logotyp
Položek: 1-6 z celkem: 218   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Z naší školky

Květen 2024

Květen 2024

Maminky mají sátek 
V úterý 14. května se naše školka proměnila na veselé a barevné odpoledne, kdy jsme společně oslavili Den matek na zahradě školky. Děti se na oslavu velmi těšily a pečlivě se připravovaly.

Oslava začala krátkým pásmem, kde děti zazpívaly a přednesly básničky věnované maminkám. Pro maminky bylo připravené překvapení, společně si s dětmi zatancovaly taneček. Během tanečku bylo vidět, jak si všichni tento okamžik užívají.  Po skončení tanečku následoval potlesk a objetí. Děti byly nadšené, že se jim vystoupení povedlo a maminky byly plné dojetí a radosti.

Nechyběl dáreček v podobě kytičky v květináči, který ozdobily děti a společné tvoření v podobě srdíčka. Také nechyběla obrazová galerie, kde maminky hledaly své portréty.

Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě občerstvení a realizaci tohoto krásného dne. Děkujeme dětem za jejich píli a radost, maminkám za jejich podporu a lásku.

Solná jeskyně

Rozhodli jsme se, že navštívíme s dětmi solnou jeskyni ve Frýdlantu.  Dozvěděli jsme se, že patří mezi nejlepší relaxační místa a má pozitivní vliv na celkový organismus. Prožili jsme čas plný klidu, uvolnění a her v doprovodu relaxační hudby. Zkrátka jsme si dobře odpočinuli, načerpali sílu do dalších dní. Určitě do budoucna solnou jeskyni navštívíme, moc se nám tam líbilo!

Návštěva Frýdlantského zámku
Prohlídková trasa byla zaměřená na nejmenší návštěvníky. Jednoduchou formou byly děti seznámeny s chodem zámku. Bylo vysvětleno, na co byl rodině erb, kdo na zámku sloužil a bydlel. Představeny byly prostory Kastelánského křídla. Děti se potkaly s nevšedním domácím mazlíčkem dcer posledních majitelů, prošly se po slavnostním schodišti a navštívily soukromé části, které obývala poslední majitelka panství. Prohlídka byla zakončena v dětském pokoji, kde si děti prohlédly hračky zámeckých dětí. Dětem se prohlídla velice líbila a byla vedena tak, že si děti odnesly hezký zážitek.

 

Co jsme ještě v květnu zažiy?

Povídaly jsme si o naší vesnici, hlavním městě a České republice. Byly jsme se podívat u pana starosty, který nám pověděl, jak to na chodí na Obecním úřadě a trpělivě odpovídal na naše otázky. Také se nás pan starosta ptal, co bychom si přály vylepšit v naší vesnici, padaly zajímavé nápady (např. obchod s hračkami a se zvířátky, bazén, cukrárna, nová školky, nová silnice, Fun park, nová omítka na školce…. Dětské nápady a fantazie jsou krásné.   

 

Duben 2024

Duben 2024

Předškoláci ve škole
Pro předškoláky je návštěva ve škole jako cesta do velkého světa plného nových zážitků a příležitostí. Děti se do školy moc těšily, protože se setkaly se svými kamarády ze školky a byly zvědavé, co se prvňáčci naučili. Nikdo se nedal zahanbit a všem to moc šlo! Poděkování paní učitelce Zdeňce Zímové za přípravu a pěkné dopoledne.

Předškoláci, jako malí průzkumníci, se vydali na dobrodružnou cestu do školního prostředí. A co tam našli? Třídy, učitele a hlavně spoustu dalších dětí! Je to jako objevovat nový svět plný zábavy a učení. Společné setkání je pro děti obohacující, posiluje v dětech sebevědomí a sociální dovednost.

Cvičení v tělocvičně
Představte si, jak děti skáčou, běhají a tvoří různé figury. Ano, je to pravda! Tělocvična je místo, kde se mohou  děti vyřádit a zároveň se učit novým dovednostem. Cvičení v tělocvičně je skvělý způsob, jak rozvíjet fyzickou kondici a motorické dovednosti dětí předškolního věku. Zároveň je to výborná příležitost k tomu, jak se bavit a projevit svou kreativitu. Tak jdeme do toho a užijeme si společně radost z pohybu!


Položek: 1-6 z celkem: 218   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

RYCHLÝ KONTAKT

Kontakty

Višňová 173
464 01 Frýdlant, okres Liberec

Základní škola
tel.: 725 554 521(ředitelna)
tel.: 601 543 476 (sborovna)
e-mail: skola@zsvisnova.cz
datová schránka: 7hgvtfp

Mateřská škola
tel.: 727 807 786

Školní družina
tel.: 725 554 523

Jídelna Scolarest- pí. Jana Žáková-ved.jídelny
tel: 482 312 605

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:
Firma

HAiDA s.r.o. , gen. Svobody 802, Nový Bor IČ: 402 29 645

Jméno

Štěpán

Příjmení

Drška

Kontaktní telefon

+420 604 202 720

Kontaktní e-mail

dpo@haida.cz

ISDS

ckiqaqk

NÁSTĚNKA

Hledáme učitele/učitelku pro 1.stupeň ZŠ. Kvalifikační předpoklady dle zákona č. 563/2004 Sb., zákon o pedagogických pracovnících. Nástup od 26.8.2024 na plný úvazek.
Poděkování firmě Juta a.s. za finanční dar na nákup sportovních pomůcek a pořádání sportovních soutěží.
Moc děkuji sponzorům, kteří v letošním roce 2023 přispěli finanční částkou na pořízení sedacích vaků do čtenářských koutků. Jedná se o: firmu Grain a.s., OÚ Černousy, hasiče Višňová, TJ Jiskru Višňová a manželé Alice a Luboš Erbanovi.
Od 1.9.2023 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.
Děkujeme

NOVINKY

Škola v přírodě proběhne od pondělí 24.6. do čtvrtka 27.6.2024 v penzionu Kamzík v krásné krajině Českého Švýcarska. Dopravu i ubytování budeme hradit z projektu OP JAK. Škola v přírodě bude pro žáky zdarma.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola
Základní škola
Školní družina
Domů

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy