Položek: 1-6 z celkem: 44   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

O ZŠ a MŠ Višňová

Základní škola s mateřskou školou a školní družinou poskytuje vzdělání žákům z Višňové a Černousů. Nabízí individuální přístup, projektové vyučování a sportovní soutěže. Udržuje otevřené vztahy s veřejností.

Provoz MŠ (29.7.-9.8.2024)

Vážení rodiče,
provoz MŠ bude od 29.7. do 9.8. probíhat v prostorách Klubíku od 6.00 do 16.00. Ve školce ještě probíhají konečné upravy. Pokud bude v tomto období chodit vaše dítě do MŠ, tak mu dejte s sebou batůžek, bačkůrky a věci na převlečení. Děti budou chodit na obědy do jídelny. Končit budou u Klubíku nebo u školky na zahradě podle počasí. O tom vás budou vždy informovat paní učitelky.
Děkujeme za pochopení,
 Adéla Paříková

Závěr školního roku 2023/2024

Poslední den školního roku jsme vyhlásili výsledky soutěže ve sběru papíru. Na prvním místě se umístila Kristýna Jindráková. Jako druhý se umístil Ondřej Čejka a na třetím místě byla Barbora Seifertová. Celkem sbíralo 7 žáků. Doufám, že jsme děti nalákaly a příště nás bude sbírat víc. Děkuji všem, co se na třídění odpadu podíleli.
Na úplný závěr jsme se již tradičně rozloučili s žáky 5.třídy pod vedením pana učitele Dobroslava Buřity. Došlo k tradičnímu šerpování. Přejeme všem mnoho úspěchů v nové škole. Ať se vám daří. Budeme rádi, když se za námi v budoucnu dorazíte podívat. Udělá nám to ohromnou radost.

Mgr. Adéla Paříková

Škola v přírodě

Od pondělí 24.června do čtvrtka 27.června se konala škola v přírodě. Letos jsme vyrazili do oblasti Českého Švýcarska. Penzion Kamzík se nacházel v osadě Studený. Krásná příroda byla všude kolem nás. Ubytování bylo příjemné. Většinu času jsme výletovali. První den jsme šli hledat trpaslíky do jeskyně. K překvapení všech dětí jsme je opravdu našli i se Sněhurkou na skále. Druhý den jsme šli na horu Studenec, kde se nacházela rozhledna. Cesta byla opravdu náročná. V teplém počasí děti výstup bez problémů zvládly. Někteří odvážlivci vylezli i na rozhledu a mohli se kochat výhledem do okolí. Byla to nádhera. Po návratu nás čekalo příjemné ochlazení v bazénku a pak následovala stopovaná, kterou si připravily starší děti pro ty mladší. Po splnění všech úkolů v přírodě je na úplném konci čekal sladký poklad. Poslední den nás čekal celodenní výlet do Jetřichovic. Cesta byla v horku opravdu dlouhá. Celou dobu jsme šli lesem ve stínu podél potůčku, který jsme plně využili. Jak ke koupání, tak ke stavění různých staveb z kamenů a jiných přírodnin. Škola v přírodě byla pro všechny žáky zcela zdarma a placena z projektu OP JAK.
Mgr. Adéla Paříková

Spaní ve škole-3.třída

Ve čtvrtek 20.6. v 18 h jsme se postupně začali scházet před budovou školy, abychom společným spaním ve škole a opékáním buřtů pohodově uzavřeli školní rok. Dívky se naučily skákat školku a Saša jako jediný statečný chlapec se dokázal začlenit a hrát společné hry. Ráno jsme si užili společnou snídani a poslední společné tvořivé dopoledne strávené ve škole.
 Bc. Jaroslava Sedlaříková

Výlet do Frýdlantu- 3.třída

Dne 19.6. jsme se vydali na společný výlet do Frýdlantu. Prošli jsme si Lesní naučnou stezku, kde jsme si zopakovali a obohatili znalosti z prvouky. Poté jsme se vydali do středu města a vystoupali na radniční věž a rozhlédli se po okolí. Příjemná paní průvodkyně nás seznámila s historií města a vyprávěla nám o významných osobnostech a budovách. Na závěr jsme navštívili Městské muzeum Špitálek, ve kterém jsme si prohlédli kapličku, model staré Radnice, expozici tržiště s výrobky řemeslníků, archeologické nálezy včetně původních základů chlebové pece a na nádvoří také její repliku.

Bc. Jaroslava Sedlaříková

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.