Položek: 127-132 z celkem: 133   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Z naší školky

Projekt voda

Prostřednictvím tématu o vodě se děti seznamovaly s vlastnostmi a potřebou vody.

HRY A ČINNOSTI

• praktické pokusy s vodou (skupenství vody, co plave, neplave)
  • rozhovory
  • prohlížení knížek a encyklopedií s danou tematikou
  • výtvarné činnosti

Kde najdeme vodu - vycházka do přírody

Společně s dětmi jsme se vydali na vycházku do přírody. Chvíli jsme se zdrželi na školní zahradě. Vypravili jsme se na procházku k nedaleké řece Smědé. Děti měly za úkol během vycházky zjišťovat, kde všude najdeme vodu: mokrá tráva - rosa nebo po dešti, louže, voda na listech stromů, potok, řeka, na zahradě apod.

Téma voda se ukázalo jako velmi zajímavé a rozsáhlé. Děti získávaly poznatky o vodě převážně různými pokusy, což je nesmírně bavilo a pokusy chtěly několikrát opakovat. Nacházely další informace a vytvořily si povědomí o důležitosti vody.

Výlet do Oldřichova

Ve čvtrtek starší děti ze školky jely na výukový progam "Pekař peče housky" do Oldřichova. Cílem programu bylo seznámit děti jak vzniká mouka a vyzkoušet si pečení housek vlastníma rukama. Děti se naučily, jak se dělá kvásek, samy si vypracovaly těsto a housky vlastnoručně upletly. Dětem se housky moc povedly a ještě si na nich pochutnaly.

Masopust

Masopust Ve středu jsme si připomněli lidovou tradici-Masopust. S dětmi jsme si vyrobili masky a spolu se školáky se vydali na masopustní průvod vesnicí. Děti si za přednes říkanek vykoledovaly sladké odměny, za které moc děkujeme. Masopust je období veselí, legrace i hostin. Lidé si připravují masky a maškary, tancují a zpívají. Je to období od Tří králů až do začátku postní doby. Co asi znamená slovo maso-půst?

Návštěva budoucích prvňáčků ve škole

Tento týden se budoucí prvňáčci ze školky byli podívat ve škole. Prvňáčci svým kamarádům ukázali, co všechno se ve škole naučili a co  je ve škole baví. Děti ze školky se nenechaly zahanbit a ukázaly, že znají  některá písmena a umí počítat. Společně si všechny děti zazpívaly a povídaly. Moc se všem ve škole líbilo a držíme palečky při pátečním zápisu.

Zimní radovánky

Zimní radovánky Tento týden jsem si všichni užívali zimní radovánky. Dětem udělala sněhová nadílka velikou radost a tak jsme   vyrazili na nedaleký kopec a pořádně si to užili.

Školička bruslení v MŠ

Školička bruslení v MŠ Rozhodli jsme se využít zimního stadiónu ve Frýdlantě a pravidelně dojíždět na bruslení. Za pomoci profesionálního trenéra se postupně děti naučí techniku bruslení. Děti jsou velice šikovné a bruslení jim za chvíli půjde samo. Více fotek na i-alba.

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy