Položek: 25-28 z celkem: 32   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

Jarní prázdniny se školní družinou - trampolíny Liberec

Ve středu 22. 2. jsme se vydali na sportovní výlet do Liberce. Hlavním cílem bylo první nástupiště nádraží v Liberci, kde je tělocvična s profesionálními trampolínami. Po rozcvičce na koberci se děti rozdělily do skupin a pod vedením paní učitelky Šárky Veckové skákaly a opakovaly předvedené cviky. Cvičení bylo pro pestrost doplněné obručemi a míčemi. Celý program trval hodinu a půl a probíhal v dobré a pohodové náladě.
Po cvičení jsme si udělali procházku po Liberci. Navšívili jsme obchodní centrum Fórum, kde jsme si dali dobrý oběd, libereckou radnici a vědeckou knihovnu. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Mgr. Šárka Vecková

Jarní prázdniny s družinou - návštěva Hejnic

V úterý 21. 2. se uskutečnil pro 14 žáků 1. - 5. ročníku výlet do Hejnic. Nejprve jsme si prohlédli Baziliku Navštívení Panny Marie, jejíž prohlídka byla pro některé žáky velkým zážitkem. Následovala návštěva střediska ekologické výchovy STŘEVLIK, kde jsme absolvovali připravený program zaměřený na les a jeho obyvatele. První aktivita programu probíhala venku, kde si každé dítě odlilo vybranou stopu lesního zvířete ze sádry, kterou si po ztuhnutí mohlo odnést domů. Program pokračoval v učebně. Tady jsme si tu zahráli hru "Kdo je kdo", kdy jsme hádali zvířata podle obrázků, a následně vyjmenovávali zvířata, která žijí ve volné přírodě v naší republice. Program jsme zakončili skupinovou prací, ve které jsme přiřazovali obrázky zvířat ke zvukům, které vydávají.
Návštěvu Hejnic jsme zakončili v pizzerii. kde si každý mohl vybrat a objednat pizzu podle své chuti a vyzkoušet si, jaká pravidla platí v restauraci. Fotografie z celého dne jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková, Mgr. Šárka Vecková

Zimní radovánky ve školní družině

Zimní radovánky ve školní družiněV lednu jsme si konečně do sytosti užívali radovánek na sněhu. Koulovali jsme se a stavěli sněhuláky, na hřišti si hráli na "mumie". Nejvíce jsme se nasmáli při sáňkování a bobování na zahradě u Žáků. Proto bychom chtěli poděkovat manželům Žákovým za to, že nám umožnili využít kopeček na jejich pozemku.
Největší odměna byl komentář Kubíka Horáčka z 1. třídy: "Jsem moc rád, že jsem tu byl a užil si to". Fotografie z celého týdne jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Vánoční besídka v družině

Vánoční besídka v družiněVe čtvrtek 22. 12. proběhla vánoční besídka i ve školní družině. Během nadílky jsme si zazpívali vánoční koledy a každé oddělení si připravilo krátké představení v podobě vánoční básničky. Nakonec jsme si rozdali dárky, které jsme našli pod stromečkem. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Irena Fejtková

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

paní Alice Erbanová
Obec Černousy
Od 1.9.2020 je zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete v době uzavření škol ponechat u vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg. Děkuji

Od pondělí 12.4. se otevírá ZŠ pro 1.-5.třídu. MŠ se otevírá pouze pro předškoláky.
V době uzavření MŠ, ZŠ a ŠD je stále možné odebírat obědy za datovanou cenu. Jídlo nelze sníst v jídelně. Bližší informace Vám podá vedoucí jídelny paní Žáková.
Plánovaná škola v přírodě je opět přesunuta.
Dle aktuální situace není možné odjet. Je mi to moc líto. O novém termínu Vás budeme informovat.