logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 38   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Školní družina

Vychovatelky školní družiny

Školní družina
Irena Fejtková
Bc. Jaroslava Sedlaříková

Návštěva Severočeského muzea v Liberci - Jarní prázdniny

Návštěva Severočeského muzea v Liberci - Jarní prázdniny

Dne 27.2.2024 se žáci ŠD vydali na výlet do Severočeského muzea v Liberci. Zde měli možnost zúčastnit se tematického programu zaměřeného na dřevo. Prozkoumávali rozdíly mezi jednotlivými druhy dřeva a přemýšleli, v jakém typu lesa mohou danou dřevinu najít. Dozvěděli se také, jak se stromy rozmnožují, jak se počítá jejich stáří a kteří škůdci mohou stromy napadnout a uškodit jim. Nakonec si do vlastnoručně vyrobeného a ozdobeného květináče zasadili semínka.

V muzeu také navštívili expozici mechanických hudebních automatů a zahráli si na Pianolu a dendrofon. Při hře na dendrofon zjistili, že každá lamela/každé dřevo při poklepání paličkou vydává jiný zvuk.

Pro všechny to byl příjemně strávený prázdninový den.

Bc. Jaroslava Sedlaříková a Irena Fejtková

Zprávičky ze ŠD- listopad 2022-Výlet na Královku

Zprávičky ze ŠD- listopad 2022-Výlet na Královku

Na konci října byly podzimní prázdniny a pro děti, které navštěvují školní družinu byl připraven program. Ve středu 26.10. jsme vyrazili na rozhlednu Královka v Jizerských horách. Po cestě vlakem čekala děti jízda MHD (tramvají a autobusem) a pro některé z nich to byla premiéra. Přímo pod Jizerskou "50" jsme se posilnili svačinou od maminek a poté se už vydali na cestu plnou soch zvířat. U každé z nich jsme se zastavili a dozvěděli se informace z jejich života a nějakou zajímavost. Cesta k rozhledně tak příjemně ubíhala. Odměnou za výstup nám byl krásný výhled do krajiny a přilehlého okolí. Děti si zakoupily na památku maketu Královky nebo magnetky. Pod rozhlednou je krásné hřiště s prolézačkami, lanovkou pro děti a podzemními tunely, které si děti užily jako "sladkou tečku "na závěr. Dětem se výlet velmi líbil.

Prázdninový výlet na Libereckou výšinu

Prázdninový výlet na Libereckou výšinu
V pátek 3.2. měli žáci pololetní prázdniny. Pro žáky ŠD jsme připravily výlet na Libereckou výšinu. Cestovali jsme vlakem do Liberce a tramvají až na konečnou stanici Lidové sady – ZOO. Odtud jsme se vydali lesem po žluté turistické značce až na vrchol.
Počasí nám moc nepřálo, sněžení se postupně měnilo v déšť. To nám ale moc nevadilo, protože přes noc napadl krásný, čistý, bílý sníh. Brodili jsme se závějemi a užívali si zimních radovánek. Těsně před cílem přišly vhod i pláštěnky.
V prostorách restaurace Liberecké výšiny plápolal v krbových kamnech oheň a bylo tam příjemné teplíčko. Milý personál nás zde nechal posvačit a odpočinout si před výstupem na 25 m vysokou věž. I přes nepříznivé počasí se nám z věže naskytl pohled na blízké okolí. Pak už nezbývalo než sejít 107 schodů, koupit si suvenýry a vydat se zpět na konečnou stanici tramvaje a vlakem zpět do Višňové.

Bc. Jaroslava Sedlaříková a Irena Fejtková

Vánoční nadílka ve ŠD

Vánoční nadílka ve ŠD

Do naší vánočně vyzdobené družiny zavítal Ježíšek ve čtvrtek 21. 12. 2023. Dříve než jsme se podívali na krásné dárečky, společně jsme si zazpívali koledy, připili si na zdraví a ochutnali cukroví , které dětem připravily maminky. Děti pod stromečkem našly lego stavebnice, různé hlavolamy, společenské hry a knihy od naší oblíbené spisovatelky paní Sandry Dražilové- Zlámalové. A pak už nezbývalo než si vyzkoušet dárek, který byl každému nejbližší. Po příjemně stráveném odpoledni a s přáním všeho nejlepší do Nového roku jsme se rozešli do svých domovů.

 

Pohodový rok 2024 plný zdraví, štěstí, porozumění a lásky přejí paní vychovatelky.

         Irena Fejtková, Bc.Jaroslava Sedlaříková


Položek: 1-6 z celkem: 38   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.
Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy