Položek: 1-4 z celkem: 114   začátekzačátekna poslední stranu

Z naší školky

Září 2020

První dny ve školce

Už jsme se na děti velice těšili, vždyť jsme některé neviděli skoro půl roku.

První měsíc v mateřské škole je za námi a děti, hlavně ty nejmenší, se již mnohému novému naučily. Poznají svou paní učitelku, značku v šatně, seznamují se postupně s novým prostředím i kamarády. Ti nejodvážnější již  ve školce přespali. Nejspokojenější jsou děti v herně plné hraček a na zahradě.

Starší děti, které už prostředí školky dobře znají, si nejen hrály, ale plnily i složitější úkoly. Kreslily, modelovaly, zpívaly a společně si vyráběly „Sluníčka“ do své třídy. Vzhledem k tomu, že nám počasí přálo, využívali jsme zahradu a výlety po okolí.

Ale vypadá to, že vše postupně zvládneme a “zabydlíme se” v MŠ stejně, jako tomu bylo loni, předloni…

Od jablíčka k moštu

Druhý týden v září jsme se vydali do Hejnic na výukový program „Od jablíčka k moštu“. Cílem tohoto programu bylo naučit děti moštovat, uvědomit si jak rostou jablíčka a jak se jabloně v průběhu roku mění.

Pomocí našich smyslů jsme zjistili, že každé jablíčko je jiné – proměnili jsme se v degustátory. Dozvěděli se zajímavosti o ovocných stromech a zahráli si na sadaře. Nakonec si všichni vyzkoušeli moštování a odměnou nám byla ochutnávka lahodného jablečného moštu. Moc nám všem chutnal.

Kolektiv MŠ

Červen 2020

Den Dětí

Děti v mateřské škole děti oslavily svůj sváteční den na zahradě školky. Pro děti byly připraveny soutěže, které si užily. Cvrnkaly kuličkami, kličkovaly s koloběžkou mezi kužely, házely míčkem na cíl a běhaly.  Všechny  úkoly zvládly děti na jedničku, a proto si zasloužily sladkou odměnu v podobě zmrzliny.

Divadlo v MŠ

Opět nás navštívila paní Dagmar Čemusová se svým veselým hudebním divadélkem plným písniček. Název hudebního programu byl „Muzikantský rok“. Čtvero ročních období si děti připomněly prostřednictvím lidových písní. Děti si také zopakovaly říkadla a zvyky, které se vztahují  k  jednotlivým ročním obdobím. Nezapomeneme ani na dílo A. Vivaldiho. Představení doplňovala rytmická, dechová a pohybová cvičení. Těšíme se na další muzicírování.

Rozloučení s předškoláky

Školní rok uplynul jako voda a s jeho koncem přišlo loučení s předškoláky.

V pátek 26. 6. proběhlo slavnostní rozloučení s dětmi, které půjdou v září do školy. Děti ve školce čekalo překvapení v podobě slavnostně připraveného stolu plného dobrot a společného přípitku. Ve třídě Sluníček byly děti pasovány na školáky, kde jim paní učitelky popřály mnoho úspěchů ve škole a předaly kšiltovky s obrázkem Sluníčka a názvem školky. Pak jsme si na zahradě opekli buřtíky a následovala volná zábava. Některé děti tancovaly, jiné si hrály a některé si pochutnávaly na dobrotách.

Rodičům děkujeme za spolupráci a vstřícnost. Přejeme pevné zdraví, radost z dětí a mnoho úspěchů do dalších let. Věřte, mám, bude se mám po Vašich dětech stýskat, jsou moc prima!

Kolektiv MŠ přeje všem krásné prázdniny.

Položek: 1-4 z celkem: 114   začátekzačátekna poslední stranu

Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit. Pokud je to možné, dělejte nám lehčí balíčky- cca 5 kg. Někdy nám už dochází síla. Děkuji

V sekci školní družina-dokumenty máte další materiály pro děti, které jsou nepovinné. Slouží ke zpestření.
Od 14.10.2020 je nařízením vlády opět uzavřena ZŠ a ŠD.
Od 10.9. opět povinnost nosit roušky ve společných prostorách školy (např. chodby).
Netýká se dětí a pedagogů v MŠ!
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta. Pojedeme až ke konci školního roku 2020/2021.