logotyp

Archiv starších aktualit

Plán akcí na prosinec

Plán akcí na prosinec

     V nejbližší době nás čeká návštěva Naivního divadla v Liberci, které se bude účastnit celá škola. Naivní divadlo budeme mít celé pro sebe a třídy budou sedět odděleně. Dále pokračujeme v nácviku bruslařských dovedností od 2. až po 5.třídu. Nejmenší žáci (1.-2.tř.) se vydají na program Kouzlo Vánoc do Střevlíku v Hejnicích.  Nejočekávanější okamžik přijde hned na začátku prosince, kdy se přijdou do školy podívat čerti s Mikulášem a andělem. Tak snad nám ve škole někoho nechají a neodnesou všechny do pekla. Je tu sice pár zlobivců, ale určitě se napraví. No a v závěru už se nemůžeme dočkat vánoční besídky, která patří k nejlepším částem školního roku.

   Mgr. Adéla Paříková

Vánoční dílny-projektový den

Vánoční dílny-projektový den

Opět trochu netradičně jsme museli zvolit formu vánočních dílen jako projektový den, který jsme uspořádali ve škole v době vyučování. Bohužel nám špatná situace s Covidem nedovolila uspořádat tradiční vánoční dílnu otevřenou veřejnosti. Vymysleli jsme tedy vánoční tvoření pro děti, které probíhalo ve třídách. Skupinky tvořené celou třídou se točily po učebnách, kde si mohly vyrobit například adventní svícen, adventní věnec, přáníčka, svíčku nebo ozdobu na stromeček. Největší práci dalo dětem vyrobit věnce a svícny. Všechny děti se s tím popraly se ctí. Dalším opravdu „bojovým úkolem“ bylo vše dopravit v pořádku domů. Nesmím zapomenout na krásné vánoční pohoštění, které připravila paní vychovatelka Fejtková, kdy si děti mohly vypít pečený čaj, dopřát si kousek vánočního cukroví a koupit si jablečný závin nebo perníčky připravené paní učitelkou Zimovou. Jako každý rok si mohli žáci koupit drobnou vánoční výzdobu za symbolickou cenu. Veškerý materiál na vyrábění hradil spolek Inteligentní odpoledne. Opravdu moc děkuji za podporu školy. Atmosféra byla úžasná.

Všem pomocníkům také moc děkuji, protože bez nich by to nešlo.

   Mgr. Adéla Paříková                                                                                                                                  

Bruslení- 5.třída

Bruslení- 5.třída

Letos se nám konečně poštěstilo a můžeme opět jezdit bruslit na stadion do Frýdlantu.

V rámci hodin tělesné výchovy se žáci 4. a 5.třídy učí základy bruslení. Občas jim postavíme i překážkovou dráhu, aby se zdokonalovali. Musím říct, že se děti snaží naučit vždy něco nového. Na bruslení se těší a z toho mám největší radost já.

Mgr. Adéla Paříková

 

Návštěva OÚ Višňová

Dne 8.10.2021 jsme s žáky čtvrté třídy v rámci vlastivědy navštívili Obecní úřad ve Višňové u Frýdlantu. Hned při vstupu nás srdečně přivítal pan starosta Tomáš Cýrus.

Pan starosta celou návštěvu koncipoval do dvou bloků. První blok byl pojatý formou kvízu, kde měli žáci příležitost prověřit své znalosti o obci a práci OÚ.

Vzhledem k tomu, že se blížilo období komunálních voleb, ve druhém bloku jim pan starosta připravil překvapení. Žáci si mohli vyzkoušet volby „na nečisto“.  Zahráli si na voliče a volební komisi, což je velice pobavilo.

Během naší návštěvy se žáci dozvěděli mnoho nových informací o provozu celého Obecního úřadu a obci.

Děkujeme panu starostovi za velmi milé setkání a dobře připravenou přednášku, která dětem pomůže orientovat se na obecním úřadě.

   Mgr. Adriana Macková

 

Antigenní testování

Antigenní testováníVážení zákonní zástupci a žáci, 
 antigenní testy budou dále probíhat každé pondělí. Zatím je testování nařízeno do 28.2.2022.
Podmínky zůstávají stejné. Protože nemáme děti očkované (starší 12 let), tak se netestují pouze žáci, kteří doloží, že v posledních 180 dnech prodělali onemocnění Covid-19. Pokud testování odmítnete, tak musí žák po celou dobu pobytu ve škole mít roušku. 

       Děkuji za pochopení, Mgr. Adéla Paříková

Testování 22.11. a 29.11.2021-podrobné informace

Testování žáků 22.11. a 29.11.2021

Vážení zákonní zástupci, 
ve dnech 22.11. a 29.11.2021 proběhne opět testování žáků školy antigenními testy. Žák, který prodělal Covid-19 v posledních 180 dnech nebo je očkovaný, tak podstupovat testy nemusí. 
Pokud nebude dítě v den testu ve škole, tak mu bude proveden ihned po příchodu do školy. 
Jestliže si nepřejete dítě otestovat, tak musí být po celou dobu pobytu ve škole v roušce. Podrobné informace naleznete v příloze nad textem.
 
Děkuji za pochopení, Mgr. Adéla Paříková (ředitelka)

Výskyt onemocnění Covid-19

Výskyt onemocnění Covid-19Vážení zákonní zástupci, 
v páté třídě se vyskytla nákaza nemocí Covid-19.
Pátá třída zůstává do 15.11. ( s testem) nebo do 22.11. ( bez testu) v karanténě.
Podrobné informace mají zákonní zástupci ve svých mailových schránkách.        5. třída má výuku online. Ostatní třídy beze změn. 
 Děkuji za pochopení, Adéla Paříková

Zprávičky-kroužek vaření

 

Od října se v prostorách Klubu rozběhl Kroužek vaření. Každou středu se tu sejdou kuchtíci a kuchařinky, aby si připravili něco dobrého. Vyzkoušeli si vyřezávání a zdobení zeleniny a odnesli si domů "krokodýla". Upekli a nazdobili si dýňové muffiny , pochutnali si tortillách s kuřecím masem a zeleninovou směsí. Jsme moc rádi, že nám současná situace přeje a kroužek se může konat.

                                                                                                                             Irena Fejtková 

 

 

Ekologický program „Tonda obal“

 

Do školy jsme si tentokrát pozvali 18.10. návštěvu, která děti učila hravou formou třídit odpad. Žáci se spoustu věcí dozvěděli. Například si zopakovali, které suroviny lze třídit. Do jaké barvy popelnice patří. Která surovina je již jednou recyklovaná a dále se již netřídí. Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak se správně třídí odpad. Do připravených plastových barevných popelniček třídili odpad ( ten byl napsaný na kartičkách). Program byl poutavý, poučný a zajímavý. Děti si odnesly spoustu dovedností a vědomostí.

                                                                                                                          Mgr. Adéla Paříková

 

 

Oslava jubileí

V pátek 15.10. se žáci školy zúčastnili oslavy jubileí, která se uskutečnila v hostinci u Vohnoutů. Vystoupily děti z druhé třídy s písničkou a pohádkou o žabičce. Čtvrťáci si připravili tematickou zpívanou pohádku o pádech. Také se zde představil školní pěvecký sbor pod vedením slečny Ivety Vojířové. Jako překvapení večera bylo taneční vystoupení žáka páté třídy Samuela Šímy s jeho taneční partnerkou. Na závěr děti předaly oslavencům přáníčka, která samy vyrobily.

                                                                        Moc dětem a učitelům děkuji,

                                                                                                                          Mgr. Adéla Paříková

Spolupráce s místní knihovnou

Během celého měsíce října všichni žáci školy navštívili naši místní knihovnu ve Višňové. Zde byl připraven program, který trval cca 1,5 hodiny. Programy byly nachystané s ohledem na věk dětí. Zaměřené byly na čtení a práci s textem (knihou). Dětem se programy moc líbily.

Rozvíjíme tak čtenářskou gramotnost u dětí. Chceme, aby děti opět začaly číst a bavilo je to.

Moc děkujeme paní knihovnici Ševčíkové a paní Pézlové, které programy nachystaly. Určitě budeme pokračovat ve spolupráci v projektu MAP III Frýdlantsko. Díky zapojení do programu máme možnost navštěvovat nejen takto úžasné programy v knihovně.

                                                                                                                     Mgr. Adéla Paříková

Výlet do Černous- Zámecký Dvůr Černousy

V pátek 1. října se děti páté třídy ZŠ a MŠ Višňová vydaly do Černous. Na Zámeckém dvoře byl připraven program k otevření polsko-české cyklostezky Witka – Smědá. Tato cyklostezka byla zprovozněna už jistou dobu, avšak kvůli pandemické situaci se mohlo otevření oslavit až nyní.

Na děti čekaly po příchodu drobné dárečky, které poslouží především k bezpečnosti (reflexní prvky, světelné náramky, baterky apod.). Po uvítání měly děti skvělý raut. Žáci byli nadšeni z velikého výběru slaných jídel, ovoce, nápojů a především malých zákusků. Koně byli dalším velkým lákadlem.
Děti si koně pohladily a dokonce se několik z nich rovněž na koni svezlo. Významným zážitkem
pro žáky bylo také seznámení s dětmi z Polska. Většinou se mezi sebou dorozumívaly anglickým jazykem a velmi se skamarádily, především při improvizované kaštanové bitvě.

Tento výlet byl velice povedený, jelikož nám počasí velmi přálo. Žáci odjížděli nadšení a plní skvělých zážitků.

Moc děkujeme za pozvání od pana starosty z Černous.

                                                                                                                        Mgr. Iveta Vojířová

Nabídka vánočního fotografování

Nabídka vánočního fotografování Nabízíme Vám možnost vánočního fotografování dětí. Lístečky s podrobnými informacemi obdželi žáci ve škole.
Zde si můžete prohlédnout pozadí, které bude na fotografiích. Dále můžete vidět podrobné složení celé sady.

Ochrana člověka za mimořádných situací 27.9.2021

Ochrana člověka za mimořádných situací 27.9.2021

      Na konci měsíce září jsme jeden den před státním svátkem věnovali ochraně člověka za mimořádných situací. Žáci si vyzkoušeli, jak se mají chovat při požárních poplachu v budově školy. Evakuovali se na hřiště TJ Jiskra Višňová v čase 6 minut a 16 vteřin. Myslím, že je to velmi hezký čas. Na jaře se ho pokusíme ještě vylepšit. Pak se děti odebraly plnit úkoly v terénu se svými třídními učiteli. Například si zopakovaly tísňové volání a telefonní čísla, která k tomu potřebují znát. Dále si procvičily značky, které označují únikové východy v budově školy formou hry. Po cestě v přírodě poskytovaly první pomoc spolužákům. Také si musely sbalit své evakuační zavazadlo. Menší děti si opakovaly i bezpečnost v silničním provozu a dopravní značky.

Planeta 3000- Madagaskar (16.9.2021)

Planeta 3000- Madagaskar (16.9.2021)

 Ve čtvrtek se již tradičně zúčastnili žáci 4. a 5.třídy programu Planeta 3000 s názvem Madagaskar, který proběhl v kině Frýdlant. Tento program byl velmi poučný a poutavý. Dětem se moc líbil. Děti jsou formou zážitků z cest vtaženi do příběhu. Nenásilnou formou se zapojují do výuky. Na plátně jsou promítány zážitky a poznatky z cest po Madagaskaru. Děti mají možnost se dozvědět spoustu zajímavostí o dané zemi, fauně a flóře. Škola také k další možné výuce obdrží několik výtisků katalogu Koktejl, který mohou učitelé zapojit do výuky např. přírodopisu. Tento program navštěvujeme pravidelně. Každý rok je o jiném státě. Příští rok nás čeká program s názvem Magický Senegal.

Focení žáků 1.třídy do MF Dnes

Focení žáků 1.třídy do MF Dnes

Ve druhém školním týdnu proběhlo plánované focení našich prvňáčků v budově školy. Tablo jejich třídy vyjde ve výtisku MF Dnes dne 8.10.2021. Tento výtisk je volně k prodeji. Rodiče mají také možnost si zakoupit sadu fotografií jejich dítěte i s tablem celé třídy.
                                                                        Mgr. Adéla Paříková

Zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku 2021/2022Před budovou základní školy proběhlo ve středu 1.9.2021 zahájení školního roku.
Hlavním bodem bylo slavnostní přivítání dvanácti nových žáků 1. třídy. Dále děti a zákonní zástupci obdrželi krátkou informaci k organizaci 
výuky v následujících dnech.
  Přejeme všem dětem,aby se jim v novém roce dařilo!
   Mgr. Adéla Paříková
    


Roušky/respirátory

Stále platí povinnost nošení roušek ve společných prostorech školy (chodba, záchody..) Nezapomeňte tedy dát dětem 1.9. roušku s sebou. Rodiče žáků 1.ročníku musí mít respirátor po celou dobu pobytu v budově školy.
Děkuji, Paříková
Slavnostní zahájení školního roku 2021/2022:
středa 1.září v 8.00 (před budovou ZŠ)
Podrobnosti v příloze pod textem.

Režim návratu dětí ze zahraničí

POZOR-režim návratu dětí ze zahraničí!!! POZOR-režim návratu dětí ze zahraničí!!!

Oznámení o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022

Oznámení rozhodnutí o přijetí do MŠ Oznámení rozhodnutí o přijetí do MŠ

Upozornění pro ZŠ

Upozornění pro ZŠPolice ČR nám oznámila, že neznámý pachatel vyhrožuje útokem na základní a střední školy. Výhrůžka je všeobecná bez udání data, času a jména školy. Vedení školy přijalo doporučená opatření od Policie ČR. Provoz školy je nepřerušen.

 Mgr. Adéla Paříková (dotazy na tel: 725 554 521)

Provoz ŠD

Vzhledem ke změně opatření, které vejdou v platnost od pondělí 24.5.2021, se provoz odpolední školní družiny celý vrací do budovy MŠ. 
           Mgr. Adéla Paříková

Upozornění MŠ- 7.5.2021

Policie ČR nám nahlásila výhružku o možném útoku na MŠ v ČR.  Útok anonym
oznámil na 7.5.2021. Nespecifikoval žádnou MŠ. Policie po anonymu pátrá. Hlídá všechny MŠ.
Prosím rodiče, aby dbali na bezpečnost svých dětí. Opravdu 
nevpouštejte nikoho do budovy naší MŠ. Pokud máte obavy z možného útoku,tak si
můžete nechat dítě doma. MŠ zůstává zítra otevřena. 
Mgr. Adéla Paříková

Oznámení rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022

Oznámení rozhodnutí o přijetí do ZŠOznámení rozhodnutí o přijetí do ZŠ

Plné otevření MŠ

Plné otevření MŠOd pondělí 3.5.2021 se opět otevírá MŠ pro všechny děti. Děti se nebudou testovat a nemusí nosit roušky. Provoz opět od 6.00 do 16.00.
Těšíme se na Vás, 
 Mgr. Adéla Paříková ( ředitelka školy)Pozitivní výskyt Covid-19 (3.třída)

Vážení rodiče třeťáčků, 
  bohužel se potvrdil pozitivní PCR test u jednoho žáka ze třetí třídy. To znamená, že nyní zůstává celá třetí třída v karanténě do 29.4.2021. PCR testy žáků třetí třídy proběhnou opět hromadně v tělocvičně školy ve čtvrtek 22.4. v 8.30.  Zdraví žáci přechází na on-line výuku. Informace podá paní učitelka Sedlaříková. 
              Mgr. Adéla Paříková (725 554 521)

MŠ- děti 2-5 let

Dětem IZS ve věku 2-5 let je na základě mimořádného opatření MZd umožněna osobní přítomnost na vzdělávání v MŠ, ve které jsou zapsány k předškolnímu vzdělávání. 
Vybrané profese: zdravotničtí pracovníci, pedagogičtí pracovníci ( kteří zajišťují prezenční vzdělávání), zaměstnanci bezpečnostních sborů, příslušníci ozbrojených sil, zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví, zaměstnanci v sociálních službách, zaměstnanci Úřadu práce, zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení, zaměstnanci Finanční správy České republiky

Příslušnost k vybrané profesi je nutné doložit školce potvrzením zaměstnavatele.
Úplata za vzdělávání se platí. 
Tyto mladší děti musí být také 2x týdně testovány antigenními testy. 

      
         Mgr. Adéla Paříková

Provoz ZŠ, MŠ, ŠD a jídelny (od 12.4.)


 •  Provoz ZŠ je obnoven od 12.4. časově podle rozvrhu.
 •  Provoz v MŠ je omezen od 7.00 do 15.00- otevřeno pouze pro předškoláky.
 •  Provoz ŠD není omezen.
 •  Žáci mají nadále možnost se stravovat v jídelně společnosti Scolarest. (Nezapomeňte si objednat obědy, pokud máte zájem)

            Podrobné informace mají zákonní zástupci žáků školy a přeškoláků v e-mailu. 
                                                                     
                                   Adéla Paříková (725 554 521)

Otevření školy a školky od 12.4.2021

Otevření školy a školky od 12.4.2021Dne 6.4. vláda schválila 1.fázi návratu dětí do škol a školek. Tedy platí, že se od pondělí 12.4. vrací 1.-5.třída. V našem případě bez rotace tříd. Jsme škola do 75 žáků. Testování bude probíhat neinvazivními antigenními testy vždy v pondělí a čtvrtek (dítě si samo udělá stěr z kraje nosu)-podrobné video přepošleme rodičům na mail. Děti poučíme i ve škole, vše jim ukážeme, vysvětlíme. Ve škole budou žáci nosit chirurgické roušky.

Do MŠ nastupují pouze předškoláci- také zde platí testování 2x týdně jako ve škole, děti nemusí mít v MŠ chirurgickou roušku. Rodiče budou moci pomoci dětem s testováním v MŠ a dětem v 1. a 2.třídě.
Podrobné informace rozešleme rodičům do jejich mailových schránek nejpozději ve čtvrtek. Zatím nedorazily oficiální informace ze strany MŠMT. 
Moc se na všechny děti těšíme.
                                      Mgr. Adéla Paříková ( 725 554 521)

                   

1.fáze návratu dětí do škol-informace

Vážení rodiče, 
  podle zveřejněného plánu 1.fáze návratu dětí do škol a školek je situace zatím následující:

 • 1.stupeň by se měl vrátit celý (tedy 1.-5.třída), protože jsme škola do 75 žáků.
 • Do MŠ se mají vrátit pouze předškoláci. Skupinky možné pouze do 15 dětí.  
 • Děti by měly být 2x týdně testovány a budou muset mít roušku v ZŠ a nově i MŠ.
 • Ve ŠD je opět nutné dodržet homogenitu skupin. 
  Tyto informace jsou zatím pouze pro Vaši informaci. Nic ještě není pevně rozhodnuto. Jedná se pouze o návrh MŠMT. 
                                                                        
 Mgr. Adéla Paříková

 

Vážení rodiče a žáci,
ZŠ, MŠ a ŠD zůstává od 22.3.2021 stále uzavřena. Pokračujeme v nastavené distanční výuce s žáky 1.-5. ročníku. a s předškoláky. Pokud dojde ke změně, budeme Vás informovat.
                      Mgr. Adéla Paříková

Vážení rodiče a žáci,

Základní škola a mateřská škola Višňová je

od 1.3. do 21.3.2021 uzavřena

 

Důvodem je rozhodnutí vlády ČR ze dne 26.02.2021. Od pondělí 1.3.2021 dojde k uzavření všech škol pro všechny ročníky, tedy i pro žáky 1. a 2. třídy, kteří doposud měli prezenční výuku. Žáci 3.-5.třídy pokračují v distanční výuce. Třídní učitelé Vás budou informovat o dalším postupu. Pokud máte nějaké dotazy, tak volejte na telefon níže.

 

Děkuji za pochopení,

Mgr. Adéla Paříková (tel. 725 554 521)

 

 

Karanténa MŠ do 5.3.2021

Vážení rodiče, 
  dne 25.2. byla potvrzena nákaza nemocí Covid-19 u pedagogického zaměstnance MŠ. Krajská hygienická stanice Liberec rozhodla, že děti a zaměstnanci MŠ musí do karantény do 5.3.2021. Také mají povinnost si nechat udělat testy. Odběrová sanitka přijede ve středu 3.3. v 8.00 k tělocvičně ZŠ Višňová. Doporučuje se před testy nejíst. S sebou vezměte kartičku pojišťovny dítěte. 
                      Děkuji za pochopení, 
                                   Mgr. Adéla Paříková-ředitelka ( tel:725 554 521)
POZOR
Od čvrtka 25.2.2021 je povinnost pro žáky mít ve škole chirurgickou roušku (jednorázovou)nebo respirátor (pokud seženete). Bavlněné roušky již nejsou povoleny.
 Děkuji za pochopení,   
                                Mgr. Adéla Paříková


Od 15.2. do 28.2.2021 bude stále probíhat on-line výuka pro 3.-5.tříduVýuka v 1. a 2.ročníku se nemění. Družina zůstává pro tyto dva ročníky otevřena. Sledujte média. Situace se pořád mění.


    Mgr. Adéla Paříková

KARANTÉNA- 1. a 3.třída

16.12. 2020
Vážení rodiče, 
 Krajská hygienická stanice Liberec nařídila úplně uzavřít 1. a 3.třídu. Tyto třídy budou v karanténě do 25.12.2020. Žáci půjdou povinně na testy, které proběhnou v tělocvičně ZŠ Višňová v úterý 22.12. v 8.30 hod. Hygiena je bohužel zaneprázděna a nebude Vás jednotlivě kontaktovat. Veškeré údaje jsme za Vás nahlásili- pokud máte ješte dotazy na hygienu, tak můžete volat na tel.: 773 749 179. S sebou na testy si vezměte průkaz pojištěnce dítěte. 

    Děkuji za pochopení,  Mgr. Adéla Paříková 

COVID-19

COVID-19 POZOR
Vážení rodiče, 
 ve škole se vyskytla nákaza Covid-19 u pedagogického zaměstnance školy. Pokud můžete, tak si nechte již děti do pátku doma, aby nedošlo k dalšímu šíření nákazy. Budou Vánoce a nechceme, aby jste si nákazu roznesli mezi Vaše rodinné příslušníky. Pokud dítě vykazuje příznaky koronaviru, tak kontaktujte dětského lékaře-ten by měl vypsat žádanku na test. Zatím se jedná pouze o mé doporučení. Škola není uzavřena. Hygiena o uzavření školy (tříd) nerozhodla. Děti do ...

Přerušení provozu MŠ

Vážení rodiče, 
provoz bude od 21.12. do 1.1.2021 přerušen z organizačních důvodů.
              Děkujeme za pochopení. 
                            Mgr. Adéla Paříková

ZMĚNA PROVOZU ŠD

Vážení rodiče, 
 podle nového nařízení můžeme od pondělí 7.12. ve ŠD spojovat dvě různé třídy. Díky tomu mohou žáci 4.třídy opět začít chodit do družiny. Nezapomeňte žákům přihlásit obědy. 
                                                 
          Mgr. Adéla Paříková

Vážení rodiče a žáci,
 od 30.11. nastupují již všichni žáci do školy. Výuka bude probíhat podle rozvrhu. Povolen není pouze zpěv (HV bude) a telěsná výchova (můžeme s dětmi do přírody na procházku, pokud to počasí dovolí).
Ve škole je povinnost nosit všude roušky ( i ve třídě).
Zůstávají veškerá hygienická nařízení, která již děti znají z jara.


POZOR!!!
Provoz školní družiny je omezen z organizačních důvodů následovně:

Ranní družina
:pro 1.-3. třídu od 6.-7.25 ve škole ( děti budou po celou dobu odděleny dle tříd)

                    pro 4.-5. třídu od 7.00-7.25 ve škole

Odpolední družina
: pro 1.-3.třídu bude zajištěna

                               pro 4.-5.třídu nebude zajištěna (nelze z organizačních důvodů oddělit všechny třídy dle soušasných nařízení). Tito žáci si mohou vyzvednout obědy do jídlonosičů od 12.45-13.00 v jídelně - boční vchod za dotovanou cenu (pokud byli ten den ve škole).
                                         Děkuji za pochopení,
                                                Mgr. Adéla Paříková

NÁVRAT 3. a 5.TŘÍDY DO ŠKOL

Vážení rodiče a žáci, 
  podle nového návrhu by se měli všichni žáci 1.stupně vrátit do školy 30.11. 
Už se na vás všechny těšíme.Úžasný
       

NÁVRAT 1. a 2.TŘÍDY DO ŠKOL

NÁVRAT 1. a 2.TŘÍDY DO ŠKOLVážení rodiče a žáci, 

 konečně mám dobrou zprávu. Od 18.11.(středa) nastupují do školy žáci 1. a 2. třídy. V provozu je opět i školní družina. Nezapomeňte dětem přihlásit obědy. Děti budou končit podle rozvrhu. Zpěv a tělesná výchova nejsou povoleny. Budeme moci chodit ven do přírody. Roušky budou povinné všude. 
                            Mgr. Adéla Paříková

Nové informace- uzavření ZŠ

Vážení rodiče, 
 dle informací ministra zdravotnictví se školy zatím od 2.11.neotevřou. 
Podrobnější přehled o otevírání škol bychom měli dostat v pátek 30.11.
Budu Vás určitě informovat. 
  Děkuji za pochopení a pomoc při výuce dětí. 
      Přeji klidné podzimní prázdniny.
              Mgr. Adéla Paříková

Průběh výuky na dálku (distanční výuka)

Rodiče, kteří podepsali lísteček, že mají doma PC, tablet či mobil s připojením na inernet, tak budou mít materiály k výuce na stránkách školy: zsvisnova.cz - Základní škola - název třídy. 

Rodiče, kteří namají doma PC, mohou požádat o jeho zapůjčení vedení školy.
Bohužel připojení k inernetu již nezajišťujeme. Pokud nechcete PC půjčit,
tak je Vaší povinností si materiály vyzvedávat ve škole ( po dohodě s vyučujícím). 

Výuka na dálku je pro všechny žáky povinná. Učitel může práci hodnotit.
Ke komunikaci s učiteli používejte školní e-maily, které naleznete v sekci
učitelé na stránkách školy zsvisnova.cz. 

Omlouvat žáky z dálkové výuky můžete u svého třídního učitele do 3 dnů ( či na tel.: 725 554 521). 
                            
                 Mgr. Adéla Paříková - tel.: 725 554 521 ( v případě potřeby volejte)

OŠETŘOVNÉ

Formulář na ošetřovné by již nově neměla vyplňovat škola. Vyplní 
pouze zákonný zástupce a přidá čestné prohlášení o uzavření školy. Info na stránkách OSSZ. 
 
Od středy 14.10. je z nařízení vlády uzavřena ZŠ a ŠD. 
Mateřská škola zůstává otevřena v běžném režimu

Změna organizace školního roku

26.říjen a 27.říjen 2020 budou MŠMT vyhlášeny jako dny volna. Následuje státní svátek 28.října a dva dny řádných prázdnin 29.-30.října. Děti zůstávají tedy doma celý týden. Plánované akce školou jako Projektový den 1 a Ochrana člověka za mimořádných situací budou přesunuty na jiné termíny. 

PROVOZ

Od pondělí 12.10. se provoz MŠ, ZŠ ani školní družiny nemění. 
Pro naše děti jsme museli omezit pouze kroužky-informace níže.
                                   Mgr. Adéla Paříková

7.září: Pasování na čtenáře

   7.září: Pasování na čtenáře

     Hned v druhém  týdnu proběhlo dodatečné pasování bývalých žáků 1.třídy na čtenáře. Tuto akci pro nás připravuje vždy milá paní knihovnice Ševčíková. Děti byly všechny slavnostně pasovány v naší krásné obecní knihovně. Dostaly medaili čtenáře a knihu.  Moc děkujeme a slibujeme, že budeme ještě hodně trénovat. Po dlouhé koronavirové pauze, která nám uzavřela školu, to opravdu potřebujeme.

1.září: Zahájení školního roku

   1.září: Zahájení školního roku

V úterý 1. září jsme slavnostně zahájili školní rok 2020/2021. Přivítali jsme nové prvňáčky, kterých nastoupilo do naší školičky deset. Tři dívky a sedm chlapců. Už jsme se na ně moc těšili. Viděli jsme se  s některými úplně poprvé, protože nemohl proběhnout zápis do 1.třídy. Noví žáčci zvládli vše na výbornou. Ještě jednou jim přeji hodně sil do školních let, které je čekají.

POZOR ZMĚNA-KROUŽKY

Od 12.10.-23.10. nebudou probíhat žádné kroužky.
V pátek 25.9.2020 se učí podle rozvrhu.
Nemáme ředitelské volno. 
Mgr. Adéla Paříková

Roušky opět povinné!!!

Od čtvrtka 10.9. jsou opět povinné roušky ve škole.
Žáci je musí nosit na chodbě a v dalších společných prostorách školy. Ve třídě je mít nemusí. Dejte dětem opět i náhradní roušku do igelitového pytlíku.
Děkuji, Paříková


Škola v přírodě

Škola v přírodě, která byla přesunuta na koncec září je nyní zrušena. Pojedeme tedy ke konci školního roku 2020/2021.
Pokud jste již školu v přírodě uhradili, budou Vám peníze vráceny zpět na Váš účet. Kdo nemá zaplaceno, tak už nic neposílá.
      Děkuji za pochopení a doufám, že do třetice to vyjde!
                                          Mgr. Adéla Paříková

Zahájení školního roku

Zahájení školního roku
Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021 proběhne v úterý 1.září od 8.00 před budovou základní školy. Podrobné informace naleznete v příloze níže. 

Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčení
V úterý 30.6. proběhne slavnostní ukončení školního roku 2019/2020.
Začátek bude v 8.00 před školou , kde se rozloučíme s žáky páté třídy, 
vyhodnotíme sběr papíru a předáme malou odměnu dětem, které budou
mít samé jedničky na vysvědčení. Pak se děti odeberou do tříd, kde jim 
třídní učitelé předají vysvědčení.
Konec výuky v tento den bude v 9.25 hod.
Pozn: Děti, které jsou doma a neúčastní se nyní výuky ve škole, mohou přijít normálně ráno do školy a připojit se ke své třídě. Dítě, které ještě nebylo ve škole po znovuotevření, musí mít vyplněné a podepsané čestné prohlášení. 

Sběr papíru

V pátek 19.6. končí sběr papíru na tento školní rok. Výsledky se sečtou a vyhlásí 30.6. v 8.00 před školou. Sběr na školní rok 2020/2021 můžete nosti opět od 1.9.2020. 
  Moc všem děkuji, 
          Adéla Paříková

Oznámení o přijetí k základnímu vzdělávání

Oznámení rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání Oznámení rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Důležité informace k zápisům do MŠ a ZŠ

Zápis do 1.třídy- POZOR ZMĚNAZápis do 1.třídy- POZOR ZMĚNA

Velikonoční dílna

Vážení rodiče, prarodiče, děti...,
omlouváme se, musíme zrušit tradiční Velikonoční dílnu, která se měla uskutečnit v pátek 3.4.2020 v budově školy. 
Děkuji za pochopení, Adéla Paříková

Učivo a úkoly pro školní děti

Učivo a úkoly pro děti najdete v sekci Základní škola-kliknete na třídu a objeví se Vám dokumenty, které je třeba otevřít.  Budeme rádi, když nám v tuto chvíli pomůžete a touto cestou s dětmi budete pracovat. Stránky sledujte průběžně. 
 Děkujeme, kolektiv ZŠ Višňová

Ošetřovné

Vážení rodiče, 
 s žádostí o vystavení "ošetřovačky" mě kontaktujte přes školní mail: skola@zsvisnova.cz nebo telefonicky (všední dny od 8.00 do 15.00) na telefonním čísle: 725 554 521. "Ošetřovačku" Vám pošlu potvrzenou na Váš email. Omezíme tak osobní kontakt. Pokud nemáte emailovou adresu, tak se domluvíme na osobním předání ve škole. 
  Děkuji za pochopení, Adéla Paříková

Uzavření ZŠ, MŠ a ŠD

Vážení rodiče,
na základě nařízení ministra zdravotnictví ČR se s platností od 11.3. uzávírá ZŠ. Základní škola bude společně se školní družinou uzavřena do odvolání. Dětem budou obědy v jídelně automaticky zrušeny. Na děti do 13 let máte možnost požádat o ošetřovné. 
POZOR!!!

Provoz mateřské školy se od pondělí 16.3. dočasně přerušuje.
Mgr.Adéla Paříková
( ředitelka)


Vánoční dílny

Vánoční dílny

Poslední pátek v listopadu jsme již jako tradičně pořádali Vánoční tvůrčí dílny ve škole. Děti a ostatní návštěvníci si mohli vyrobit adventní věnec, svícen, vánoční přáníčko, andílka, zápich do květináče či sněhuláka ze šišek. Pokud nebyla chuť na vyrábění, bylo i mnoho vánočních dekorací k zakoupení. Děti byly moc šikovné a odnesly si domů spoustu svých vlastních výrobků.

V přízemí bylo přichystané malé občerstvení, které nám provonělo celou školu. Dobrůtky k čaji přichystala paní Kociánová, paní vychovatelka Fejtková s dětmi v družině a pomocnice, které se scházejí v obecní knihovně. Moc jim děkujeme. Vše bylo vynikající.

Velký dík patří také učitelkám, vychovatelkám a slečně Monice Hájkové, kteří nám pravidelně pomáhají s novými nápady a věnují se dětem a rodičům - co jim síly stačí.

                             Těšíme se na Vás příští rok!            

                                          Krásné Vánoce přeje kolektiv ZŠ a MŠ Višňová.

 

Šachový turnaj družstev

Šachový turnaj družstev

V listopadu jsme se zúčastnili v Liberci okresního kola Přeboru škol v šachu. V kategorii 1. stupně ZŠ soutěžilo 7 čtyřčlenných družstev. Sehráli jsme 6 utkání, v jednom zvítězili, v jednom remizovali a čtyřikrát byli soupeři nad naše síly. V konečném hodnocení jsme obsadili 6. místo. A kdo reprezentoval? Čtvrťáci Lukáš Mrklas, Zdeněk Kočka, David Goroľ, Nela Čejková a třeťák Martin Punčochář.

        Mgr. Dobroslav Buřita

Střevlik a návštěva Svíčkárny v Liberci

Střevlik a návštěva Svíčkárny v Liberci

V listopadu byli žáci 5. třídy na dvou vzdělávacích akcích. První byla návštěva Střevlíku v Hejnicích, kde se děti seznámily se zpracováním ovčí vlny, druhou akcí byla návštěva svíčkárny v Liberci. Své zážitky a postřehy zpracovali žáci v krátkých zprávičkách. Některé z nich máte možnost si přečíst.

Vlnohrátky                                                       

Dne 21. 11. jsme jeli vlakem do Střevlíku v Hejnicích na program Vlnohrátky. Pracovali jsme ve skupinách. Česali jsme vlnu, předli na kolovrátku a tkali. Nejvíc mě bavilo plstění. Vyrobili jsme si míček z mokré vlny, ze suché vlny jsme si dělali postavičky. Strašně mě to bavilo.                                                                                                                                                   

Aneta Hrdinová 

Dne 21. 11. jsme jeli do Střevlíku na program Vlnohrátky. Dozvěděli jsme se spoustu informací, např. zpracování vlny, plstění mokré a suché vlny, česání vlny a předení u kolovrátku. Také jsme si vyrobili nádherné koule z vlny, byly hezky barevné. Moc se mi to líbilo.
Anna Matoušková

21.11. jsme byli ve  Střevlíku na programu Vlnohrátky. Moc se mi to líbilo, dozvěděla jsem se hodně moc věcí. Naučila jsem se česat vlnu, příst vlnu a tkát. Skoro na konci jsme plstili suše a mokře. Víc mě teda bavilo mokré plstění.                                                                                                                                                                  

Bára Židů


Svíčkárna

Ve svíčkárně to pochopitelně vonělo po svíčkách, ale mohli jsme si vyrobit i mýdlo a podle sebe si namíchat sůl do koupele. Měli tam spoustu barev a každá voněla svojí vůní. Například žlutá voněla po citrónu a fialová po levanduli. Svíčky jsme si mohli i koupit a nabarvit podle sebe. V ceně jsme měli dvě svíčky, jedno mýdlo a sáček soli do koupele. Mýdlo měli také v různých barvách, já jsem si udělala oranžového méďu.                                                                                                                                      Klára Paříková

 

Ve čtvrtek 28.11. jsme byli se třídou a paní učitelkou ve svíčkárně. Dělali jsme si tam svíčky, mýdla a sůl do koupele. Moc se mi tam líbilo. Nejvíc mě bavilo dělat svíčky.                                                                                                                                       Fanda Jančárek

Dne 28. 11. jsme jeli do svíčkárny. Měli jsme možnost si vykrojit vykrajovátkem mýdlo. Potom jsme vybírali sůl do koupele. Vzali jsme si pytlíčky a plnili je různými druhy koupelové soli. Nakonec jsme obarvovali svíčky rozpuštěným voskem. Mohli jsme si svíčky i zakoupit.            Adéla Kristková

 

Ve čtvrtek 28. 11. jsme byli ve svíčkárně v Liberci. Bylo to nádherný. Obarvovali jsme si 2 svíčky, hrozně mě to bavilo. Potom jsme si sypali do pytlíku koupelovou sůl, vykrajovali jsme mýdlíčka. Nakonec jsme si kupovali svíčky, mýdla a přívěsky z vosku. Většina dětí si koupila svíčku, kterou si pak ještě obarvily. Chtěla bych tam ještě jednou, fakt mě to moc bavilo.                                                                                                                                                                Bára Židů 

 

 

Medová snídaně

Ve středu 20.11.2019 proběhla ve škole „Medová snídaně“. Nejdříve žáci posnídali chléb s máslem a medem, který jim moc chutnal. Pak se přesunuli do tělocvičny, kde pokračovala poutavá přednáška a včelách a včelařství. O včeličkách žákům vyprávěla Mgr. Yveta Svobodová, která je ředitelkou Domu dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem. Pro žáky připravila mnoho informací o včelách, různé zábavné hry a soutěže.

                                                                                Mgr. Zdenka Zimová

Naivní divadlo Liberec

13.11.2019 jsme vyjeli se žáky 1. -  3.třídy do Naivního divadla v Liberci na dětské představen  „O hodinu navíc aneb Poplach v hustníku“.

Inscenace vznikla ke 100. výročí českého trampingu a slouží zároveň jako příspěvek Naivního divadla k debatě o přínosu či škodlivosti posunu času.

Loutková komedie byla plná překvapení a kouzel, která se odehrávají především v době, kdy se čas vrací o hodinu nazpět.

Představení bylo velice pěkné a žáci si odnesli krásný kulturní zážitek.

                                                                           Mgr. Adriana Macková

Střevlik-Hejnice

V pátek 1. 12. 2019 se žáci třetí třídy ZŠ Višňová vydali do Střevlíku v Hejnicích. Na děti čekal zajímavý program s názvem Od jablka k moštu.

Přivítala nás příjemná lektorka, která si zpočátku s dětmi povídala o jablkách. Například jak se pěstují, kdy se sklízí a co jiného než jídlo si můžeme představit pod slovem „jablko“. Velmi oblíbenou částí programu byla ochutnávka různých druhů jablek a jejich hodnocení. Aktivita byla tak lákavá, že se jí zúčastnily i děti, které prohlašovaly, že jablka nejí. J

Následný přesun ven nám nevadil, i když panovala zima a foukal studený vítr. Žáci se zahřáli sbíráním jablíček a poté přišlo to, na co jsme se nejvíce těšili – výroba moštu a lahodná ochutnávka. Společně jsme si přiťukli plastovými kelímky a vychutnali si vlastnoručně vyrobený mošt.

Myslím, že na tento program budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme za krásné společné zážitky a těšíme se na další návštěvu.

                                                             Mgr. Iveta Vojířová

3D kino v tělocvičně

V pátek 25. 10. se žáci školy zúčastnili kulturního programu v tělocvičně. Nejprve proběhl program pro žáky 1. - 3. třídy. V tělocvičně byl pro ně připraven velký stan nafouknutý vzduchem. Na strop stanu jim byl promítnut přírodovědný film Strom. Zábavnou formou byl dětem přiblížen vývoj růstu stromů a jejich spojení s přírodou.                   

Pro žáky 4. a 5. třídy byl připraven program o lidském těle. A zde jsou dojmy a postřehy několika žáků 5. třídy:

 

Lidské tělo ve virtuální realitě

V pátek 25. 10. jsme byli v tělocvičně na programu Lidské tělo ve virtuální realitě. Bylo to nádherné. Hlavní postavy byly Steven, Tereza, Alex, Viron a pes Muffin. Dozvěděla jsem se něco více o lidském těle, třeba že nemám jíst moc mastného jídla. A bylo to i srandovní. Moc se mi to líbilo.                                                                                                                                                 Bára Židů

 

25. 10. jsme byli v tělocvičně na filmu, který se jmenoval Lidské tělo ve virtuální realitě. Jaké postavy v tom filmu hrály: Tereza, Muffin, Steven, Virus. Byl to 1 hodinový film a dost zábavný. Leželi jsme ve velikém stanu a v tom stanu se vše promítalo. Ukazovali nám, jak to vypadá v našem těle a bylo to tam super.                                                                                               Natálka Roubalová

 

V pátek 25. 10. jsme šli do tělocvičny na program Lidské tělo. Bylo to jako virtuální realita, bylo to moc hezké. Říkali, že si máme mýt ruce, když přijdeme ze záchodu, zvenčí, musíme si mýt ruce i před jídlem.  Hlavní postavy Steven, Muffin, Tereza a Alex. Bylo to moc hezké a propracované. Byl tam ještě Viron, což byl bacil.                                                                                                  Anetka Hrdinová

 

Návštěva svíčkárny

Návštěva svíčkárny

Ve středu 23. 10. 2019 se vydali žáci druhé třídy na exkurzi do Svíčkárny RODOS v Liberci. Cílem programu bylo seznámit žáky názorně i prakticky s výrobu svíček. Žáci nejvíce ocenili praktickou část, při které měli příležitost obarvit a nazdobit svíčky, naplnit sáček koupelovou mořskou solí a vlastnoručně vyrobit zápich k Halloweenu. Celá akce se velice vydařila a žáci se vraceli nadšeni a spokojeni.

                               Mgr. Adriana Macková

Střevlik- Hejnice

Střevlik- Hejnice

Jedno příjemné říjnové čtvrteční dopoledne strávili čtvrťáci v areálu lesnického učiliště v Hejnicích s programem Lovci mamutů. Po úvodním seznámení se s lektorem jsme získali na přibližně 50m dlouhé pěšině v parku představu o vývoji života na Zemi, o dinosaurech, mamutech, pralidech… Zajímavými aktivitami bylo rozdělávání ohně bez pomocí zápalek či střelba z různých typů luků. Zjistili jsme, že dříve trávili lidé veškerý čas v přírodě a znali ji mnohem lépe než my dnes.

                                                     Mgr. Dobroslav Buřita

Návštěva knihovny ve Višňové

V úterý 15. 10. se konal pro žáky druhého a třetího ročníku ZŠ a MŠ Višňová zajímavý program v obecní knihovně. Děti se zábavnou formou seznamovaly se základními informacemi o knihovně. Například kdy má knihovna otevřeno či kolik dětských knih si zde mohou vypůjčit. Při hledání dat děti nosily knihy na hlavě, což některým činilo velké potíže a o to více jsme se společně nasmáli.

Následovalo seznamování s vybranou knihou. Žákům však nebyl prozrazen závěr příběhu, což v dětech vyvolalo velkou zvědavost a touhu po vypůjčení knihy. Aktivity byly zakončeny sladkou odměnou, kterou žáci samozřejmě ocenili.

Program všechny velmi nadchl a už nyní se těšíme na další návštěvu.

                                                                                     Mgr. Iveta Vojířová

 

Ochrana člověka za mimořádných situací

Ochrana člověka za mimořádných situací

V pátek 27. 9. 2019 proběhla ve škole OČMS. Na začátku si děti vyzkoušely evakuaci při požáru školy. Potom zůstaly ve škole a soustředily se na základy první pomoci.  Prvňáčci se snažili ošetřit malou odřeninu. Starší děti se naučily jak správně resuscitovat, jak rozpoznat zlomeninu a jak ji ošetřit. Dále si děti zopakovaly čísla tísňových linek, jak volat na tísňovou linku a nejlepší způsob pro jejich zapamatování. Na závěr OČMS se probírala dopravní výchova – dopravní značky, bezpečná jízda na kole, chůze po chodníku a po silnici.

                                        Mgr. Zdenka Zimová

Dopravní hřiště Frýdlant

V září zavítali žáci 4. třídy na dopravní hřiště ve Frýdlantu. Cestu tam jsme si od vlaku zpestřili přírodovědnou stezkou úbočím Křížového vrchu. Na kolech jsme pilně trénovali trasu jízdy podle pravidel, která nás čeká při zkouškách na jaře příštího roku.

Po skončení jsme prošli zámeckým parkem, zastavili jsme se u napuštěného zrekonstruovaného rybníku. Na náměstí jsme si řekli o historii frýdlantské radnice současné i té, jejíž půdorys je vyznačen na vydlážděné ploše. A pak jsme již spěchali na vlak, abychom se vrátili zpět do školy.

                                          Mgr. Dobroslav Buřita

 

Planeta 3000

Dne 18. 9. jsme jeli do kina do Frýdlantu. Byli jsme na Planetě 3 000 Kolumbie. Nejvíc se mi líbila krajina a zvířata. Bylo to i moc poučné, nejvíc se mi líbila zvířata a pralesy.

Aneta Hrdinová 5. tř.

 

KDY: 18. 9. středa 8:15hod

KDE: Frýdlant kino

Moc zajímavé, ale i smutné a strašidelné, prostě vše z Kolumbie.

Nejvíc se mi líbilo, že se mluvilo o minulosti a jak se Kolumbie zlepšila, nádherná zvířátka a tanečnice.                                       

Klára Paříková 5. tř.

 

18. 9. jsme jeli do Frýdlantského kina. Nebylo to špatné, ale mohlo to být lepší. Jmenovalo se to Planeta 3 000 – Kolumbie. Bylo to o lidech z jiných zemí, jak se jim žije, čím se zabaví. Byl tam cestovatel, jezdil po Kolumbii a dozvídal se o nich různé věci. Jak se dělá káva a jezdí na koni.      

Matěj Richter 5. tř.

 

Ve středu 18.9. jsme byli s celou třídou v kině na filmu Planeta 3 000 – Kolumbie. Líbila se mi krásná příroda a jejich zvyky. Ale bylo tam i hodně negativního. Třeba to, že zvířata byla vyhublá a že některé národy byly zničeny. Ovládala je dnešní technika. Ve městě brali „sprejeřinu“ jako umění, tancovali, byli velcí fandové fotbalu. Pěstovali vlastní kávu, kokain, ovoce. Kolumbie je 14x větší než Česká republika. Vyrábí se tam třtinový cukr. Lidé z Kolumbie byli hodně zdraví kvůli tomu, že jedli hodně koláčků z třtinového cukru.

Adéla Kristková 5. tř.

 

 

Den s IZS Frýdlant

Den s IZS Frýdlant

V pátek 13. září 2019 se zúčastnili žáci druhých a třetích tříd Dne se složkami integrovaného záchranného systému ve Frýdlantu. Žáčci měli možnost zhlédnout vybavenost a ukázky z činností profesionálních i dobrovolných hasičů, městské a státní policie, zdravotních záchranářů, armády či aktivních záloh.

Celá akce se žákům velice líbila. Odměnou jim pak byly malé drobnosti, které mohli žáci získat při plnění vědomostních úkolů se zaměřením na oblast IZS.

                            Mgr. Adriana Macková

Zahájení školního roku 2019/2020

Zahájení školního roku 2019/2020

V pondělí 2.září v 8.00 jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Přivítali jsme deset šikovných prvňáčků a představili jejich paní učitelku. Společně jsme se všichni pozdravili a pro nepřízeň počasí jsme se šli schovat do tříd, kde proběhlo pravidelné seznámení se školním řádem a poučení o bezpečnosti ve škole i mimo ni.

Mgr. Adéla Paříková

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 proběhne 2.9. od 8.00 hod. před budovou ZŠ. Konec bude v 9.30 hod. Pokud budete chít, aby vaše dítě šlo do družiny- oznamte to ráno paní vychovatelce či pošlete po žákovi lísteček.Nezapomeňte dítěti včas přihlásit obědy ve školní jídelně (tel: 482 312 605). 
Pozor- družina je první den až od 7.00 hod. 

3.9. výuka do 11.25- všechny třídy.
Od 4.9. výuka dle rozdaných rozvrhů.

Poděkování

Na úplný závěr bych chtěla poděkovat ještě jednou všem sponzorům, kteří nám ve školním roce 2018/2019 přispěli na vánoční dárky pro děti. Našimi největšími sponzory jsou Grain a.s.Juta a.s., Hasiči Višňová a TJ Jiskra Višňová. Všechny Vaše peněžní dary jsme plně využili. Nakoupili jsme za ně vzdělávací hry do tříd ZŠ i MŠ.

Také bych chtěla poděkovat všem pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům za jejich práci v tomto školním roce a trpělivost se mnou. Dětem za chuť pracovat a něco se naučit.

                                        2.září zase ahoj v 8.00 před školou,

                                                                            Mgr. Adéla Paříková

Závěr školního roku

Na závěr školního roku jsme se sešli v 8.00 před školou, abychom vyhodnotili sběr tříděného odpadu, rozdali medaile za atletickou olympiádu, předali knihy žákům za výborný prospěch a vyhlásili 3.místo ve výtvarné soutěži, které získala Zuzanka Erbanová od hasičů Libereckého kraje. Pak se děti rozešly do tříd, aby jim učitelé mohli slavnostně předat vysvědčení.

Výsledky sběru tříděného odpadu:

Tetra Pack: 1.místo- Hana Galasová

                     2.místo- Aneta Hrdinová

                     3.místo- Samuel Šíma

PET lahve:  1.místo- Aneta Hrdinová

                     2.místo- Samuel Šíma

                     3.místo- Lukáš Mrklas

Papír:          1.místo- Tereza Mládková

                     2.místo- Karolína Linková

                     3.místo- Lukáš Mrklas

Škola v přírodě

Škola v přírodě

Před vysvědčením jsme se vydali na čtyři dny do školy v přírodě. Letos jsme zavítali do Českého ráje. Byli jsme ubytováni v hotelu Prostřední mlýn. V pondělí po příjezdu nás čekalo ubytování a první oběd. Po siestě jsme se vydali na vrch Zebín. Výstup byl v horkém počasí těžký. Dle slov dětí: „Ten výhled za to stál, paní učitelko“. Za odměnu čekalo děti koupání v hotelovém bazénu. Druhý den jsme se rozhodli navštívit město Jičín- zde jsme se stihli podívat do Rumcajsovy ševcovny, vystoupali jsme na Valdickou bránu a hledali poklad v muzeu. Jako odměnu měly děti možnost si koupit něco dobrého. Většinou to byla zmrzlina či ledová tříšť. Po návratu nás opět vítal bazén. Večer jsme měli hry na hřišti. Poslední den jsme už výlet vynechali. Bohužel to při vysokých teplotách již nebylo vůbec možné. Zvolili jsme variantu bazén a výrobu triček na památku školy v přírodě. Večer byla slíbená diskotéka, kterou si všichni užili. Myslím, že se škola v přírodě vydařila. Počasí nám přálo až dost. Už se těšíme na další. Vaši učitelé.

Atletická olympiáda

Atletická olympiáda

Ještě před odjezdem na školu v přírodě jsme v pátek 21.června stihli uspořádat atletickou olympiádu na hřišti ve Višňové. Děti změřily síly v těchto disciplínách: skok z místa, hod raketkou, běh na 50 m a běh na 300 m. Výsledky byly následující:


1.třída
:                 1.místo- Mikuláš Fátor

                               2.místo- Zuzana Erbanová

                                3.místo- Karolína Linková

2.-3.třída (dívky): 1.místo- Jana Bečvářová, Natálie Šlapáková

                                2.místo- Tereza Mládková

                                3.místo- Nina Šimůnková

2.-3.třída(chlapci): 1. místo- Matyáš Šturm

                                   2.místo- Jakub Michoň

                                   3.místo- Jakub Gorol´

4.-5.třída(dívky) : 1.místo- Klára Paříková

                                2.místo- Johana Pešková

                                3.místo- Natálie Roubalová

4.-5.třída (chlapci) : 1.místo- Prokop Novák

                                     2.místo- Filip Melka

                                     3.místo- Tadeáš Chládek

Všem gratulujeme. Děti byly na závěr školního roku odměněni diplomem a medailí.

Výlet do Terezína

Hned druhý den ráno po Školní akademii se vybraní žáci 4.-5.třídy vydali na výlet do Terezína. Kde se zúčastnili prohlídky malé pevnosti. Pro některé to byl velký zážitek, někteří si ještě nedokázali dát dohromady všechny souvislosti. I tak věřím, že výlet byl poučný. Samozřejmě nemohlo chybět malé nakupování, které každý náš výlet zdárně ukončí a všichni jsou spokojeni.

Školní akademie

Školní akademie

Na závěr školního roku proběhla závěrečná Školní akademie. Na začátek se paní učitelky z mateřské školy rozloučily s předškoláky. Pak probíhala představení jednotlivých tříd a kroužků. Mohli jste vidět divadelní, pěvecká, recitační a hlavně taneční představení. Na závěr jsme se loučili s žáky 5.třídy, kteří nám odchází do Frýdlantu. Přejeme jim hodně štěstí a doufáme, že se na nás přijdou brzy podívat!!!

AZ Kvíz

Po několikáté se naše děti zúčastnily soutěže, která probíhala v knihovně a organizovala ji paní knihovnice Ševčíková. Tentokrát se jednalo o hru AZ Kvíz. Hra byla výborně připravena. Děti vyhrály opravdu hodnotné ceny. Tato hra byla pouze pro žáky 3.-5.třídy, kteří se dobrovolně přihlásili. Moc děkuji paní knihovnici za uspořádání této akce.

Vodicí pes

Ve středu 12.6. nás navštívila paní Mgr. Klozová, která nám ukázala, jaký je život se zrakovým postižením. 1.-3.třída shlédla program Vodicí pes- děti se dozvěděly vše o výcviku těchto psů a poslechly si, jak se s postižením tohoto typu žije. Žáci 4. a 5.třídy viděli program Život se zrakovým postižením. Kde si mohli prohlédnout různé knihy, pomůcky, počítače a telefony pro lidi s tímto postižením. Musím říct, že to bylo opravdu velmi zajímavé a poučné.

Pasování na čtenáře

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo ukončení první třídy pasováním na čtenáře, které proběhlo v naší knihovně. Každý žáček si vybral knihu, která se mu líbila. Po přečtení krátkého úryvku byl pasován na čtenáře. Dostal diplom a medaili. Všichni žáčci tuto zkoušku zvládli výborně.

Veletrh dětské knihy

Letos poprvé se naše škola zúčastnila Veletrhu dětské knihy, který probíhá každý rok v Liberci. Podívat se jeli žáčci 1.-3.třídy. Měli dva odlišené programy dle věku. 1. a 2.třída navštívila program Zuzany Pospíšilové: PRVNÍ ČTENÍ TO NIC NENÍ. 3.třída shlédla program POHÁDKOVÍ POHÁDKÁŘI, který probíhal jako výtvarně pohádkový workshop. Dětem se veletrh moc líbil. Na závěr si někteří odvezli i malou knihu domů. Určitě se příští rok znovu přijedeme podívat.

Zkoušky cyklistů

Od loňského roku jezdili žáci 4.třídy na dopravní hřiště do Frýdlantu, kde se pečlivě připravovali na cyklistické zkoušky, které proběhly 14.června. Děti si musely osvojit základní pravidla silničního provozu. Byli vyzkoušeny formou písemného testu a z jízdy na kole dle pravidel. Průkaz cyklisty získalo 15 dětí z 16. Všem moc gratulujeme a přejeme hodně ujetých kilometrů bez nehod.

Dětský den

Dětský den

Na poslední květnový den si žáci páté třídy připravili pro děti několik disciplín. Po splnění úkolů a nasbírání všech razítek na stanovištích, dostaly děti za odměnu něco dobrého. Žáci si vyzkoušeli např.: skákání v pytli, jízdu na koloběžce, střílení pistolí Nerf, chození poslepu, házení na terč, střelbu do brány a jiné. Počasí se nám opravdu vydařilo. Děkuji žákům páté třídy a paní učitelce třídní Ivetě Vojířové za přípravu.     

         Mgr. Adéla Paříková

Zdravá 5

V pátek 31. 5. 2019 se žáci první třídy zúčastnili dvouhodinového vzdělávacího programu Zdravá pětka, který poskytuje zdarma Nadační fond Albert.

Cílem tohoto programu bylo předat dětem základní informace o zdravém životním stylu. Přiblížit žákům na základě her a soutěží správný způsob stravování.

Pro další prohlubování a procvičování žáčci obdrželi zdarma letáky a výukové materiály určené pro další výuku ke zdraví. Dětem se program velice líbil.

                                                                                  Mgr. Adriana Macková

Atletický trojboj

Atletický trojboj je soutěž sportovní všestrannosti - běh na 50m, skok daleký a hod míčkem. Soupeří v ní kluci a holky od 1. do 5. třídy ZŠ. Naše děti z 2., 3. a 4. třídy se jí letos taktéž zúčastnily. V chladném počasí absolvovaly na libereckém Městském stadionu okresní kolo. Dokonce se jim podařilo kvalifikovat do červnového krajského finále v Turnově. A to Janě Bečvářové a Tereze Mládkové, žákyním 2. třídy! Do první desítky se podařilo svými výkony probojovat i druhákovi Štěpánu Kutílkovi a čtvrťákovi Filipu Melkovi. Věřím, že se dívkám podaří kvalitně potrénovat a své výkony v Turnově ještě vylepšit. 

                                                                                Mgr. Dobroslav Buřita

Zámecký Dvůr Černousy

Zámecký Dvůr Černousy

V úterý 21. května jeli žáci z 1., 2. a 3. třídy na výlet do Černous. V Zámeckém Dvoře byla pro žáky připravena malá kruhová jízdárna s poníky. Někteří žáci poprvé zažili, jaký je pohled na svět z koňského hřbetu.  Mohli si prohlédnout také ustájení koní v moderních boxech. Žáci byli ve stájích tak nadšení, že jsme je nemohli od koní odtrhnout. Místo svačiny si v areálu opekli na připraveném ohništi svého buřtíka. Na dětském hřišti, které bylo na louce, si užili spoustu zábavy. Největší zájem byl samozřejmě o trampolínu. Nakonec jsme si dali výbornou zmrzlinu v místní restauraci.

  

                                                                    Mgr. Zdena Zimová

Barvy kolem nás

V pondělí 13. 5. se žáci 4. třídy vydali na další vzdělávací program do Střevlíku v Hejnicích. Program se jmenoval Barvy kolem nás. Po příjezdu do Hejnic si nejprve děti na louce u školy nasbíraly různé rostliny – čím barevnější, tím lepší. Ve třídě si potom vyzkoušely, jaké barvy lze získat z jednotlivých rostlin a dozvěděly se, že právě tak naši předkové barvili látky. Ve druhé části programu si žáci sami obarvili textilní sáček, který dostali na místě. Vyzkoušeli si batikování. Domů si každý odvážel svůj vlastnoručně obarvený sáček a plno nových informací.                  

                                         Mgr. Vladimíra Erbanová

Ochrana člověka za mimořádných situací

Ochrana člověka za mimořádných situací

Poslední den v měsíci dubnu jsme podruhé ve školním roce uskutečnili OČMS. Tentokrát jsme zůstali ve škole a soustředili jsme se na základy první pomoci. Děti se učily jak správně resuscitovat, naučily se ošetřovat tepenné a žilní krvácení, dále si vyzkoušely ošetření zlomenin (ruky, nohy, prstu…) a zopakovaly si, jak se volá první pomoc. Byly jim také názorně ukázány pomůcky, které se používají ke znehybnění pacienta. Moc děkuji hasičům z Višňové a zdravotní sestřičce paní Mackové, kteří se aktivně zapojili do této školní akce. Ohlasy dětí byly pouze pozitivní. Děkujeme.

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídy

Po čtvrtečních závodech na nás v pátek 26.4. čekal zápis do první třídy Základní a mateřské školy Višňová. K zápisu se přihlásilo celkem čtrnáct dětí. Z toho jsme 11 žáčků přijali. Děti byly moc šikovné a za svou snahu obdržely malé dárečky, které vyrobili žáci naší školy. Na všechny nové žáky se již těšíme v pondělí 2.září v 8.00, kde je oficiálně přivítáme do naší školy.

Přespolní běh Višňová

Přespolní běh Višňová

Ve čtvrtek 25.4. se konal u nás již tradiční přespolní běh Race Open (14.ročník). Tentokrát nám počasí opravdu přálo. Bylo krásně slunečno a děti i učitelé si závody užívali. Přijeli si k nám zasoutěžit žáci z Habartic, Dětřichova, Raspenavy, Nového Města pod Smrkem, Gymnázia Frýdlant a jeden soutěžící ze SŠHL Frýdlant. Účast byla letos opravdu hojná- běžců bylo přes 160. Naše škola zaznamenala i nemalé úspěchy. Ve svých kategoriích byl/a Jana Bečvářová první, Daniela Konkusová třetí, Natálka Šlapáková první, Johanka Pešková třetí, Tadeáš Chládek první a Novák Prokop druhý. Ještě jednou všem gratuluji a děkuji všem soutěžícím a školám za účast. Budeme se těšit opět příští rok.

Mc Donald´s Cup Frýdlant

Hned v úterý po Velikonocích jsme se zúčastnili fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup ve Frýdlantu.  Turnaj proběhl pro kategorii 1.-3.třída a 4.-5. třída na hřišti s umělým trávníkem.  Menší žáci byli třetí a starší žáci se umístili na druhém místě. Hráčům děkuji za účast a reprezentaci naší školy.

 

Velikonoční dílny

Velikonoční dílny

Jako každý rok se uskutečnily na naší škole Velikonoční tvůrčí dílny. Opět se konaly týden před Velkým pátkem (letos tedy 12.4.). Nejen děti si mohly uplést velikonoční pomlázku či věnec, vyrobit papírového zajíčka a přáníčko, ozdobit polystyrenové vajíčko a udělat velikonoční zápich ve tvaru kuřátka nebo slepičky. Po práci se mohly občerstvit velikonočními dobrůtkami, které školní děti v družině a na kroužku vaření samy připravily. Součástí dílniček byl i prodej výrobků našich žáčků. Chtěla bych poděkovat všem, kteří přidali ruku k dílu a pomohli velikonoční dílny zorganizovat.

                                                                                                            Moc děkuji 

Poklad kapitána Baltazara

Poklad kapitána Baltazara

Děti shlédly 11.4.  představení, které bylo o námořnících, pirátek a ztraceném pokladu. Provázel nás papoušek a také věčně hladový žralok. Představení se konalo v tělocvičně základní školy. Děti se naučily, že více než zbraně jim poslouží poctivost, přátelství a čisté svědomí. Hravou formou se seznámily také s několika pověrami o moři a námořnících a nemohly chybět písničky, které se jim velice líbily.


Srdečně Vás zveme na zápis do MŠ, který se bude konat 7.5. v prostorách naší mateřské školy od 9.00 -15.00 hod. Bližší informace naleznete v sekci MŚ-dokumenty. Zde najdete vše potřebné. Formuláře můžete také vyzvednout přímo v MŠ či ZŠ. 

          Už se na Vás těšíme!

Recitační soutěž

Uprostřed měsíce března jsme se také zúčastnili přehlídky malých recitátorů v DDM Větrník v Liberci. Jeli vybraní žáčci, kteří postoupili ze školního kola. Vystoupení se jim moc povedlo a zaslouží si velikou pochvalu. Byla to pro ně obrovská zkušenost. Museli překonat velkou trému a zvládli to na výbornou. Dostali diplomy za účast a sladkou odměnu.

Bruslení-4.třída

Bruslení-4.třída

V pondělí jsme naposledy s žáky 4.třídy navštívili zimní stadion ve Frýdlantu, kam jsme každých čtrnáct dní jezdili bruslit v rámci hodin tělesné výchovy. Hráli jsme hry a trénovali naši obratnost. Podlézali jsme překážky, přeskakovali tyče, dělali slalom mezi pneumatikami a učili se jezdit popředu, pozadu a ti zdatnější z nás i překládali. Jako odměnu pro pilné žáčky jsme místo oběda v jídelně zašli do města, kde si děti mohly koupit něco dobrého. Vyhrál kebab.

Střevlik- Hejnice

V týdnu po jarních prázdninách zavítali třeťáci a páťáci do Hejnic, do Střediska ekologické výchovy Libereckého kraje (Střevliku). Pod vedením paní lektorky Věry Sobotové absolvovali program Vlnohrátky, ve kterém se dozvěděli o chovu ovcí a především o využití ovčí vlny. Vyzkoušeli si spoustu praktických činností ručního zpracování vlny. Na závěr programu si každý žák uplstil originální vlněný dáreček.

Spaní ve škole-3.třída

První letošní spaní ve škole mají za sebou třeťáci. Naplánovali jsme je tak, abychom přivítali začátek jara. Počasí nám přálo a tak jsme též pozorovali jarní úplněk a některá známá souhvězdí. Pro třídního učitele je dobré poznat žáky i jinak, než jen při výuce. Pro spolužáky to je zase příležitost strávit spolu čas bezstarostnou zábavou.

Matematický klokan

Tato soutěž patří mezi významné školní projekty podporované MŠMT, ve které soutěží děti od 2. třídy ZŠ až po maturanty. Během 60 minut řeší soubor testových úloh, přičemž vybírají jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh - tzn. 18, resp. 24 bodů.

Kategorie Cvrček (2. – 3. třída):

1. František Vondrovský 48 bodů, 2. Jakub Horáček 46 bodů, 3. Lukáš Mrklas 44 bodů, 4. Nela Čejková 42 bodů,        5. Jakub Michoň 40 bodů, 6. Jana Bečvářová 39 bodů

Kategorie Klokánek (4. – 5. třída):

1. Prokop Novák 83 bodů, 2. Matěj Richter, Barbora Židů 74 bodů, 3. Klára Paříková 71 bodů, 4. Sabina Hloužková 63 bodů, 5. Daniel Seifert 56 bodů

Zápis do 1.třídy

Zápis do 1.třídyV pátek 26.4. od 13.00 do 15.00 hodin Vás srdečně zveme na
Zápis do 1.třídy.
Potřebné informace a dokumenty najedete v sekci Základní škola-Dokumenty- Zápis do 1.třídy.
                                            

Superstar

Superstar

V rámci hodiny hudební výchovy ve čtvrté třídě proběhla pěvecká soutěž Superstar. Zapojily se do ní čtyři skupinky soutěžících. Každá skupinka si připravila své vlastní vystoupení. Někteří měli i masky a nacvičenou choreografii. Vítězem se stala skupina Unicorn ve složení Barbora Židů, Klára Paříková, Johana Pešková a Natálie Roubalová. Gratulujeme.

Beseda o životním prostředí

Beseda o životním prostředíPoslední den v měsíci únoru se 1. a 2.třída zapojila do besedy o životním prostředí, která proběhla v knihovně ve Višňové. Autorka knihy Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka seznámila děti s tím, jak vlastně taková kniha vzniká. Kdo je to autor, ilustrátor, editor, korektor...atd. Poutavě všechny zapojila do děje své knihy a společně si popovídali o tom, jak se lidé ošklivě chovají k životnímu prostředí. Především tím, že vyhazují odpadky volně do přírody.

Florbalový turnaj

Florbalový turnaj

Dne 27.2. jsme byli pozváni na florbalový turnaj v kategorii junior (4.-5.třída) do Frýdlantu. Turnaj probíhal v hale ZŠ Purkyňova. Do soutěže se zapojily čtyři školy: Frýdlant, Raspenava, Dětřichov a Višňová. Naši žáci se nesmírně snažili a vybojovali úžasné 2.místo. Moc jim děkuji, opravdu se nadřeli.

Masopust

Masopust

Ve čtvrtek 24.2. jsme se vydali na masopustní průvod vesnicí. Ještě před tím jsme vyhodnotili nejlepší masky, které dostaly za odměnu koláče, které pracně vyrobily děti na kroužku vaření pod vedením paní vychovatelky Ireny Fejtkové. Na závěr jsme spálili Morenu, abychom již radostně přivítali jaro.

Školní kolo recitační soutěže

V pátek 15.2. se uskutečnilo na půdě naší školy školní kolo recitační soutěže. Výsledky jsou následující:

(Zvýraznění žáci postupují do dalšího kola v Liberci, které se uskuteční 15.3.)

 

Kategorie 1.třída:

1.místo- Hana Galasová

2.místo- Mikuláš Fátor

3. místo- Zuzana Erbanová

Kategorie 2.-3.třída:

1.místo- Rozárka Guttenbergová

2.místo- Nikolas Krejčík

3.místo- Eliška Kreminová

Kategorie 4.-5.třída:

1.místo- Barbora Židů

2.místo- Klára Paříková

3.místo- Anna Richterová

Kurzík první pomoci

Kurzík první pomociV dalším týdnu v první třídě proběhl program s názvem Kurzík první pomoci. Navštívila nás zdravotní sestřička na mateřské dovolené, která dětem hravou formou ukázala na obrovském medvědovi základy první pomoci. Děti měly možnost si vše vyzkoušet a zachránit medvídkovi život.

Přehazovaná

Ve druhém pololetí se žáci 4. a 5.třídy zúčastnili 6.2. soutěže

v přehazované. Byla to naše první zkušenost. Dříve se na Frýdlantsku

tyto akce nepořádaly. Skončili jsme na krásném třetím místě.

Závěr 1.pololetí

To nám ten čas rychle letí a už je tu pololetí. Ve čtvrtek 31.1. jsme rozdávali dětem pololetní Výpisy z vysvědčení. Originál dostanou žáčci až na konci školního roku. Celkově musím říct, že se děti snažily a jejich snaha byla odměněna známkou, kterou si zasloužily. Za všechny učitele jim děkuji a doufám, že i nadále budou pokračovat ve své pilné práci a neusnou nám na vavřínech.

Setkání s autorkou zpěvníku Písničky pro děti

Setkání s autorkou zpěvníku Písničky pro děti

První třídu navštívila paní učitelka Lenka Jakešová, která skládá hudbu i text k písničkám pro děti ve věku od 4 do 12 let. V rámci hodiny hudební výchovy nás potěšila svou návštěvou. Popovídala si s dětmi o tom, jak se vlastně takový zpěvník vytváří, kdo ho vydává, ilustruje atd. Žáčci si jednu písničku rozebrali, řekli si o čem je a naučili se ji zpívat. Na závěr se k ní doučili krátký taneček.

Bruslení 1.-5.třída

Bruslení 1.-5.třída

Mám velikou radost, že v letošním školním roce již všechny třídy jezdí v rámci tělesné výchovy na bruslení do Frýdlantu. Děti tato aktivita velmi baví. Někdy mají více strach rodiče než samotní žáčci. Rodiče nebojte se, my Vám na ně dohlédneme a něco nového je naučíme. Proto tu hlavně jsme! Takže vyzýváme Ježíšky, nadělujte brusličky. Děkujeme.

 

Maják

Následující týden se hned v pondělí 7.1. na nás přijeli podívat lektoři z organizace Maják, kteří se zabývají preventivními programy na školách. Ve třetí třídě proběhl výukový program Agrese, ve čtvrté třídě Alkohol a kouření a v páté třídě program s názvem Jsem originál. Všechny aktivity jsou tvořeny velmi poutavou formou, děti společně komunikují nad danými tématy, hrají skupinové hry- snaží se spolupracovat a dodržovat určitá pravidla. Každého programu se vždy účastní třídní učitel, který se do aktivit může zapojit. Na závěr přijde krátká zpráva (doporučení) od organizátorů pro školu a třídního učitele.

Tříkrálová sbírka

 

V pátek 4.1. jsme se zapojili do Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita ČR letos již po devatenácté. Této sbírky jsme se zúčastnili na prosbu paní Opočenské (Pantůčkové) a jsme moc rádi, že jsme dlouho neváhali a šli do toho. Letos vyšli do ulic žáčci 3.třídy s panem učitelem Buřitou. Nějaké penízky se vybrat podařilo. My děkujeme za zkušenost a rádi se opět v příštím roce 2020 zapojíme.

Vánoční besídky

Vánoční besídky

Vánoční besídky

Poslední den školy v roce 2018 jsme pro děti uspořádali vánoční besídky. V tomto roce děti poprvé dostaly dárky, které jsme mohli zakoupit díky našim sponzorům- většinou se jednalo o vzdělávací deskové hry, karty, pexesa atd. Každá třída dostala vlastní hry. Dále dostalo každé dítě dáreček od paní učitelky. Tady bych chtěla podotknout, že paní učitelky kupují dárky dětem vždy za vlastní peníze. Děti si dále nadělují dárečky i mezi sebou. Nemůže se tedy stát, že by nikdo nic nedostal.

Šachový turnaj základních škol

Šachový turnaj základních škol

Šachové setkání dětí škol Frýdlantska

V předvánočním týdnu uspořádala naše škola šachovou akci, jíž se zúčastnilo 21 dětí z Frýdlantu, Hejnic, Dětřichova a Višňové. Pro naše děti to byla výborná příležitost poznat nové kamarády a zahrát si s nimi nejednu partii královské hry. Pochvalu za snahu zaslouží všichni – páťáci Prokop, Daniel a Viktor, třeťáci Lukáš, Zdeněk, David, Petr a Nela i nejmladší prvňák Honzík.  

                                                                                                                               Mgr. Dobroslav Buřita

Vánoce v Aréně

V pátek 14. 12. 2018 se žáčci mateřské školy a žáci 1., 2. a 3. ročníku základní školy zúčastnili vánočního programu v Home Credit  Aréně. Pro malé účastníky bylo připraveno promítání pohádek, dále ukázky science show IQLANDIA, exhibiční utkání hokejových tříd Bílých Tygrů, vystoupení tanečního centra A-stylu, krasobruslařské vystoupení BK Variace Liberec a spousta další zábavy. V rámci programu proběhlo vyhlášení soutěže na téma „Sněhulák“, kterého se úspěšně zúčastnili naši nejmladší žáčci z mateřské školy. Na každého malého návštěvníka zde čekal malý dáreček. Celá akce se nadmíru vydařila a děti odcházely maximálně spokojené.

                                                                                                                     Mgr. Adriana Macková

Mikulášské plavání

Mikulášské plavání7.12. jsem se s vybranými žáky účastnila Mikuláškého plavání, kterého jsme se poprvé zúčastnili v letošním školním roce v Novém Městě pod Smrkem. Jeli se mnou žáci 4. a 5.ročníku. Jejich úkolem bylo uplavat dohromady co nejvíce metrů za svoji školu. Plavecký styl nebyl předem určen- děti střídaly prsa, kraul a znak. Poslední dva styly se naučily na kurzu plavání. Plavaly jednu hodinu. Za jejich výkon jim moc děkuji. Výborně nás reprezentovaly.  Příští rok si určitě znovu rádi přijedeme zazávodit.

Mikuláš v ZŠ

Mikuláš v ZŠVe čtvrtek 6.12. chodil u nás ve škole Mikuláš s čertem. Jsme moc rádi, že nás navštívili. Takové hodné dětičky bychom chtěli každý den. Smějící seKaždá třída si pro ně něco připravila- krátkou básničku, písničku či taneček. Děti za odměnu dostaly sladkou nadílku.

Vánoční dílny

Vánoční dílny

Poslední den měsíce listopad patřil již tradičním vánočním dílnám. Jako každý rok byla účast hojná. Děti, rodiče, prarodiče a i další přátelé školy si mohli vyrobit skřítka, andílka, Mikuláše s čertem, vánoční věnec a svícen. Vánoční atmosféru vykouzlil poslech vánočních koled. Poprvé jsme připravili pro návštěvníky vánoční posezení spojené s prodejem cukroví a perníčků, které upekly a nazdobily děti ve školním klubu.  Naše „vánoční občerstvení“ sklidilo velký úspěch. Nic nezbylo. :) . Tuto akci určitě rádi zopakujeme.

            Moc děkuji všem, kteří se na pořádání této akce účastnili.

                                                                               Adéla Paříková

Přebor škol v šachu

Přebor škol v šachu

Ve čtvrtek 29. 11. se zúčastnili Daniel Seifert a Barbora Židů okresního kola Přeboru škol v šachu v Liberci. Po dvouměsíčním seznamování se s taji královské hry to byl jejich první opravdový turnaj. Oba zaslouží pochvalu za svědomitý přístup a jistě se i s ostatními spolužáky ze školního šachového kroužku zahrají při dalších akcích. V kategorii žáků 1. stupně ZŠ soutěžilo 7 družstev. Výběr Frýdlantska (Višňová, Dětřichov a Raspenava) získal 8 bodů a 5. místo. Vítězové ze ZŠ Kaplického Liberec získali 20 bodů stejně jako druzí kluci z Frýdlantu.                                                                        

                                                                        Dobroslav Buřita

Výlet do svíčkárny

Výlet do svíčkárny

V pondělí 26. 11. jsme byli celá 5. třída ve svíčkárně v Liberci. Jeli jsme tam vlakem, tramvají a autobusem. Když jsme přijeli do svíčkárny, rozdělili jsme se do tří skupin. První skupina šla hned vyrábět. Druhá a třetí skupina seděla u stolu a svačila. Když jsme šli na řadu, jako první jsme nasypávali barevnou koupelovou sůl do pytlíčků. Potom jsme namáčeli svíčky do barev a nakonec jsme si udělali mýdlo. Potom jsme si mohli koupit svíčky, které již byly hotové. Výlet se mi moc líbil.

                                                                 Sabina Hloužková, 5. třída

Florbalový turnaj

V úterý 20. listopadu kluci ze 3. – 5. třídy vyjeli do Liberce na ZŠ Dobiášovu sehrát okresní kolo florbalové soutěže Čeps cup. Turnaje se zúčastnilo 8 škol, hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách a na závěr o konečné umístění. Proti soupeřům ze ZŠ Jabloňová a ZŠ Doctrina z Liberce a klukům z Hrádku nad Nisou jsme sehráli poměrně vyrovnané zápasy. Ani v zápase o 7. místo jsme nedotáhli dobře rozehraný duel proti ZŠ Lužické. Přesto jsme byli spokojeni, že jsme si dobře zahráli a těšíme se na další turnaje!

                                                                                     Dobroslav Buřita

Výlet do IQLandie v Liberci

V pátek 26.10. se vypravili všichni žáci naší školy na školní výlet do IQLandie v Liberci. Měli možnost shlédnou expozice, které se věnují živlům, lidskému tělu či kosmu. Nejvíce děti zaujala expozice vodního světa a humanoidní robot, který si s dětmi pěkně popovídal a snažil se vtipně odpovídat na jejich zvídavé otázky. Součástí naší návštěvy bylo i Planetárium. Žáci 1.-3.třídy shlédli výukový program „Vesmír pro nejmenší“ a žáci 4.-5.třídy viděli program „Do vesmíru a zase zpátky“. Program aktivně zapojoval všechny žáky. Byl velmi poutavý a poučný.

100 let založení Československa

100 let založení Československa

 

Abychom si s dětmi připomněli důležité výročí, tak jsme nejen objednali program „Staleté kořeny“ pro 4. a 5.třídu, který proběhl v rámci hodin vlastivědy, ale také všichni žáci namalovali českou vlajku, kterou jsme umístili do většiny oken  školy. Na závěr jsme se domluvili, aby každá třída přišla ve čtvrtek 25.10. v jedné z barev trikolóry. Protože nám bohužel počasí nepřálo, vytvořili jsme českou vlajku z těl dětí a učitelů na chodbě naší školy.

Výukový program "Staleté kořeny"

16. října si žáci 4. a 5. ročníku připomněli 100 let od založení Československa. V průběhu dvou vyučovacích hodin si formou praktických činností vyvodili důležitost kořenů pro český národ. Odpověděli si na otázku: „Jak hluboké naše kořeny jsou?“ Seznámili se s nejvýznamnějšími osobnostmi našeho národa. (Cyril a Metoděj, Jan Hus, J. A. Komenský, T. G. Masaryk)

                                                                                            Mgr.Šárka Vecková

Naivní divadlo Liberec

Ve dnech 16. a 17.října žáci 1.-5.třídy postupně navštívili Naivní divadlo v Liberci. Shlédli představení s názvem Komáři se ženili. Dětem se představení moc líbilo, bylo smutné i veselé zároveň. Na další návštěvu se moc těší.

Dopravní hříště Frýdlant

V rámci přípravy dětí na tzv. „řidičák na kolo“ se žáci 3.třídy vypravili 16.10. na dopravní hřiště do Frýdlantu. Zde si vyzkoušeli jízdu na kole dle pravidel silničního provozu a několik výukových testů.

Tonda obal

Dne 9.10. proběhl výukový program Tonda obal. Během celého dne se ho zúčastnili všichni žáci školy. Děti se zde zábavnou formou učí třídit odpad. Celou dobu je provádí postavička Tonda obal. Program má návaznost i na webové stránky, kde si děti mohou tuto problematiku trénovat i doma na počítači či tabletu.

Zahájení školního roku 2018/2019

Zahájení školního roku 2018/2019
Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 a vítání nových prvňáčků proběhne v pondělí 3.září 2018 v 8.00 před budovou školy.
Konec výuky bude v 9.25 hod.
V tento den nebude ranní družina (pro malý zájem). Vše ostatní bude probíhat bez změn. Nezapomeňte se přihlásit k docházce do družiny a přihlásit si obědy dle potřeby.

4.září- rozdávání učebnic, sešitů a pomůcek (konec v 11.25)
5. září- výuka již dle rozvrhu dané třídy

               Mgr. Adéla PaříkováVyhodnocení sběrových soutěží

Vyhodnocení sběrových soutěžíBěhem celého školního roku probíhala v naší škole soutěž ve sběru papíru a plastů (PET lahve a tetrapakové krabice).
V mateřské škole se soutěže zúčastnilo celkem sedm dětí, které dohromady nasbíraly 7 329 ks plastů a 1 027 kg papíru. Nejúspěšnějšími sběrači se stali sourozenci Karolína a Honzík Linkovi.
V základní škole se sběru zúčastnilo 51 žáků, kteří nasbírali 37 983 ks plastů a 4 256,5 kg papíru. Ve sběru plastů zvítězila Aneta Hrdinová (4 815 ks), druhé místo obsadila Veronika Čejková (2 449 ks) a třetí místo Dominik Uzel (2 086 ks). Ve  sběru papíru první místo patří Tadeáši Chládkovi (599, 3 kg), druhé Lukáši Mrklasovi (429,3 kg) a třetí Tereze Mládkové (369, 5 kg).
Všem účastníkům soutěže děkujeme. Za získané finanční prostředky bude pro děti uspořádán výlet. Celkové výsledky jsou k dispozici v dokumentech školy.
Mgr. Helena Roubalová

Slavnostní zakončení školního roku 2017/2018

V pátek 29. 6. jsme se naposledy sešli před školou, abychom se rozloučili se školním rokem. Ocenili jsme žáky s výborným prospěchem a vyhodnotili sběrové soutěže. Součástí bylo také rozloučení s našimi páťáky. 
Krásné a slunečné prázdniny všem! 
Mgr. Helena Roubalová

Škola v přírodě Desná v Jizerských horách 25. 6. - 28. 8. 2018

Škola v přírodě Desná v Jizerských horách 25. 6. - 28. 8. 2018V pondělí 25. 6. jsme se vydali na tradiční školu v přírodě do Desné v Jizerských horách (penzion Nuselská). Po přivítání a ubytování jsme vyrazili na první výlet na Protrženou přehradu. Na místě jsme si na naučné stezce kolem přehrady prohlédli její zbytky a navštívili památník obětem katastrofy z roku 1916.
V úterý jsme jeli vláčkem na výlet do Harrachova, kde jsme navštívili místní sklárnu. Dozvěděli jsme se tu mnoho zajímavostí z minulého i současného života mistrů sklářů a mohli je pozorovat při práci. Poté jsme zavítali do místního muzea skla, kde jsme si prohlédli expozici skleněných výrobků. Při zpáteční cestě na nádraží jsme se prošli krásným Anenským údolím.
Středeční dopoledne bylo ve znamení posledního výletu na přehradu Souš. Na zpáteční cestě jsme se prošli údolím říčky Černá Desná, kde jsme obdivovali nádherné místní vodopády se zajímavými jmény - Hrncový, Bukový, Plotnový či Dlouhý. Odpoledne pro nás paní učitelky připravili sportovně-vědomostní soutěž. Vedle sportovních soutěží jsme museli prokázat naše znalosti, které jsme získali během celé školy v přírodě. V této soutěži ve svých kategoriích zvítězili Martin Punčochář (1. tř.), Tereza Mládková (1. tř.), Daniel Seifert (4. tř.) a Darina Čejková (5. tř.). Večer jsme náš pobyt zakončili úžasnou diskotékou.
Ve čtvrtek 28. 6. jsme se všichni plní zážitků vrátili v pořádku ke svým rodičům. Fotografie z celého pobytu jsou ve fotogalerii.
Žáci 1. - 5. třídy

Školní akademie 19. 6. 2018

Školní akademie 19. 6. 2018V úterý 19. 6. proběhla před budovou školy školní akademie. Během bohatého programu jsme shlédli několik tanečních vystoupení včetně ukázky latinskoamerických tanců.  Druháci si pro nás připravili scénku pod názvem "Polámal se mraveneček" a prvňáčci veršované pohádky. Žáci 3. a 5. ročníku představili svůj celoroční projekt Školy pro udržitelný život. Nechybělo ani vyhodnocení soutěže s Barvožroutem, která každoročně probíhá ve školní restauraci. 
Součástí programu bylo tradiční rozloučení předškoláků se školkou a páťáků se školou. Děti z MŠ měly připravené krásné pásmo písniček a básniček, za které na rozloučenou dostaly krásnou kšiltovku s motivem sluníčka a pamětní list. Páťáci od své paní učitelky dostali šerpu a přednesli nám své poděkování.
Všem účinkujícím děkujeme za povedené představení a dík také náleží všem, kteří program připravili. Fotografie z akademie jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Ochrana člověka za mimořádných situací

Ochrana člověka za mimořádných situací

Ve středu 28. 3. proběhl projektový den zaměřený tematicky na ochranu člověka v případě požáru. Během dopoledne si žáci připomněli, co dělat a jak se chovat v případě požáru v domě či bytě nebo jaké se používají hasební prostředky. Součástí bylo také taktické cvičení ve spolupráci s hasiči, v rámci kterého byli všichni žáci i učitelé evakuováni z budovy školy buď po žebřících, nebo s využitím speciálních vyváděcích masek. Cvičení se kromě profesionálních hasičů z PS Raspenava zúčastnily jednotky Višňová, Frýdlant, Pertoltice a Habartice.
Mgr. Helena Roubalová

Kniha Velikonoc - Oblastní galerie Liberec

Kniha Velikonoc - Oblastní galerie Liberec

V pondělí 26. 3 a v úterý 27. 3. se postupně všichni žáci naší školy zúčastnili programu "Kniha Velikonoc" v Oblastní galerii v Liberci. V průběhu programu si děti zopakovaly velikonoční zvyky a tradice, zhotovily si velikonočního zajíčka z papíru, měly možnost prokázat kreativitu díky velkému množství nabídnutého pracovního materiálu. Vstupné bylo pro všechny hrazeno z projektu ZŠ a MŠ Višňová (tzv. šablon) a doprava z dotačního programu Libereckého kraje.
Mgr. Vladimíra Erbanová, Mgr. Šárka Vecková, Mgr. Zdenka Zimová, Žaneta Mocová

Hody, hody doprovody - STŘEVLIK Hejnice

V pondělí 19. března navštívili žáci 4. a 5. třídy Střevlík v Hejnicích, kde pro ně byl připraven velikonoční program Hody, hody doprovody. Po příjezdu vlakem jsme se přemístili do areálu Střední lesnické školy. Děti se nejprve seznámily s velikonočními zvyky a tradicemi, vymetly „komín“ na popeleční, škaredou středu. Poté se rozdělily na dvě části – jedna skupina se naučila plést pomlázku ze 4 proutků, druhá vytvořila kohoutka z papíru a ozdobila vajíčko tradiční technikou – voskem. Po skončení práce se skupiny vyměnily. Zhotovené výrobky si děti odvezly domů. Některé děti však vajíčka nedovezly, neboť je ještě po cestě ve vlaku snědly. 
Mgr. Vladimíra Erbanová 

Velikonoční tvůrčí dílna

Velikonoční tvůrčí dílnaV pátek 23. 3. 2018 ve škole proběhl již 12. ročník velikonoční dílny. V průběhu odpoledne si děti se svými rodiči či prarodiči mohly vyrobit krásné tradiční i méně tradiční velikonoční dekorace jako tištěný ubrousek, zajíčka s lízátkem, košíček na koledu či zápich do květináče. Chybět samozřejmě nemohlo pletení pomlázek či aranžování věnečků na dveře. Součástí dílny byla i prodejna s velikonočními výrobky, které dělali žáci v rámci hodin výtvarné výchovy, pracovních činností nebo ve školní družině. Všem děkujeme za vytvoření úžasné předvelikonoční nálady. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Masopust 2018

Masopust 2018V pátek 23. 2. se v naší škole uskutečnil masopustní průvod, kterého se zúčastnili žáci ZŠ a děti MŠ. I přes mrazivé počasí náš průvod prošel obcí a na několika zastaveních jsme si za masopustní říkačky vykoledovali sladkou odměnu. Všem, kteří nás obdarovali, děkujeme. 
Průvod jsme tradičně zakončili u místní hasičárny, kde jsme za pomoci hasičů zapálili naší Morenu a poslali jí po vodě v místním potoce. 
Nakonec jsme vyhodnotili nejlepší masku z každé třídy. Na hodnocení se podíleli všichni dospěláci (celkem 9 osob), kteří pracují ve škole a vybrali následující vítěze:
1. třída - kuchař (Adam Kocián - 6 hlasů)
2. třída - pirát z Karibiku (Jakub Horáček - 6 hlasů)
3. třída - jeptiška (Tomáš Karger) a kostlivec (Dominik Uzel - oba po 3 hlasech)
4. třída - odpadový pytel (Anna Špínová - 4 hlasy)
5. třída - babka (Eliška Veselá - 7 hlasů)
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Přednáška pro rodiče a veřejnost

Ve čtvrtek 15. 2. proběhla ve škole přednáška pana Mgr. Julia Bittmanna na téma "Žáci  se speciálními vzdělávacími problémy (poruchy chování)". Přednáška byla podpořená z projektu MAP Frýdlantsko.
Mgr. Helena Roubalová

Máme rádi Česko - STŘEVLIK Hejnice

V pondělí 5. 2. 2018 navštívili žáci 4. a 5. třídy Středisko ekologické výchovy v Hejnicích. Tentokrát se zúčastnili programu Máme rádi Česko. Děti si nejprve s lektorkou zopakovaly státní symboly. Než se vydaly na pomyslnou cestu po naší zemi, upekly si pravé české buchty. Zadělaly kynuté těsto, po vykynutí těsta naplnily buchty švestkovými povidly a už se peklo. Než byly buchty hotové, zasoutěžily si mezi sebou ve vědomostech o České republice. Na závěr si všichni pochutnali na čerstvých buchtách a poté se vydali na zpáteční cestu vlakem. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Vladimíra Erbanová

Kouzlo Vánoc - STŘEVLIK Hejnice

Kouzlo Vánoc - STŘEVLIK Hejnice

V průběhu prosince 1., 2., 4. a 5. třída navštívila STŘEVLIK v Hejnicích. Tady se všechny třídy zúčastnily programu "Kouzlo Vánoc", který se skládal ze dvou částí. První blok probíhal v učebně, kde děti pomáhaly dozdobit vánoční stromeček a poslechly si příběh o Ježíškovi. Poté následovala tvořivá dílnička, během které děti vyráběly drobné dárečky pro rodiče. Nejprve to byla voňavá barevná mejdlíčka ve tvaru rybičky, hvězdičky či bábovičky s vůní levandule nebo hřebíčku. Druhým výrobkem by látkový sáček na mejdlíčko, který si ozdobily linorytem, a třetím svíčka s včelího plástu.
Druhá část programu probíhala venku. Mladší děti určovaly jehličnaté stromy, hledaly stopy zvířat a povídaly si, jak se zvířata živí přes zimu a jak jim může člověk pomoci. Starší žáci pracovali s mapou, s níž putovali Hejnicemi, a svou cestu zakončili v bazilice Navštívení Panny Marie.
Všechny děti měly program zdarma, vstupné i doprava byla hrazena občanským sdružením Inteligentní odpoledne. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Informace o změně cen stravování

Od 1. 1. 2018 dochází ke změnám cen stravování v ZŠ a MŠ Višňová. Aktuální ceník je k nahlédnutí v sekci Dokumenty, oddíl Ceny obědů. 
Mgr. Helena Roubalová

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeV úterý 5. 12. naší školu navštívil Mikuláš se dvěma čerty. Za hezkou písničku nebo básničku obdarovali každého žáčka malou sladkostí. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Korálkování - výroba vánočních hvězd

Korálkování - výroba vánočních hvězdV pondělí 4. 12. proběhla ve škole tvůrčí dílna pod názvem "Korálkování - výroba vánočních hvězd" určená pro děti a dospělé. V průběhu odpoledne měli všichni možnost si vyrobit dvě korálkové vánoční ozdoby, které dotvořily úžasnou adventní atmosféru. 
Mgr. Helena Roubalová

Vánoční tvůrčí dílna

Vánoční tvůrčí dílna

V pátek 1. 12. proběhl ve škole již 11. ročník tradiční vánoční dílny. Během odpoledne si rodiče s dětmi mohli vyrobit adventní věnec, svícen, vánoční přáníčko, soba ze šišky a další drobné ozdoby a dekorace. Součástí dílny byl i tradiční prodej s výrobky žáků školy. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Školní výlet - zábavné dopoledne v libereckém Lunaparku

Ve středu 25. 10. 2017 jsme se vydali s žáky 1. a 2 třídy vlakem do Liberce. Po krátké cestě s příjemnou paní průvodčí jsme zamířili k Babylonu do zábavního Lunaparku. Žáci tu měli možnost vystřídat a užít si spoustu atrakcí. Mohli se například povozit na kolotoči, zaskákat na trampolíně, zahrát si fotbal na nafukovacím hřišti, prolézat různá bludiště s překážkami a mnoho dalšího. Výlet byl plně hrazen z peněz získaných za sběr papíru. Věříme, že si všichni užili spoustu zábavy i legrace.
Mgr. Zdenka Zimová a Žaneta Mocová

Školní výlet - Muzeum hraček Detoa Albrechtice v Jizerských horách

Školní výlet - Muzeum hraček Detoa Albrechtice v Jizerských horách
Ve středu 25. října navštívili žáci 3., 4. a 5. ročníku muzeum výroby dřevěných hraček - DETOA ALBRECHTICE s. r. o.
V průběhu exkurze si žáci prošli provoz, kde byli postupně seznámeni s postupem výroby dřevěné hračky. Po prohlídce výrobních prostor si vyráběli z dřevěných dílků svůj originální výrobek. V podnikové prodejně  si žáci mohli koupit hotový výrobek. Obohaceni novými poznatky jsme se vrátili domů. 
Mgr. Šárka Vecková

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018

Slavnostní zahájení školního roku 2017/2018V pondělí 4. 9. 2017 jsme před budovou školy slavnostně zahájili nový školní rok. Vedle známých tváří jsme do školy přivítali 22 prvňáčků, kteří dostali stužku jako upomínku na dnešní den a kufřík, který věnoval Liberecký kraj v rámci projektu "Bezpečně do školy i do přírody". 
Všem žákům i učitelům přejeme dobrý a úspěšný start.
Mgr. Helena Roubalová

Školní rok 2017/2018

Vyhodnocení sběrových soutěží

V průběhu celého školního roku jsme soutěžili ve sběru plastů a papíru. Celkem jsme nasbírali více než 4.300 kg papíru a 41.500 kusů PET lahví a tetrapackových krabic. 
Mezi dětmi z MŠ byli nejúspěšnějšími sběrači sourozenci Karolína a Jan Linkovi a Zuzana Erbanová. Ve škole byla soutěž rozdělena. Ve sběru papíru nejvíce kilogramů do školy přinesli Tadeáš Chládek (357,1 kg), Daniel Seifert (312,5 kg) a Veronika Čejková (305,1 kg). Ve sběru plastů nejvíce kusů nasbírali Aneta Hrdinová (5550 ks), Tadeáš Chládek (2430 ks) a Sabina Hloužková (1554 ks). Drobnými cenami a pochvalnými listy byly oceněny všechny děti. Celkové výsledky jsou k nahlédnutí v sekci Dokumenty.
Poděkování patří také všem rodičům a prarodičům, bez kterých by se sběrové soutěže nemohly uskutečnit. Získané finanční prostředky budou na podzim využity na organizaci výletu.
Mgr. Helena Roubalová

Slavnostní zakončení školního roku 2016/2017

Slavnostní zakončení školního roku 2016/2017V pátek 30. 6. 2017 proběhlo ve škole slavnostní zakončení školního roku. Jeho součástí bylo vyhlášení výsledků sběrových soutěží a rozdělení pochval pro žáky, kteří dosáhli v průběhu celého školního roku výborných výsledků. Naposledy jsme se rozloučili s našimi páťáky a popřáli jim mnoho úspěchů v nové škole.
Krásné a slunečné prázdniny všem.
Mgr. Helena Roubalová

Škola v přírodě Doksy 26. 6. - 29. 6. 2017

Škola v přírodě Doksy 26. 6. - 29. 6. 2017V pondělí 26. 6. jsme odjeli do školy v přírodě do Doks. Ubytovali jsme se v hotelu Bellevue a po obědě vyrazili na vyhlídkovou plavbu po Máchově jezeře. Poté jsme si udělali procházku po městě, kterou jsme završili na dětském hřišti v Tyršových sadech. 
Druhý den nás čekal celodenní výlet. Absolvovali jsme naučnou stezku se Čtyřlístkem, která nás provedla kolem celého Máchova jezera. Součástí výletu byla stopovaná, kterou jsme zakončili hledáním pokladu ve Starých Splavech. Všem dětem patří velká pochvala za statečnost, protože celá stezka měřila 16,5 km a všichni ji zdárně dokončili.
Středeční program byl rozdělený na dvě části. Dopoledne jsme se koupali v bazénu se slanou vodou v areálu hotelu a navštívili jsme Muzeum K. H. Máchy s expozicí o životě básníka a o historii rybníkářství na Českolipsku. Odpoledne nás čekala návštěva zámku v Doksech, kde se nachází Labyrint strašidelných pohádek, a muzea Čtyřlístku. Večer pak byla pro mladší děti připravena diskotéka s písničkami z pohádek, která byla spojená se soutěží o nejlepšího tanečníka a tanečnici. Starší žáci absolvovali program spojený s pověstmi Máchova kraje a olympiádu v netradičních sportovních disciplínách. Vítězi se stali mezi chlapci Viktor Šolta, Daniel Seifert a Václav Fejtek. Mezi dívkami dominovali Nikola Bečvářová, Sabina Hloužková a Sabina Soukupová.
Ve čtvrtek 29. 6. jsme se všichni v pořádku vrátili domů a už teď se těšíme na příští rok na další školu v přírodě.
Mgr. Helena Roubalová

Školní akademie

Školní akademieVe středu 21. 6. proběhla za krásného letního počasí v prostorách před budovou základní školy školní akademie. V první části programu vystoupili předškoláci z MŠ, kteří nás potěšili tanečky a básničkami. Druhou část pak obstarali žáci ZŠ, kteří si samostatně připravili několik tanečních vystoupení proložených recitací a jarními písničkami. Mezi první a druhou částí programu bylo zařazeno vyhodnocení celoroční soutěže s Barvožroutem firmy Scolarest, v níž byla vylosována a obdarována Anička Špínová zbrusu novým kolem. 
Součástí programu bylo slavnostní vyřazení dětí z MŠ, které po prázdninách přivítáme do školy, a rozloučení s pátáky, kteří odchází do škol ve Frýdlantě.
Akce se také zúčastnily zástupkyně MASIFu, které mezi dětmi a rodiči provedly krátký průzkum priorit dětí, žáků a rodičů ve vztahu k naší škole.
Všem účinkujícícm děkujeme za krásná vystoupení, panu starostovi za pomoc s ozvučením akce a maminkám za upečení dobrot pro naše děti. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Hasík podruhé

Hasík podruhéVe čtvrtek 15. 6. proběhla v druhém ročníku druhá část programu "Hasík" zaměřeného na oblast požární ochrany. Během programu se žáci dověděli nejenom to, jak může vzniknout požár u nich doma, ale také jak se v takové situaci zachovat, což si mohli vyzkoušet na konkrétních modelových situacích. Za pěkný program děkujeme p. Martinu a Milanu Götzovým.
Mgr. Zdenka Zimová

Dětský den

Ve středu 31.5. proběhla ve škole oslava dětského dne. Pro děti byly připraveny netradiční zábavné sportovní disciplíny na hříšti. Za každý splněný úkol sbíraly veselá razítka do herní karty, za kterou nakonec získaly balíček plný sladkostí. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Zápis k základnímu vzdělávání 26. 4. 2017

Fotografie ze zápisu dětí do 1. ročníku jsou k dispozici ve fotogalerii.

Ochrana člověka za mimořádných situací 12. 4. 2017

Ochrana člověka za mimořádných situací 12. 4. 2017Ve sředu 12. dubna proběhl ve škole projektový den s tématem "Ochrana člověka za mimořádných situací", který pro nás připravila Policie ČR, BESIP a hasiči z Višňové.
Hasiči nám předvedli ukázku první pomoci, přičemž některé pomůcky mohli žáci vyzkoušet sami na sobě. Druhou aktivitou, kterou si připravil BESIP, byly zádržné systémy v autě. Žáci se seznámili s funkcí a významem dětské autosedačky a shlédli filmy o tom, jaké následky může mít, když budou jezdit v autě nepřipoutaní.
Policisté si pak pro žáky připravili velice zajímavý program, který se týkal nácviku jednání v situaci, kdy by došlo k přepadení školy teroristou. Žáky každé třídě teoreticky seznámili s pravidly chování a nacvičili s nimi, co dělat v takové krizové situaci ve školním prostředí. Celý den vyvrcholil velkým praktickým cvičením pro žáky a učitele školy, kdy byla simulována situace přepadení školy. Cvičení se vydařilo a všichni si z něho odnesli silný zážitek.
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem policistům, pracovnicím BESIPu i hasičům za připravený program a budeme se těšit na další takový den.
Mgr. Helena Roubalová

Velikonoční tvůrčí dílna

Velikonoční tvůrčí dílnaV pátek 7. 4. proběhl 11. ročník velikonoční tvůrčí dílny. Během dílny si děti i dospělí účastníci mohli vyrobit zajíčka plecháčka, chemlonové kuřátko, ozdobit vajíčko, medový perníček nebo proutěný věneček či uplést tradiční pomlázku. Vedle toho probíhala velikonoční tržnice, kde bylo možné si zakoupit výrobky, které vyrobili žáci 2. - 5. ročníku během pracovního vyučování.
Mgr. Helena Roubalová

Medová snídaně

Medová snídaněV pátek 7. 4. proběhl pro všechny děti mateřské školky a základní školy "Medová snídaně". Cílem projektu, který organizuje a finančně zajišťuje Ministerstvo zemědělství, je podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří. Během programu, který vedla paní Iveta Svobodová, se děti zábavnou formou seznámily se základními fakty ze života včel a o jejich chovu. Poté následovala vlastní snídaně, kdy každé dítě dostalo čerstvý chléb, máslo, med a jablko a všem moc chutnalo. Nakonec všichni dostali omalovánku, pastelky a magnetku s včelkou. 
Mgr. Helena Roubalová

Hasík

HasíkV úterý 4. dubna proběhl ve 2. ročníku vzdělávací program Hasík zaměřený na oblast požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Program obsazoval řadu scének a modelových situací, na kterých se žáci učili, jak se zachovat v krizových situacích spojených např. s požárem. Nakonec si všichni mohli vyzkoušet hasičskou výstroj a potěšit se s dráčkem Hasíkem, který je celým programem provázel. Za hezký program děkujeme p. Martinu a Milanu Götzovým.
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Zdenka Zimová

Kraj od kraje - Velikonoce jsou tu i tam

V pátek 31. 3. se v rámci projektu "První cesty za kulturou" žáčci 1. a 2. třídy zúčastnili výletu do Oblastní galerie v Liberci, kde se aktivně zapojili do velikonočního programu. Hravou formou se dozvěděli o velikonočních zvycích a tradicích v různých koutech naší republiky. Na závěr si vyrobili krásnou slepičku s vajíčkem. 
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Adéla Paříková

Návštěva Galerie v Liberci 20. 3. 2017

Vystoupili jsme z autobusu a vešli jsme do velké krásné budovy. V budově jsme se převlékli a šli jsme do jedné z místností, kde byly obrazy od Josefa Čapka v originále. K prohlídce obrazů nám paní průvodkyně pustila skladbu dětského sboru, která byla velmi krásná. Dále jsme šli do druhé části prohlídky, kde jsme přiřazovali obrázky Josefa Čapka k textům od Františka Hrubína. Když jsme obrázky přiřadili, paní průvodkyně nám řekla, že si zahrajeme na spisovatele, ilustrátory a nakladatele v jednom.
Nejprve jsme si namalovali náčrtek, potom nám průvodkyně rozdala lepicí papíry a to, co jsme namalovali na papír, to jsme potom udělali vlnou na lepicí papír. To jsme si hráli na ilustrátory. Potom jsme k tomu obrázku napsali text a nakonec jsme vše sešili do jednoho a vytvořili něco jako knížku.
Když jsme vše dodělali, šli jsme do interaktivní místnosti, kde jsme zkoušeli různé věci např. malovat pískem nebo skládat hlavolamy apod. A úplně na závěr jsme si hráli na designéry.
Krásný den. Tereza Židů, žákyně 5. třídy

 

Svět očima Josefa Čapka

Svět očima Josefa ČapkaV pondělí 20. 3. navštívili žáci 3. - 5. ročníku Oblastní galerii v Liberci, kde byl pro ně připraven program s názvem "Svět podle Josefa Čapka". Jednalo se o doprovodnou akci k probíhající výstavě "Nespatříte hada", jež se věnuje zobrazení dětského světa. 
Během programu si žáci prohlédli ilustrace Josefa Čapka, Františka Hrubína, Jana Skácela a Miloslava Kabeláče. Potom se sami na chvíli stali ilustrátory i spisovateli a vytvářeli si vlastní "knihu". Po práci si vyzkoušeli lákadla interaktivní expozice a s lektorkou si povídali o designu.
Fotografie z programu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Lucie Holanová, Mgr. Vladimíra Erbanová

Masopustní průvod

Masopustní průvodJako každoročně jsme uspořádali masopustní průvod, kterého se zúčastnily všechny děti ze základní školy a mateřské školy. Průvod prošel obcí a udělal několik zastavení (obecní úřad, obchod, školní restaurace), na kterých jsme potěšili přítomné dospělé masopustní zdravicí a na oplátku jsme byli obdarováni malou sladkostí. Průvod jsme zakončili u hasičárny, kde jsme pod dohledem hasičů spálili bábu Morenu.
Po návratu do školy jsme vyhlásili nejlepší masku z každé třídy. A rozhodování nebylo vůbec jednoduché, protože všechny masky byly velice nápadité a povedené. Nakonec zvítězila maska "sněhuláka" Jakuba Michoně z 1. ročníku, indiánky Báry Židů z 2. ročníku, "uklízečky" Viktora Šolty ze 3. ročníku, "klauna" Julie Šímové ze 4. ročníku a v 5. ročníku se o vítězství podělili "dáma" Nikola Bečvářová a "čertova kuchařka" Vojtěch Kaniok.
Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Soutěž v recitaci - školní kolo

V pondělí 13. 2. se uskutečnilo školní kolo soutěže v recitaci, kterého se zúčastnilo 24 žáků. Rozhodování nebylo pro porotu vůbec snadné, protože všichni zúčastnění předvedli výborné výkony. Nakonec porota rozhodla následovně:
1. kategorie (1. ročník)
1. místo - František Vondrovský
2. místo - Lukáš Mrklas
3. místo - Nikolas Krejčík
2. kategorie (2. a 3. ročník)
1. místo - Barbora Židů
2. místo - Daniel Seifert
3. místo - Anna Richterová
3. kategorie (4. a 5. ročník)
1. místo - Nikola Bečvářová
2. místo - Andrea Jírovcová
3. místo - Tereza Židů
Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme za hezký kulturní zážitek. Fotografie ze soutěže a z jejího vyhodnocení jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová a Irena Fejtková

Mikuláš ve škole

Mikuláš ve školeV pondělí 5. 12. navštívil naší školu Mikuláš se svým kamarádem čertem. Každému žáčkovi přečetli jeho prohřešky z knihy hříchů a vykoupením pak byla krátká básnička nebo písnička. Všechny děti byli nakonec obdarováni malou sladkostí. Fotografie jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.

Rozsvícení vánočního stromu ve Višňové

Rozsvícení vánočního stromu ve VišňovéV sobotu 26. 11. jsme se zúčastnili rozsvícení vánočního stromu ve Višňové. Děti z MŠ se svými učitelkami Lucií Snášelovou, Janou Bečičkovou a Věrou Hlubůčkovou zarecitovaly dvě básničky a zazpívaly dvě písničky s vánoční tématikou. Žáci ZŠ pod vedením paní učitelky Zdenky Zimové zpříjemnili všem účastníkům začátek adventního času tradičními koledami. Odměnou pro všechny byl slavnostně nazdobený stromek, jehož ozdoby vyrobili žáci školy při pracovním vyučování. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Vánoční tvůrčí dílna

Vánoční tvůrčí dílnaV pátek 25. 11. se ve škole uskutečnil jubilejní 10. ročník vánoční tvůrčí dílny. Děti, jejich rodiče či prarodiče si mohli vyrobit adventní věnec, vánoční svícen, anděla ze dřeva, vánoční hvězdu nebo přáníčko pro své blízké. Současně byla otevřena adventní tržnice, kde si všichni příchozí mohli vybrat výrobky s vánoční tématikou, které vyrobili naši žáci v hodinách pracovního vyučování či výtvarné výchovy. Děkujeme všem za účast. Fotografie z dílny jsou ve fotogalerii.
Mgr. Helena Roubalová

Školní výlet do Bozkovských jeskyní

V pondělí 24. 10. jeli žáci 3., 4. a 5. ročníku na výlet do Bozkova. Čekala je návštěva tamějších dolomitových jeskyní. V rámci téměř hodinové prohlídky se seznámili s historií a způsoben vzniku jeskyní. Prohlédli si mnoho zajímavých krápníkových útvarů, krasové jezírko a zažili opravdovou jeskynní tmu. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.

U obou výletů si žáci hradili pouze vstupné. Dopravu autobusem uhradila škola z finančních prostředků, které jsme získali sběrem druhotných surovin.
Mgr. Lucie Holanová

Školní výlet do IQ parku v Liberci

V pondělí 24. 10. žáci 1. a 2. třídy navštívili zábavní centrum IQ Park v Liberci. Vyzkoušeli si několik hlavolamů, zahráli si v dětské ordinaci na lékaře, cestovali vesmírem, pluli na potápějící se lodi Titanic, hledali cestu ze zrcadlového bludiště, nakupovali v dětském supermarketu, poznávali různé fyzikální zákony a hlavně si zažili spoustu zábavy. Fotografie z výletu jsou ve fotogalerii.
Mgr. Adéla Paříková

Volnočasové aktivity a zájmové kroužky

Od 3. 10. 2016 začínají volnočasové aktivity. Časový harmonogram jednotlivých kroužků je uložen v odkazu Komunitní škola.

1. září

Dne 1. září 2016 končí výuka v 9:30. Více

Provoz školní družiny

Od 1. září 2016 budou děti navštěvovat pouze školní družinu.
O otevření školního klubu budou rodiče včas informováni.

Zahájení školního roku 2016/2017

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne ve čtvrtek 1. 9. 2016 od 8 hodin před budovou základní školy. Srdečně zveme rodiče, prarodiče a všechny přátele školy.

Školní družina zahajuje svou činnost ve čtvrtek 1. 9. 2016 od 6,00 v budově školy. Odpoledne pak končí v 16,00.

POZVÁNKA NA ŠKOLNÍ AKADEMII

Zveme všechny děti, jejich prarodiče a příznivce naší školy na ŠKOLNÍ AKADEMII,
která se uskuteční dne 21. 6. 2016 od 16 hodin před budovou základní školy.
Součástí akce bude rozloučení s předškoláky a žáky 5. ročníku.
Dojde také k  slavnostnímu otevření školní zahrady.

Pozvánka na druhé pracovní odpoledne

Pozvánka na druhé pracovní odpoledne

Pěší výlet na frýdlantskou rozhlednu

V sobotu 23. 4. 2016 jsme uskutečnili první z pěších výletů pro děti, jejich rodiče a přátele školy. V 9 hodin vyrazila skupinka třinácti lidiček směr Poustecká obora, abychom po třech hodinkách našeho putování vyšplhali na rozhlednu ve Frýdlantě. Tam jsme si dali malou svačinku. Pro děti pak odměnou byla zmrzlina v cukrárně na náměstí. Výlet se povedl a už se těšíme na další.

Den s Policií ČR a hasiči z Višňové

Den s Policií ČR a hasiči z VišňovéV pondělí 21. 3. byl na naší škole uspořádán Den s Policií ČR a hasiči z Višňové. Žáci si mohli prohlédnout vybavení hasičů, dovědět se, co dělat, když začne hořet, a také vyzkoušet základy zdravovědy. Policisté názorně předvedli svou práci při pořádkové službě, děti si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak pracuje policejní radar na měření rychlosti nebo jak se sbírají otisky prstů. Část programu byla věnovaná bezpečnosti chodců a cyklistů. Na závěr předvedli policisté zásah proti prchajícímu vozidlu a zabezpečení nebezpečného řidiče.

Velikonoční tvůrčí dílna

Velikonoční tvůrčí dílnaV pátek 18. března se uskutečnil již 10. jubilejní ročník velikonoční tvůrčí dílny, kde si všichni příchozí mohli vyrobit různé velikonoční dekorace či uplést pomlázky. Kromě toho je přivítala malá tržnice plná výrobků našich žáků s jarní tématikou. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.

Masopustní průvod

Masopustní průvodVe středu 24. 2. 2016 jsme pro všechny žáky a děti z MŠ uskutečnili masopustní průvod, který se vydal naší obcí. Cestou jsme potěšili oko kolemjdoucích, zastavili jsme se na obecním úřadě, ve školní jídelně či místním obchůdku. Všude děti dostaly malou sladkou odměnu za svou zdravici. Nakonec jsme pod dohledem hasičů spálili Morenu. Po návratu do školy jsme vyhlásili nejlepší masku z každé třídy. Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníkuV pátek 29. 1. 2016 se v naší škole uskutečnil zápis do 1. ročníku. K zápisu se svými rodiči přišlo 18 dětí ze školského obvodu Višňová a Černousy.

 

Čertovský den ve škole

Čertovský den ve škole

V pátek 4. 12. proběhl na naší škole čertovský den. Žáci mohli přijít v masce čertíka nebo anděla. Také výuka byla přizpůsobena tématice – o čertech se učilo v českém jazyce, angličtině nebo matematice. Během dopoledne také všechny třídy navštívil Mikuláš s čertem, aby nadělil dětem malou sladkost za básničku nebo písničku.                                             Odpoledne pak čertovský den pokračoval programem ve školní družině pod názvem „Čertovské rejdění“.

Rozvícení vánočního stromu ve Višňové

Rozvícení vánočního stromu ve VišňovéV sobotu 28. 11. se děti z mateřské školy a žáci základní školy zúčastnili rozsvícení vánočního stromu ve Višňové, kde vystoupili s krátkým programem vánočních koled a básní.

Vánoční dílna

Vánoční dílnaV pátek 27. 11. se naše škola otevřela všem, kteří se chtěli příjemně naladit do nacházející adventní nálady. Proběhla tu již po devátě tradiční vánoční dílna, kde si všichni přítomní mohli vyrobit různé vánoční dekorace, od papírových andělů, vánočních hvězd a přání až po adventní věnce a svícny. Kromě toho byl připravený bohatý prodejní trh s výrobky našich žáků.

O škole Višňová

O škole Višňová

Jsme základní školou s 1. stupněm a mateřskou školou. Školu navštěvují žáci ze všech částí obce Višňová a z obce Černousy. Tomu jsou přizpůsobeny jízdní řády vlakové i autobusové dopravy, dobré spojení je i s Frýdlantem.
Základní škola sídlí v budově na jedné straně obce, školní družina sídlí v samostatné budově na druhé straně obce ve stejné budově jako mateřská škola a školní restaurace firmy Scolarest. Škola má jednu tělocvičnu a využívá hřiště TJ Jiskra Višňová.
Velkou pozornost věnuje škola žáků prospěchově slabším a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Díky nižšímu průměrnému počtu žáků ve třídách je možné efektivněji uplatňovat individuální přístup a vyučovat je podle specificky upravených individuálních plánů. Nadaným žákům je věnována pozornost nejenom při vyučování, kdy se opět uplatňuje individuální přístup, ale zapojují se do i různých projektů, účastní se vědomostních soutěží a olympiád.
V průběhu školního roku jsou pro všechny žáky ZŠ a děti ž MŠ připravovány krátkodobé i dlouhodobé projekty s environmentální tématikou, účastníme se různých sportovních soutěží, např. atletických závodů, soutěží ve fotbale a florbale. V rámci projektu „Rozvoj spolupráce škol v česko-polském příhraničí“ dlouhodobě spolupracujeme s polskou školou v Sulikówě.
Snažíme se o dobré a otevřené vztahy se zákonnými zástupci žáků, obcí a veřejností. Každý rok organizujeme pro zákonné zástupce i veřejnost Den otevřených dveří, tvůrčí dílny, školní akademii a řadu dalších kulturních a společenských akcí.

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy