také naučily několik básniček a písniček k jednotlivým zářijovým tématům.

Výlety po okolí 

Využíváme slunných dní a vydáváme se s dětmi na výlety  po okolí. Děti ze třídy Sluníček prozkoumaly okolí naší vesnice a děti ze třídy Broučků prozkoumaly okolí kolem školky a Pohanských kamenů. Moc si to užily. Na procházkách do přírody se děti nejen učí poznávat a orientovat se ve svém okolí, ale také objevovat a pozorovat  letní a podzimní  přírodu.

Šlapací motokára pro děti

Rádi bychom poděkovali panu M. Pavelkovi z Frýdlantu za darování dětské šlapací motokáry. Motokára je určena dětem od tří do sedmi let, má posuvnou sedačku a volant lze nastavit do dvou poloh. Užijí si ji proto menší i větší děti. Děti měly z tohoto dárku velikou radost a děkujeme za obnovení „vozového parku“,  který chceme dále rozšířit.

Za motokáru moc děkujeme!

Jak se ve školce máme a co společně děláme, to se dozvíte, když si prohlédnete fotky ve fotogalerii I- alba. Na fotkách poznáte, čemu jsme se věnovali. Dětí se ptejte a zajímejte se, děti rádi sdílejí své zážitky ze školky. Tak hurá do toho!

 

Červen 2021

Červen 2021

Den dětí

První červnový den patří dětem a ve školce jsme ho oslavili Karnevalem. Ve školce bylo veselo a rušno.  Nejdříve jsme si masek a tanečků užili ve třídách a pak jsme se všichni sešli na zahradě. Děti si zasoutěžily a v rytmu tance se rozproudily. Nechyběla sladká odměna a ke Dni dětí překvapení. Děti si odnesly dobrou náladu a karnevalový Den dětí si všichni užili. Děkujeme rodičům za masky, které dětem připravili.

Vyhodnocení výtvarné soutěže  

Děti ze třídy Sluníček se zapojily do výtvarné soutěže s názvem Vlakem do Evropy, který vyhlásil Liberecký kraj. Informace o soutěži byly v předešlém zpravodaji. Naše školka byla oceněna a za zaslání obrázků jsme dostali knížku „Atlas světa pro děti“. Výstava k výtvarné soutěži proběhne od 1. 7. - 13. 8. v Krajské vědecké knihovně Liberec ve 3. patře u dětské knihovny. 

Procházka do přírody

Na procházkách do přírody se děti učí nejen poznávat své okolí, ale také objevovat a pozorovat  přírodu. Se Sluníčky jsme se vydali do lesa v okolí Předlánc, pozorovali řeku Smědou a stavěli přehrady s kamenů.  Pochutnali si na upečených buřtících a nechyběl fotbálek, který  mají děti rády.

S Broučky jsme se také vydali do Předlánc k řece Smědé. Děti si pouštěly lodičky, které si samy vyrobily. Pozorovaly, jak lodičky plují po vodě a byly zvědavé, kam asi doplují. Pohrály si na nedaleké louce, posilnily se na cestu a hurá do školky.


Položek: 1-6 z celkem: 130   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy