logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 185   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Červen 2023

Červen 2023

Poslední měsíc před prázdninami si děti náramně užily.

Červen začal Dnem dětí. Děti čekala dobrodružná cesta: „Cesta za pokladem“. Děti po cestě plnily různé úkoly a  jako odměnu za splněné úkoly dostaly zasloužený poklad!

Další den jsme se s dětmi vydali na výlet autobusem do Raspenavy, zavítali jsme do Levandulovny. Pro děti byl připraven výukový program, kde se prostřednictvím zajímavých aktivit dozvěděly něco o pěstování a zpracování levandule. Dozvěděli jsme se, že levandule je květina nenáročná na pěstování, přesto vyniká svou vůní a léčivými účinky.  Vyrábí se z ní květinové vody, sirupy a další produkty.

Měli jsme možnost  ochutnat lahodný levandulový sirup a sušenky z levandule. Moc nám všem chutnalo! Na konci programu si děti vyrobily levandulové mýdlo, které bylo dárkem pro rodiče. Moc se nám návštěva líbila a určitě nebyla poslední.   

Polytechnické vzdělávání

Pro děti ze třídy Sluníček byl připraven program, který byl zaměřen na polytechnickou výuku. Program zahrnoval praktické dovednosti v oblasti kutilství.  Děti se naučily pracovat s pilkou, kladívkem, svěrákem a vyrobily si ze dřeva fotoráměček. Děti si odnesly zkušenosti se zatloukáním, pilováním, vrtáním, ale také výrobek. Program byl pro děti velice zajímavý, protože děti pracovaly s opravdovým nářadím! Určitě tyto dovednosti budeme dále rozvíjet a podporovat a pokračovat v programech, které se zabývají polytechnickým vzděláváním a vybudováním kutilského ponku.

Bidýlko 
Ke konci června nás čekal tradiční výlet na Bidýlko v nedaleké Poustce. Od středy do pátku čekal děti dobrodružný pobyt. S dětmi jsme podnikali výlety a procházky, které byly zaměřeny na poznávání přírody, hry v lese, tvoření z přírodnin a všestranné sportovní vyžití dětí. 

Jedno celé dopoledne bylo věnované keramice, kde si děti mohly tvořit pod vedením Martiny Novákové keramiku, kterou si po vypálení odnesou domů.

Rádi bychom poděkovali Martině Novákové za milý a trpělivý přístup a skvělou kuchyni. Děkujeme!

Loučení s předškoláky
Rok utekl jako voda a nadešel čas loučení, a tak jsme se v mateřské škole rozloučili s předškolními dětmi, které byly pasovány na školáky. Tento slavnostní den se v mateřské škole sešli rodiče, prarodiče a sourozenci, aby společně oslavily konec a zároveň vstup do nové životní etapy.

V altánu byla prezentace fotek dětí z předešlých let a tak  jsme si mohli připomenout, jak ten čas letí a jak nám z malých dětí vyrostli velcí a šikovní školáci.

Děti předvedly program plný básniček a písniček, který se v průběhu roku společně naučily. Proběhlo slavnostní Pasování na školáky.  Nechybělo občerstvení a na závěr slavnostního dne si děti připily dětským šampaňským. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a pohoštění.

Předškolákům přejeme hodně štěstí a úspěchů ve škole a už teď se nám po nich stýská...

 

Duben 2023

Duben 2023

Velikonoce
S dětmi jsme si  povídali  o nejdůležitějších svátcích jara a to o Velikonocích. Jak, a proč se slaví, i jaké další jarní zvyky a tradice lidé dodržují.

Děti se naučily velikonoční básničku, ozdobily vajíčka a   za pomocí paní učitelky  vyráběli velikonoční dekorace a přání. Děti ze Sluníček viděly přípravu studeného porcelánu, kterým si ozdobily březovou větvičku.

Pro zpestření čtvrtečního dne před velikonočními svátky čekalo na děti překvapení.  Děti  na hřišti hledaly velikonoční poklad.  Neměli to jednoduché. Musely si  nejdříve najít kamaráda, který měl stejné vajíčko a po té, ve dvojicích plnily úkoly. Na konci čekalo děti velikonoční překvapení

Návštěva ve škole.

Před zápisem do školy  jsme se s dětmi ze Sluníček byli podívat na své kamarády ve škole. Prvnáčci nám předvedly, co se ve škole naučily a že jim to šlo!  Děti se také seznámily s prostory školy, a prohlédly si, jak  taková školní třída vypadá. Děti si na chvíli vyzkoušely, jaké je to být školákem. Děti přišly z návštěvy základní školy nadšené a natěšené na to, až přijde čas, kdy sami „usednou do školních lavic“. Děkujeme paní učitelce Adrianě Mackové za přípravu a spolupráci.


Položek: 1-6 z celkem: 185   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Nezapomeňte, že se můžete do konce října zúčastnit soutěže ve sběru kaštanů a žaludů.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy