logotyp
Položek: 13-18 z celkem: 43   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

ZŠ a MŠ Višňová

Po stopách obce Višňová

Po stopách obce Višňová

10.5.2024 vyrazili žáci 1.a 2.třídy na výletování po Višňové. Naše vycházka začala v místním muzeu, kde si pro nás paní Kotrmanová připravila krásný program. Pracovní listy, kterými nás nprovázela veverka Kotrmelína, nás provedly celou obcí. Vyhledávali a určovali jsme osady na mapě, které tvoří Višňovou, navštívili jsme místní zajímavosti pomocí obrázkových hádanek a dozvěděli jsme i spoustu informací přímo z vyprávění paní Kotrmanové. Z muzea jsme pokračovali procházkou na Pohanské kameny. Pod Pohany na nás čekal pan Valach, který dětem zajímavě povyprávěl o chovu koní a předvedl káně, které doma cvičí. Celé záživné vyprávění bylo doplněno názornými ukázkami. Velkým bonusem byla možnost hlazení a krmení koní za dohledu pana Valacha. Celé dopoledne jsme si velice pěkně užili. Děkujeme za zpestření paní Kotrmanové a panu Valachovi.

Výlet turistického kroužku

Výlet turistického kroužku

V neděli 28.4. jsme se vydali na výlet do města Frýdlant. Cílem našeho turistického výšlapu byla rozhledna. Odcházeli jsme od školy v 9.30 dopoledne. Bylo krásné slunečné počasí. Šli jsme přes Pousteckou oboru po žluté turistické značce až na rozhlednu. Po cestě jsme hráli naše oblíbené hry. Po devíti kilometrech jsme byli v cíli. Na závěr jsme se museli jít občerstvit do města. Měli jsme výbornou zmrzlinu a někteří si koupili kebab k obědu na doplnění energie.  Celkem jsme zvládli ujít nádherných 12,5 km. Protože cestu zpět bychom už nezvládli, tak jsme domů svezli vlakem.

Už se těšíme na další dobrodružství!

 Adéla Paříková

Výlet do ZOO-projektový den mimo školu

Výlet do ZOO-projektový den mimo školu

V pondělí 22. dubna 2024 žáci 1. a 2. třídy navštívili zoologickou zahradu v Liberci, kde byl pro ně připraven výukový program „Dobrodružství z poznání“. S panem lektorem Havlem, který pracuje pro SEV Diviznu v Liberci, jsme prošli zoologickou zahradu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o zvířatech.

Nejdříve jsme si prohlédli ve výběhu velbloudy, osly, dále jsme viděli cvičení indického slona.

Pokračovali jsme prohlídkou a povídáním o žirafách, zebrách, viděli jsme nádhernou pandu červenou, opice a různé druhy ptáků.

Žákům se nejvíce líbili surikaty a růžově zabarvení plameňáci. Vrcholem prohlídky byla bílá tygřice a lví rodinka.

Na konci prohlídky se žáci koupili u stánku něco dobrého do bříška. Výlet se žákům moc líbil a už se

všichni těšíme na další návštěvu v zoo.

 

Zemědělská olympiáda

Zemědělská olympiáda

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 vyrazili žáci 1. a 2. třídy do areálu Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu na doprovodný program, který byl součástí Zemědělské olympiády.

Zemědělská olympiáda si klade za cíl prohloubit znalosti a dovednosti žáků v zemědělství.  Letos se jí zúčastnilo 9 škol z celé republiky. Mladí zemědělci se utkali v sedmi soutěžních disciplínách: v testu z rostlinné a živočišné výroby, v jízdě zručnosti kolovým traktorem, v poznávání plodin a plemen zvířat, ve výměně a vyvážení pneumatik, v kování skoby, v práci s traktorem a v sedláckém víceboji.

Pro veřejnost je v rámci Zemědělské olympiády vždy zajímavý druhý soutěžní den, kdy je v prostorách venkovního areálů školy připraven po celé dopoledne bohatý program pro děti a dospělé.

Žáci si zde mohli prohlédnout výstavu hospodářských zvířat. Připraveno bylo i drobné občerstvení a různé zábavné soutěže. Nejvíce se žákům líbila jízda na traktůrku, zatloukání hřebíků nebo dojení krávy.

Celý program se žákům moc líbil, určitě si odnesli domů spoustu nových zážitků.

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídy

V úterý 16.dubna proběhl zápis nových žáčků do první třídy. Většina se ho již nemohla dočkat. Děti si mohly vyzkoušet práci s novými interaktivními hračkami (roboty), které mohly jednoduše naprogramovat a poslat je třeba do hračkářství na nákup. Pak ve své budoucí třídě absolvovaly osobní pohovor s paní učitelkou. Paní učitelka se je ptala na základní vědomosti, které by měl žák, který nastupuje do první třídy již znát. Dětičky byly opravdu moc šikovné. Už se na ně moc těšíme.

 

Celkem je zapsáno zatím 14 žáků. Dva žáci prostřednictvím zákonného zástupce požádali o odklad povinné školní docházky.

Cvičení AMOK

Cvičení AMOK

V pondělí 25.3. proběhlo v budově základní školy taktické cvičení Policie ČR zaměřené na eliminaci aktivního střelce.

Nejprve byli žáci rozděleni do dvou skupin podle věku. Policisté je seznámili s tím, co se v takových případech dělá, jak policie jedná (co může, nemůže…). Jak se mají zachovat samotní žáci a učitelé. Proběhl nácvik barikád ve třídách za přítomnosti policistů.

Potom došlo k nácviku „na ostro“. Jeden z policistů hrál pachatele. Chodil po chodbách a snažil se dostat do zamčených a zabarikádovaných tříd. Žáci se v tichosti schovávali ve třídách se svými třídními učiteli. Po příjezdu Policie ČR neotvírali ani skutečným policistům. Většinou otevřeli až po hlasu paní ředitelky, která řekla domluvené heslo, aby věděli, že nácvik skončil.

Na závěr došlo k ukázce zadržení pachatele před budovou školy.

Všechny třídy se chovali ukázkově. Tyto aktivity nacvičujeme během ochrany člověka za mimořádných situací.

 

Děkujeme Policii ČR za skvělou spolupráci. Především panu Vítu Velzelovi.

                                                            Za ZŠ Višňová, Adéla Paříková


Položek: 13-18 z celkem: 43   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.
Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy