logotyp
Položek: 1-4 z celkem: 116   začátekzačátekna poslední stranu  

Z naší školky

Prosinec 2020

Prosinec 2020

Advent v MŠ

Prosinec, poslední měsíc v roce patří k dlouho očekávaným měsícem zejména pro děti. S dětmi jsme se připravovali na příchod Vánoc a krátili si čas různými aktivitami. Nejprve jsme školku vyzdobili, naučily se básničky, písničky, koledy. Pozvali jsme do školky Mikuláše a Anděla, který za básničku nebo písničku odměnil děti sladkým překvapením.

Děti ze třídy Sluníček měly možnost shlédnout výukový program „Kouzlo Vánoc“. Cílem tohoto programu bylo připomenout dětem tradice a zvyky Vánoc. Formou zábavných a poučných aktivit se děti dozvěděly, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jak je slavíme letos.
Děti si společně s panem lektorem zahráli Vánoční příběh. Nechybělo ani tradiční vánoční tvoření. Tento program patří k oblíbeným a vždy se na něj těšíme.

Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl, nadělil dětem dárečky. Děti dostaly hračky, stavebnice a další pomůcky, které zpříjemní dny ve školce.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a krásný novy rok 2021.

Říjen 2020

Říjen 2020

Barevný podzim


Podzimní období, čas kdy se krátí dny. Počasí je proměnlivé, stromy mění svou barvu a ztrácejí listí. Nastává krásné období pro školku, různorodost a pestrost témat, kde se děti učí poznávat podzimní přírodu, podzimní plody, následně s nimi tvořit a pracovat. Tyto výtvory nám poté zdobí školku.  Děti se učí hmatem, čichem, chutí i zrakem poznávat podzimní plody vypěstované na zahrádce nebo na poli. Cílem bylo seznámit děti prostřednictvím různorodých činností se změnami v podzimní přírodě a s činnostmi lidí v podzimním období.

Co jsme v říjnu prožili:

Hledali jsme s dětmi podzim – Výlet k Dubovému rybníku do Černous, Výlety po okolí. 

Babí léto – Hledání pavoučka. 

Jaké barvy má  podzim –  Podzim v lese.

Ovocné pochutnání – Koulelo se jablíčko.

Ovoce a zelenina – To je radost, to je prima.

Září 2020

Září 2020

První dny ve školce

Už jsme se na děti velice těšili, vždyť jsme některé neviděli skoro půl roku.

První měsíc v mateřské škole je za námi a děti, hlavně ty nejmenší, se již mnohému novému naučily. Poznají svou paní učitelku, značku v šatně, seznamují se postupně s novým prostředím i kamarády. Ti nejodvážnější již  ve školce přespali. Nejspokojenější jsou děti v herně plné hraček a na zahradě.

Starší děti, které už prostředí školky dobře znají, si nejen hrály, ale plnily i složitější úkoly. Kreslily, modelovaly, zpívaly a společně si vyráběly „Sluníčka“ do své třídy. Vzhledem k tomu, že nám počasí přálo, využívali jsme zahradu a výlety po okolí.

Ale vypadá to, že vše postupně zvládneme a “zabydlíme se” v MŠ stejně, jako tomu bylo loni, předloni…

Od jablíčka k moštu

Druhý týden v září jsme se vydali do Hejnic na výukový program „Od jablíčka k moštu“. Cílem tohoto programu bylo naučit děti moštovat, uvědomit si jak rostou jablíčka a jak se jabloně v průběhu roku mění.

Pomocí našich smyslů jsme zjistili, že každé jablíčko je jiné – proměnili jsme se v degustátory. Dozvěděli se zajímavosti o ovocných stromech a zahráli si na sadaře. Nakonec si všichni vyzkoušeli moštování a odměnou nám byla ochutnávka lahodného jablečného moštu. Moc nám všem chutnal.

Kolektiv MŠ


Položek: 1-4 z celkem: 116   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy