logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 214   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Duben 2024

Duben 2024

Předškoláci ve škole
Pro předškoláky je návštěva ve škole jako cesta do velkého světa plného nových zážitků a příležitostí. Děti se do školy moc těšily, protože se setkaly se svými kamarády ze školky a byly zvědavé, co se prvňáčci naučili. Nikdo se nedal zahanbit a všem to moc šlo! Poděkování paní učitelce Zdeňce Zímové za přípravu a pěkné dopoledne.

Předškoláci, jako malí průzkumníci, se vydali na dobrodružnou cestu do školního prostředí. A co tam našli? Třídy, učitele a hlavně spoustu dalších dětí! Je to jako objevovat nový svět plný zábavy a učení. Společné setkání je pro děti obohacující, posiluje v dětech sebevědomí a sociální dovednost.

Cvičení v tělocvičně
Představte si, jak děti skáčou, běhají a tvoří různé figury. Ano, je to pravda! Tělocvična je místo, kde se mohou  děti vyřádit a zároveň se učit novým dovednostem. Cvičení v tělocvičně je skvělý způsob, jak rozvíjet fyzickou kondici a motorické dovednosti dětí předškolního věku. Zároveň je to výborná příležitost k tomu, jak se bavit a projevit svou kreativitu. Tak jdeme do toho a užijeme si společně radost z pohybu!

Výlet do Frýdlantu
Vydali jsme s dětmi na doprovodný program pro děti mateřských a základních škol a veřejnosti do Frýdlantu. Doprovodný program byl součásti Zemědělské olympiády žaků středních škol  Střední školy hospodářské a lesnické v areálu Naučné zemědělské stezky. Děti měly možnost soutěžit, prohlédnout si výstavu hospodářských a nechybělo malé občerstvení.

Krejčík Honza - Kdo si hraje, nezlobí

Šou s písničkami ve frýdlantském kině představil šoumen Honza Krejčík. Interaktivně zapojil všechny děti bez ohledu na věk. Smyslem bylo představit dávno zapomenuté hry jako je skákací panák, kuličky, slepá bába, puzzle či deskové hry, Hry byly proloženy známými písničkami s jednoduchými pohyby celého těla, kde se zapojily všechny děti. Představení si všichni užili, a domů si odnesli nové poznatky o hrách, které si dříve hrávaly děti.

Čarodějnický rej 

Motivační částí tohoto tématu byla pohádka o léčivých bylinkách, které pomáhají na různé bolístky. S dětmi jsme si povídali, že je můžeme nasbírat a usušit.  Děti se dozvěděly, že se z bylinek připravují nejrůznější čaje, mastičky nebo léčivé sirupy. Společně jsme si uvařili a ochutnali bylinkové čaje z kopřivy, mateřídoušky a heřmánku. Chutnalo nám!

Také jsme kouzlili a dělali pokusy. Pokus s vajíčkem a octem - Skákající vajíčko. Další pokus, kde si děti vyzkoušely vzlínání a míchání barev za pomocí papírových kapesníčků a barevné tekutiny. Všem nám to připomnělo, jak nám nasáknou nohavice, když si jejich konce namočíme například v louži. Pokusy se dětem povedly a těší se na další!

Poslední dubnový den bylo ve školce spousta čarodějů a čarodějnic. Společně jsme se sešli na zahradě a za povelu hlavních čarodějnic si všichni užili čarodějnické hry. Nechyběla ukázka kouzel, speciálních lektvarů a buřtíky, které nám přichystaly naše milé kuchařky. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě, paním učitelkám, rodičům a kuchařkám.

Co nás čeká v květnu? Zápis do školky, Den matek a výlety.

Březen 2024


Položek: 1-6 z celkem: 214   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy