logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 200   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Leden 2024

Leden 2024

První týden v lednu patřil k zážitkům z Vánoc a Třem králům. Děti si do školky přinesly dárečky od Ježíška, které ukázaly a půjčily svým kamarádům. Povídali jsme si o Třech králích. Děti tvořily, poslouchaly příběhy a nechyběl ani průvod. Letos nám počasí přálo a uskutečnili jsme pochod obcí. Nechyběla zastávka v jídelně u našich milých kuchařek, na Obecním úřadě, u maminky Petry Prýlové, u rodičů Kristýnky Marhanové a u pana Krále. Poděkování všem za dobrůtky a vitamíny.

Na dveře koledníci vždy psali posvěcenou křídou K + M + B – nápis, který má ochraňovat stavení před vším zlým. 

Zimní radovánky 

K zimě sníh prostě patří. A jelikož ho momentálně napadlo hodně, rozhodli jsme se, že je třeba si ho pořádně užít! Válení andělíčků, stavba sněhuláků, koulování se a blbnutí. To všechno jsme si užili.

Děti poznávaly změny v přírodě, určovaly znaky zimního období a seznamovaly se s vlastnostmi sněhu. Nechyběly pokusy a objevy. Úsměvy na dětských tváří mluví za vše.

Proč si vosy staví hnízda z papíru
V polovině ledna jsme s dětmi ze Sluníček jeli na výukový program do Hejnic. Cílem programu bylo seznámit se s vosami a způsobem jejich života.

Děti prostřednictvím pohádky měly možnost poznat živočichy, kteří obvykle nepatří k oblíbeným. Lektorka Lenka si s dětmi povídala o vosách, jejich zajímavém způsobu života.  Děti si prohlédly opravdové vosí hnízdo a také, jak to vypadá uvnitř. A protože my lidé jsme prý výrobu papíru ze dřeva okoukali právě od vos, povídání o vosách bylo propojeno s tvořením z papírové hmoty. Program byl pro děti a paní učitelky velice zajímavý a obohacující.

 V únoru se těšíme na Masopust a na další program v Hejnicích. Budeme péct housky!

 

Prosinec 2023

Prosinec 2023

Celý měsíc prosinec se nesl ve znamení příprav a těšení se na nejhezčí svátky v roce, Vánoce. 


V pátek 8. prosince k nám do školičky zavítal Mikuláš s Andílkem. Čerta nechal v pekle, protože naše dětičky jsou hodné a kdo trošku vystrkuje růžky, slíbil, že se polepší.  Děti potěšily naši vzácnou návštěvu pásmem písniček a říkanek a na oplátku byly odměněny mikulášskými balíčky

Společně s rodiči jsme strávili příjemné odpoledne ve školce. Děti předvedly pásmo písniček a básniček s vánoční tématikou a s rodiči si vyrobili svícínek a hvězdičku z papíru, která byla součástí překvapení - rozsvícení vánoční spirály.

Děkujeme všem za navození příjemné vánoční atmosféry, společně strávený čas během tvoření a přinesené cukroví a dobroty. Moc nám všem chutnalo!

Ale završením a největší odměnou je pak společná nadílka. Povídáme si o vánočních tradicích. Některé z nich vyzkoušíme, ochutnáváme cukroví, zpíváme koledy, nadělujeme dárečky a užíváme si vánoční čas.

Rádi bychom chtěli touto cestou poděkovat rodičům, kteří zakoupili dárky pro děti, dětem udělaly radost a jejich rozzářené oči byly odměnou. Moc děkujeme.


Položek: 1-6 z celkem: 200   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy