Položek: 145-150 z celkem: 209   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Hody, hody doprovody ve Střevlíku

S dětmi jsme se vydali do ekologického střediska Střevlík v Hejnicích na program, který byl věnován Velikonocím. Prostřednictvím tohoto programu si děti připomněly tradice a původ Velikonoc.  Děti se nejprve seznámily s velikonočními zvyky a tradicemi. Prostřednictvím zajímavých aktivit se dozvěděly co je to Pašijový týden, vymetaly komín na popeleční středu, hledaly poklady ve skále, která se jednou do roka otevře. Naučily s plést pomlázku ze čtyř proutků a vyrobily si krásné barevné vajíčko. Zakončení programu bylo v parku, kde děti hledaly ztracená kuřátka a poslouchaly ptáčky, které svým zpěvem přivolávali jaro. Tento program byl velice pěkný a dětem se moc líbil.

Vynášení Moreny

Vítání Jara je u nás spojeno s vynášením Moreny-symbolu zimy. Sluníčko nám svítilo na cestu a my se vydali k řece Smědé. Radostnými pokřiky „Zimo, zimo táhni pryč,… a „Neseme, Morenu…“. Na mostě jsme se Morenou rozloučili a ,,šup,, už letěla do vody. Na cestu jsme jí zamávali, zazpívali a přivítali Jaro.

Karneval v MŠ

Po roce proběhl v naší mateřské škole tradiční karneval. Děti už od rána přicházely v různých maskách a zpestřily si dopoledne malým karnevalem. Všichni jsme si to užili u zajímavých soutěží, tancování a nakonec nás čekala sladká odměna. Poděkování rodičům za přichystané masky a paním kuchařkám za sladký dezert.

Školička bruslení

Poslední bruslení v měsíci březnu na zimním stadioně ve Frýdlantu. Tři měsíce utekly jako voda a během této doby děti udělaly veliké pokroky. Mají velikou pochvalu.  Cílem této aktivity bylo naučit děti hravou formou základy bruslení na ledě, zdokonalovat pohybové dovednosti a rozvíjet pohybové schopnosti, fyzickou a psychickou zdatnost, samostatnost a sebedůvěru dítěte. Dětem se bruslení velice líbilo a těšíme se na příští rok.

Malá technická univerzita - Stavitelé mostů

Další setkání v rámci projektu se naši malí stavitelé seznámili, jak se staví mosty. Děti si připomněly, jak správně vázat kostky a naučily se, jak sestavit pilíř, aby unesl celý most i se sochami. Dále si povídali o nejvýznamnějším českém panovníkovi Karlu IV., historii Karlova mostu, vázání cihel a v neposlední řadě jsme si všichni vyzkoušeli, jak náš most vydrží. Mareček s pomocí paní lektorky se po mostě prošel, dopadlo to dobře. V dubnu se těšíme na další setkání a to se z nás stanou stavitelé věží.

Přednáška pro rodiče

Školní zralost a příprava na školu. Jak poznáme, že je dítě dostatečně zralé na vstup do školy, které oblasti je dobré podpořit a kdy zvažovat odklad školní docházky. Na tyto otázky odpovídala rodičům paní magistra Dana Šimková z pedagogicko-psychologické poradny ve Frýdlantu.
Setkání sice proběhlo v komornější sestavě, ale věřím, že byla pro rodiče přínosem. Paní Šimková hovořila poutavě a podle mého názoru si rodiče odnesli odpověď na svá témata. Tato setkání budeme pro rodiče v budoucnu opakovat.