logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 122   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Květen 2021

Květen 2021

Květen v MŠ 

První týden v květnu se všechny děti vrátily do školky, už jsme se na ně moc těšily. Bez testování a roušek. Návrat dětí do školky po dlouhé době proběhl na jedničku a my se mohly věnovat tématům, které jsme si pro ně připravili.  

Den matek

V květnu všechno kvete a maminky mají svátek.  Proto jsme si s dětmi povídali o maminkách, vyrobily přáníčka a naučily se básničku pro maminku. Prostřednictvím tohoto tématu rozvíjíme v dětech pozitivní city, vedoucí k uvědomění si významu rodiny.

Rodina

Děti se hravou formou seznámily s jednotlivými členy rodiny, s jejich postavením v rodině a rodinným životem. Upevnily si názvy jednotlivých členů. Vědí, že každý někam patří a každý má svůj domov. Děti si  uvědomují, jaký má význam slovo rodina.

Dopravní prostředky

Děti se zábavnou formou seznámily s dopravními prostředky a povoláními s nimi spojené. Vybarvily si podlé své fantazie dopravní prostředky a vydaly společně na výlet.  Cvičily se v hrubé a jemné motorice, zrakovému a sluchovému vnímání a početními představami.

Výtvarná soutěž

Děti ze třídy se Sluníček zapojily do výtvarné soutěže Vlakem do Evropy, který vyhlásil Liberecký kraj.

Děti měly za úkol nakreslit obrázek, spojený s vlakem, železnicí a podobně. Děti se tohoto úkolu zhostily na jedničku a obrázky se moc povedly. Všechny obrázky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Výsledky budou zaslány na kontaktní email zapojených MŠ, a to nejdéle do 07. 06. 2021. Nejlepší díla budou v létě vystavena v Krajské vědecké knihovně v Liberci. 

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii na stránkách školy

Duben 2021

Duben 2021

Duben v MŠ

13. dubna se vrátily do školky děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. Jejich návrat byl podmíněn testováním a děti se testovaly dvakrát týdně. Všechny děti si zaslouží pochvalu, protože zvládly testování na jedničku. Poděkování také patří rodičům za spolupráci a trpělivost během testování.

Nástup do školky

V prvním týdnu jsme zařazovali aktivity vedoucí na upevňování vztahů, komunikaci a spolupráci, probíhala takzvaná adaptace. S dětmi jsme si povídali, jak trávili čas, když byla  školka zavřená. Jak se dětem dařilo plnit úkoly, které jim běhen zavření školky byly zadávány. 

V dalším týdnu  jsme si s  dětmi zopakovali  charakteristické znaky jara, jaké změny probíhají v přírodě a co znamená aprílové počasí. Při procházkách venku děti pozorovaly proměny přírody,  poznávaly jarní kytičky a návrat čápů z teplých krajin.

Poslední dubnový týden tradičně patří čarodějnicím. V tomto týdnu se děti hravou a zábavnou formou seznámily se svátkem pálení čarodějnic. Děti zkoušely čarovat.  Každý den byl pro děti připraven pokus, který pak samy mohly vyzkoušet. Pokusy, které jsme s dětmi vyzkoušeli:  Proč je důležité si mýt ruce, výroba slizu, lávová lampa a  bublající kouzelný lektvar.  

V pátek se všechny děti proměnily v čarodějnice a čaroděje, poslouchaly písničky o čarodějnicích, vytvářely bublající kouzelný lektvar a na zahradě hledaly zatoulané pavouky. Nechyběl běh s košťaty, děti si je vyráběly a ozdobily. Protože vyšlo pěkné počasí, došlo i na opékání buřtíků. Děti si tento poslední dubnový den užily.

Březen 2021

Březen 2021

Distanční výuka v MŠ

Z důvodu uzavření mateřské školy jsme od 8. března zahájili distanční výuku. Distanční  výuka se stala součástí školského zákona, a to i v mateřských školách. Děti s povinnou předškolní docházkou (v posledním roce docházky do MŠ) jsou v tomto případě povinné distanční výuku plnit. Je to způsob výuky, která probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny.

Vzdělání probíhá především v inspirativních námětech na společné aktivity dětí s rodiči v domácím prostředí, na tvoření, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby nebo pohádky atd.,  doplněných o systematicky cílené pracovní listy.

Materiály jsou rodičům zasílány e-mailem nebo si je rodiče mohou vyzvednout v tištěné podobě v mateřské škole. Materiály jsou určeny především pro děti v posledním roce docházky do MŠ, ale mohou je využívat i mladší děti.

Moc bych chtěla poděkovat rodičům za spolupráci v období distanční výuky. Za vaši ochotu, vstřícnost, trpělivost, zpětnou vazbu a čas, který věnujete svým dětem. Děti plní  úkoly a  rodiče je vzorně posílají nebo nosí vypracované do školky.  Děkujeme. Těšíme se, až se brzy uvidíme.                                                                                                                     Kolektiv MŠ

Únor 2021

Únor 2021

Z pohádky do pohádky

Kdo by neznal Červenou Karkulku, Perníkovou Chaloupku, Tři prasátka, Budulínka a Koblížka neposedu? Ti všichni a další pohádkoví kamarádi nás provázeli v únoru. Cílem tohoto tématu bylo prostřednictvím her a činností přiblížit dětem pohádkový svět. K tématu jsme vyrobili „Zlatý pohádkový klič“. Postupně jsme navázali na téma Karneval. S dětmi jsme se připravovali na karnevalové veselí, vyzdobili třídu, upekli smajlíky z lineckého těsta a ozdobili. Bohužel jsme museli karneval odložit. Děti, až se sejdeme, určitě si karneval užijeme!

Zimní období je sice krásné, dokonce nám nadělilo docela slušnou sněhovou nadílku, ale je pravda, že se těšíme už i na jaro, na jarní aktivity tvořené venku při sluníčku.

Leden 2021

Leden 2021

Paní zima kraluje

Ani v zimním a mrazivém počasí v naší mateřské škole nezahálíme. Užíváme si společně strávených chvil, chodíme ven, bobujeme, stavíme sněhuláky, nebo se jen kloužeme. Taky se staráme o ptáčky v zimě, tvoříme pro ně závěsné krmení, hrajeme si, tvoříme. Také se seznamujeme s vodou, jejím skupenstvím a jak vznikají sněhové vločky. Povídáme si o zimních sportech a bezpečnosti při jejich realizaci.


Položek: 1-6 z celkem: 122   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
paní Alice Erbanová
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

NOVINKY

Od pondělí 3.5. se otevírá MŠ pro všechny děti. Provoz 6.00- 16.00.
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy