Položek: 1-4 z celkem: 26   začátekzačátekna poslední stranu

Vychovatelky školní družiny a školního klubu

Irena Fejtková
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdniny

31.10. 2018
Výlet na zámek Frýdlant - podzimní prázdninyI přes nepříznivé počasí jsme se vydali na výlet za poznáním po blízkém okolí. Vlak jsme vyměnili za autobus. Náš cíl byl zámek a hrad Frýdlant, kde nás čekala milá paní průvodkyně Drahuška. Vyprávěla nám pohádku "O Meluzíně", o tom co se dříve jedlo, jak lidé žili, jak si děti hrály a co se učily. Prohlídku jsme zakončili v hradní místnosti, kde si děti vyzkoušely, jaké je to být králem a královnou. Zámecký park v neděli ozdobila lípa na počest 100. výročí založení Československa. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny a poté se autobusem vrátili úspěšně zpět do Višňové. Irena Fejtková a Jaroslava Sedlaříková

Beseda s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou

Beseda s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou ZlámalovouV pátek 25. 5. 2018 se děti navštěvující školní družinu zúčastnily v místní knihovně besedy s paní spisovatelkou Sandrou Dražilovou Zlámalovou. Ta společně se svou tetou Lenkou Jakešovou, autorkou písniček ke knize, pro děti připravila program, v rámci kterého představila knihu Kulíškovy neposedné příhody. Paní spisovatelka přečetla dětem několik ukázek ze své knížky, které paní Jakešová proložila písničkami. Děti si s ní společně zazpívaly a naučily se na jednu z nich zatančit.
Paní spisovatelka měla s sebou skřítka, který se dětí v průběhu čtení ptal, o čem četla. Nakonec všechny děti dostaly omalovánku s motivy obrázků z knížky. Někteří si představenou knížku zakoupili a nechali si jí paní spisovatelkou podepsat. Program se nám všem moc líbil. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Položek: 1-4 z celkem: 26   začátekzačátekna poslední stranu