logotyp
Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Čtenářský klub

24. dubna 2017

SVÁTEK SVATÉHO JIŘÍ A FILIPOJAKUBSKÁ NOC
24. dubna má svátek Jiří, a tak jsme se věnovali výkladu jeho jména a životu stejnojmenného světce. Zajímala nás především legenda o Jiřím a drakovi. Děti si ji přečetly a odpovídaly na otázky k textu.
Druhým tématem byla Filipojakubská noc. Povídali jsme si o původu a tradicích s ní souvisejících. Oporou nám byl pracovní list a některé ukázky. Připomněli jsme si i různé podoby a libůstky čarodějnic jako pohádkových bytostí. Mluvili jsme o zvyku „pálení čarodějnic.“

10. dubna 2017

10. dubna 2017VELIKONOCE
Náplní dnešního setkání byly některé velikonoční tradice, symboly a říkanky. Děti pracovaly s tištěnými i filmovými ukázkami. Samy se čile zapojovaly do diskuse a sdělovaly si své zkušenosti. Nechyběly ani příběhy o pokladech, které se dají nalézt právě v období Velikonoc.
Z lidových tradic, které byly dětem předloženy prostřednictvím filmových dokumentů, se největšímu zájmu těšila zdobení vajíček, perníčků a používání řehtaček.

3. dubna 2017

VELIKONOCE
Žáci se seznamovali s časovým zařazením a průběhem Velikonoc. Vytvářeli jsme názvy jednotlivých nedělí před Velikonocemi. Dále jsme na počítači vyhledávali zvyky a tradice v celém týdnu před Velikonocemi. Na konci žáci uváděli zvyky a tradice, které dodržují u nich doma.

27. března 2017

27. března 2017

"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA II"
Dnešní kroužek plynule navázal na ten minulý. Pokračovali jsme v díle Josefa Čapka věnovanému dětskému čtenáři. Tentokrát jsme se zaměřili na pohádku O tlustém pradědečkovi a loupežnících, která je součástí Devatera pohádek Karla Čapka. Součástí dnešní hodiny byla i výroba plakátů.

20. března 2017

20. března 2017"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA"
V dopoledních hodinách žáci navštívili galerii v Liberci. Zde se zúčastnili programu „Svět podle Josefa Čapka.“ Seznámili se s jeho ilustracemi. Dílo literární jsme si nechali do čtenářského kroužku.
Žáci byli informováni o důležitých datech a událostech Josefova života. Věnovali jsme se zejména jeho nejznámější knize pro děti – Povídání o pejskovi a kočičce. Příběhy jsme četli, vyprávěli, porovnávali s filmovou podobou a malovali ilustrace. Na okamžik se děti vžily do role Josefa Čapka a přepracovávaly rozhovor mezi pejskem a kočičkou a panenkou, která tence plakala.

13. března 2017

BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY
Dnes jsme si povídali o knihách v rámci měsíce knihy. Žáci pracovali s knihami ze školní knihovny – vybrali si každý jednu knihu, četli z ní ukázky spolužákům. Děti také hovořily o knihách, které přečetly. V druhé části výuky jsme šli do počítačové učebny, kde žáci vyhledávali informace o galeriích – nejprve všeobecně, potom konkrétně Galerie v Liberci jako příprava návštěvy v rámci výuky.

Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.
Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy