Položek: 1-6 z celkem: 130   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

Z naší školky

Září 2021

Září 2021 Jak to u nás vypadalo v září ve školce? Můžete se podívat v naší fotogalerii. Nové děti se postupně adaptovaly na nové prostředí, starší děti byly rády, že se sešly s kamarády a mohly si, všichni zase spolu hrát. V prvních týdnech jsme vytvářeli a opakovali si pravidla, jak se máme ve školce chovat, co se může a co naopak nesmí. Nejmenším dětem pomáhají s adaptací rodiče, kteří mohou své děti doprovodit až do třídy. Chceme, aby toto období bylo pro děti radostné. Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně¨.  Děti se také naučily několik básniček a písniček k jednotlivým zářijovým tématům.

Výlety po okolí

Využíváme slunných dní a vydáváme se s dětmi na výlety  po okolí. Děti ze třídy Sluníček prozkoumaly okolí naší vesnice a děti ze třídy Broučků prozkoumaly okolí kolem školky a Pohanských kamenů. Moc si to užily. Na procházkách do přírody se děti nejen učí poznávat a orientovat se ve svém okolí, ale také objevovat a pozorovat  letní a podzimní  přírodu.

Šlapací motokára pro děti

Rádi bychom poděkovali panu M. Pavelkovi z Frýdlantu za darování dětské šlapací motokáry. Motokára je určena dětem od tří do sedmi let, má posuvnou sedačku a volant lze nastavit do dvou poloh. Užijí si ji proto menší i větší děti. Děti měly z tohoto dárku velikou radost a děkujeme za obnovení „vozového parku“,  který chceme dále rozšířit.

Za motokáru moc děkujeme!

Jak se ve školce máme a co společně děláme, to se dozvíte, když si prohlédnete fotky ve fotogalerii I- alba. Na fotkách poznáte, čemu jsme se věnovali. Dětí se ptejte a zajímejte se, děti rádi sdílejí své zážitky ze školky. Tak hurá do toho!

Červen 2021

Den dětí

První červnový den patří dětem a ve školce jsme ho oslavili Karnevalem. Ve školce bylo veselo a rušno.  Nejdříve jsme si masek a tanečků užili ve třídách a pak jsme se všichni sešli na zahradě. Děti si zasoutěžily a v rytmu tance se rozproudily. Nechyběla sladká odměna a ke Dni dětí překvapení. Děti si odnesly dobrou náladu a karnevalový Den dětí si všichni užili. Děkujeme rodičům za masky, které dětem připravili.

Vyhodnocení výtvarné soutěže

Děti ze třídy Sluníček se zapojily do výtvarné soutěže s názvem Vlakem do Evropy, který vyhlásil Liberecký kraj. Informace o soutěži byly v předešlém zpravodaji. Naše školka byla oceněna a za zaslání obrázků jsme dostali knížku „Atlas světa pro děti“. Výstava k výtvarné soutěži proběhne od 1. 7. - 13. 8. v Krajské vědecké knihovně Liberec ve 3. patře u dětské knihovny.

Procházka do přírody

Na procházkách do přírody se děti učí nejen poznávat své okolí, ale také objevovat a pozorovat  přírodu. Se Sluníčky jsme se vydali do lesa v okolí Předlánc, pozorovali řeku Smědou a stavěli přehrady s kamenů.  Pochutnali si na upečených buřtících a nechyběl fotbálek, který  mají děti rády.

S Broučky jsme se také vydali do Předlánc k řece Smědé. Děti si pouštěly lodičky, které si samy vyrobily. Pozorovaly, jak lodičky plují po vodě a byly zvědavé, kam asi doplují. Pohrály si na nedaleké louce, posilnily se na cestu a hurá do školky.

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy