logotyp
Položek: 1-4 z celkem: 110   začátekzačátekna poslední stranu  

Z naší školky

Únor 2020

Začátek měsíce jsme zahájili Školičku bruslení ve Frýdlantu. Děti se zdokonalují, hravou formou se učí základy bruslení. Chceme, aby se děti na bruslení těšily a užili si jej.

Děti ze třídy Sluníček navštívily divadelní představení ve Frýdlantu s oblíbeným Honzou Krejčíkem „Škola hrou na druhou“.  Veselé představení, ve kterém nechyběly písničky, špetka ponaučení, ždibec moudrosti a kopec legrace.  

Také nás čekalo divadelní představení ve školce s názvem „Já jsem muzikant“. Děti si společně zazpívaly, zatancovaly a prostřednictvím jednoduché pohádky se seznámily s hudebními nástroji. Jednotlivé hudební nástroje zahrály krátké ukázky ze známých děl klasiků-J. Dowlanda, W. A. Mozarta, G. F. Händla, J. S. Bacha, A. Vivaldiho, M. Ravela, A. Dvořáka a J. Fučíka. Velice  pěknou a nenásilnou formou se děti seznamuji s poslechem vážné hudby.

Další setkání  Malou technickou univerzitou proběhlo, ve středu 13. 2. pod názvem Stavitelé věží. Cílem projektu Malá technická univerzita je, na základě přirozené hravosti a poznání světa kolem sebe a zájem o technické obory. Děti se proměnily ve stavitele. Co se v této lekci naučily? Jaké znají věže, stabilitu výškových staveb a podle technického plánu postavily děti Ještěd. Moc se jim stavby povedly a těšíme se na další lekci, kde se proměníme na Malé vodohospodáře. Tak v březnu!

 

Tradiční masopust a karneval nesměl chybět v naší školce. Děti se na masopust pečlivě připravovaly. Vyráběly si masky, učily se veselé říkanky, písničky a školku provoněly dětmi připravované masopustní koláčky. Společně se školáky se děti vydaly do masopustního průvodu. Děti a paní učitelky se proměnily v pastelky, moc jim to všem slušelo! Za přednesenou básničku a písničku děti dostaly něco dobrého. Moc všem děkujeme za dobrůtky. Společně jsme strávili příjemné dopoledne.

Na konci měsíce se školka proměnila v nejrůznější pohádkové postavičky. Nebyl to den jen tak obyčejný, ale byl to všemi netrpělivě očekávaný den karnevalový. Rej masek byl opravdu veselý a barevný. Nechyběl tanec, hry a legrace. Velký karnevalový den sice skončil, ale pohádková veselice plná tance a smíchu zůstane ve vzpomínkách dětí.

Kolektiv MŠ

Leden 2020

Leden 2020

My Tři králové jdeme k vám 

Broučci a Sluníčka poznávali tradici Tří králů. V průběhu celého týdne se děti dozvěděly: Jak se jmenují Tři králové a kam šli? Kdo jim svítil na cestu a za kým šli Tři králové? Jaké dary přinesly?  Děti se seznámily s pojmy: zlato, kadidlo, myrha a hvězda. Děti si vyrobily papírové koruny a samy si je podle vlastní fantazie ozdobily.  Děti se naučily píseň „My Tři králové“, která nás provázela celý týden. Známá písnička se 7. ledna nesla vesnicí. Děti navštívily školní jídelnu, Obecní úřad, obchůdek u Denisy a u pracovníků úřadu. Děti si za zpěv vykoledovaly dobroty, za které děkujeme.   


Položek: 1-4 z celkem: 110   začátekzačátekna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 488 881 201
e-mail: skola@zsvisnova.cz

Mateřská škola
tel.: 488 881 204
727 807 786

Školní družina
tel.: 488 881 203


Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Chtěla bych poděkovat sponzorům za jejich dary, které jsme použili na zakoupení vánočních darů na besídky v ZŠ, MŠ, ŠD a ŠK.
Juta a.s.
Grain a.s.
Hasiči Višňová
TJ Jiskra Višňová
Moc Vám děkujeme.
Od 1.9.2019 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

NOVINKY

Základní škola se otevírá od 25.5.
Mateřská škola se otevře 18.5.
ŠD je stále uzavřena.
V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
Plánovaná škola v přírodě je zatím přesunuta na konec září 2020. Dětem z páté třídy bude záloha vrácena.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy