Položek: 1-6 z celkem: 31   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

Vychovatelky školní družiny

Irena Fejtková
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Zprávičky ze Školní družiny - prosinec

Dne 19. a 20. 12. měli žáci ZŠ ředitelské volno. Aktivit se účastnily družinové i nedružinové děti.

Ve čtvrtek 19. 12. měly možnost jet na výlet do Frýdlantu. Navštívily nejen stálou expozici Frýdlantský betlém a vyřezávaný dřevěný betlém v životní velikosti na nádvoří radnice, ale také vánoční šachový turnaj. Zde si mohly na volných šachovnicích zahrát šachy nebo dámu.

Večer se žáci navštěvující 2. oddělení a kroužek „Řemesla našich babiček“ v hojném počtu zúčastnili vánočního spaní ve školní družině. Ustrojili si „vánoční stromeček“, připravili pomazánku na jednohubky, nazdobili chlebíčky a z domova si přinesli na ochutnání cukroví a něco pro mlsné jazýčky. U slavnostně připraveného stolu jsme si popřáli krásné Vánoce a společně povečeřeli. Poté nastal čas na čtení a hry. Společně četli z knížky J. Lady „Mikeš – Zvířátka u jesliček“ a hádali hádanky z pohádek. Ve volných chvílích hráli hry a kreslili obrázky. Večer rychle utekl a nastal čas na spaní. Před usnutím shlédli pohádku „Čert ví proč“. Ráno po snídani se postupně rozcházeli do svých domovů nebo zůstali na tvoření.

V pátek 20. 12. bylo pro žáky připraveno vánoční tvoření. Měli možnost namalovat si vánoční dřevěnou ozdobu a vyrobit si sadu vánočních přání.

tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
datová schránka: 7hgvtfp

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Děkuji panu Miroslavu Pavelkovi za věcný dar do naší MŠ. Děti si super velké šlapací autíčko moc užívají.
paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Moc Vám děkujeme. Děti byly z dárků nadšeny.
Od 1.9.2021 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta na 27.6.-30.6.2022. Podrobné informace dostanete
v lednu 2022. Děkuji za pochopení. Adéla Paříková

Created by © 2015 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy