Položek: 1-4 z celkem: 33   začátekzačátekna poslední stranu

Čtenářský klub

15. června 2017

15. června 2017BESEDA S PANÍ SPISOVATELKOU IVONOU BŘEZINOVOU
Ve středu 14. 6. proběhla pro žáky navštěvující školní družinu a čtenářský klub v knihovně beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou. V hodinu a půl dlouhém programu se děti dozvěděly, jak vzniká knížka a jak se stát spisovatelem. Paní Březinová také představila své knížky pro děti.

12. června 2017

UMÍŠ LUŠTIT KŘÍŽOVKY?
Dnešní setkání jsme věnovali křížovkám. Společně jsme si vysvětlili postup některých netypických křížovek a sudoku. Následně si děti vybrali podle svého zájmu typ luštěnky,který se pokusily vyluštit a přitom využít své znalosti.

5. června 2017

5. června 2017ČTYŘLÍSTEK
S blížící se školou v přírodě jsme se dnes vydali do Třeskoprsk (Doksy) za čtyřmi zvlášními kamarády. Seznámili jsme se s osudy postaviček oblíbeného komiksu Jaroslava Němečka. Kroužek jsme strávili s Fifinkou, Myšpulínem, Piňďou a Bobíkem. O všech jsme si povídali, zapisovali postřehy ze čtených příběhů a nakonec jsme vytvořili i jejich portréty. Pro zpestření jsme si pustili zfilmované příběhy Myš, která prochází zdí a Signály z neznáma.

29. května 2017

JÍZDA KRÁLŮ VE VLČNOVĚ
Dnešní setkání jsme věnovali Jízdě králů ve Vlčnově, která je díky svému významu zapsáná v památkách UNESCO. S dětmi jsme pracovali na počítačích, kde si vyhledávali informace o historii i současnosti. Našli i poslední (letošní) akci a vyprávěli jsme si o vzniku této tradice.

Položek: 1-4 z celkem: 33   začátekzačátekna poslední stranu

Od 1.9. je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme papír, PET lahve a Tetra Pack krabice. Svůj sběr můžete odevzdávat každý den před první vyučovací hodinou panu školníkovi. Nebo se s ním můžete individuálně domluvit.

Výzva

Zapojte se s námi
do pomoci Ondráškovi
a sbírejte víčka od PET lahví!

Od září letošního roku mohou opět děti nosit do školy víčka od PET lahví s přesným cílem. Víčka jsou určená pro tříletého Ondráška Čejku, který se narodil s tělesným handicapem. Na zlepšení svého pohybu potřebuje Ondrášek speciální cvičení po celý rok, ne všechny terapie však proplácí zdravotní pojišťovna. A právě sběr víček a jejich následný prodej pomůže zajistit rodičům Ondráška finanční prostředky na potřebné cvičení a pomůcky.

Pomoci může každý.
Víčka od PET lahví můžete přinést do školy každý pracovní den od 8 do 15 hodin a odevzdat je v kanceláři školy.
obrázek
V 1. pololetí školního roku 2018/2019 probíhá ve škole pro žáky 2. a 5 ročníku plavecký kurz, který je finančně podpořen z dotačního fondu MŠMT (doprava).