Položek: 7-12 z celkem: 33   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Čtenářský klub

24. dubna 2017

SVÁTEK SVATÉHO JIŘÍ A FILIPOJAKUBSKÁ NOC
24. dubna má svátek Jiří, a tak jsme se věnovali výkladu jeho jména a životu stejnojmenného světce. Zajímala nás především legenda o Jiřím a drakovi. Děti si ji přečetly a odpovídaly na otázky k textu.
Druhým tématem byla Filipojakubská noc. Povídali jsme si o původu a tradicích s ní souvisejících. Oporou nám byl pracovní list a některé ukázky. Připomněli jsme si i různé podoby a libůstky čarodějnic jako pohádkových bytostí. Mluvili jsme o zvyku „pálení čarodějnic.“

10. dubna 2017

10. dubna 2017VELIKONOCE
Náplní dnešního setkání byly některé velikonoční tradice, symboly a říkanky. Děti pracovaly s tištěnými i filmovými ukázkami. Samy se čile zapojovaly do diskuse a sdělovaly si své zkušenosti. Nechyběly ani příběhy o pokladech, které se dají nalézt právě v období Velikonoc.
Z lidových tradic, které byly dětem předloženy prostřednictvím filmových dokumentů, se největšímu zájmu těšila zdobení vajíček, perníčků a používání řehtaček.

3. dubna 2017

VELIKONOCE
Žáci se seznamovali s časovým zařazením a průběhem Velikonoc. Vytvářeli jsme názvy jednotlivých nedělí před Velikonocemi. Dále jsme na počítači vyhledávali zvyky a tradice v celém týdnu před Velikonocemi. Na konci žáci uváděli zvyky a tradice, které dodržují u nich doma.

27. března 2017

"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA II"
Dnešní kroužek plynule navázal na ten minulý. Pokračovali jsme v díle Josefa Čapka věnovanému dětskému čtenáři. Tentokrát jsme se zaměřili na pohádku O tlustém pradědečkovi a loupežnících, která je součástí Devatera pohádek Karla Čapka. Součástí dnešní hodiny byla i výroba plakátů.

20. března 2017

20. března 2017"SVĚT PODLE JOSEFA ČAPKA"
V dopoledních hodinách žáci navštívili galerii v Liberci. Zde se zúčastnili programu „Svět podle Josefa Čapka.“ Seznámili se s jeho ilustracemi. Dílo literární jsme si nechali do čtenářského kroužku.
Žáci byli informováni o důležitých datech a událostech Josefova života. Věnovali jsme se zejména jeho nejznámější knize pro děti – Povídání o pejskovi a kočičce. Příběhy jsme četli, vyprávěli, porovnávali s filmovou podobou a malovali ilustrace. Na okamžik se děti vžily do role Josefa Čapka a přepracovávaly rozhovor mezi pejskem a kočičkou a panenkou, která tence plakala.

13. března 2017

BŘEZEN - MĚSÍC KNIHY
Dnes jsme si povídali o knihách v rámci měsíce knihy. Žáci pracovali s knihami ze školní knihovny – vybrali si každý jednu knihu, četli z ní ukázky spolužákům. Děti také hovořily o knihách, které přečetly. V druhé části výuky jsme šli do počítačové učebny, kde žáci vyhledávali informace o galeriích – nejprve všeobecně, potom konkrétně Galerie v Liberci jako příprava návštěvy v rámci výuky.

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy