Položek: 1-6 z celkem: 224   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu

Září 2024

První dny ve školce

Nový školní rok už začal a v naší školce nás přivítal sluníčkově.

Po prázdninách jsme se opět sešli ve školce, přivítali nové kamarády a vyprávěli si zážitky z léta. Dny jsme trávili hraním, učením a procházkami v přírodě.

Nejmladší děti dorazily do školky statečně. Postupně zvládají počáteční novoty a že jich je! Tak třeba nové prostředí, noví lidé, nová pravidla....., a aby to nebylo málo, jsou bez svých nejbližších. Nemají to mnohdy jednoduché. Ale vypadá to, že vše postupně zvládneme a “zabydlíme se” v MŠ stejně, jako tomu bylo loni, předloni…

Červen 2024

Červen 2024Dětský den

Den dětí jsme oslavili na naší zahradě. Pro děti byl připravený skákací hrad, to bylo překvapení! Děti byly naprosto u vytržení, jejich radost byla obrovská. Děti se kolem něj seběhly a užily si spoustu legrace. Děti ještě k svátku dostaly venkovní kuchyňku a pracovní ponk, kde budou moci uplatnit svou zručnost. Na závěr slavnostního dne se děti osvěžily melounem a dostaly balíček s překvapením.

ZOO Liberec

Ve středu 5. června jsme jeli na výlet do Zoologické zahrady. Ráno jsme se všichni sešli ve školce s batůžky plnými svačinek, pití a dobrou náladou. Potom jsme se všichni usadili do autobusu a hurá na cestu! Když jsme dorazili, viděli jsme obrovskou bránu s nápisem „Zoologická zahrada“. Děti jsme rozdělili do skupinek, dohodli se na pravidlech a už jsme se vydali na cestu za zvířátky.

Mezi nejoblíbenější zvířata pohledem dětí byli bílí tygři, opice, lachtani a tučňáci v bazénu.

Po prohlídce zvířat jsme si dali pauzu na oběd. Sedli jsme si na lavičky a vybalili své svačinky. Někteří z měli sendviče, řízky, jiní ovoce nebo jogurty a dobrůtky. Když jsme se vraceli k autobusu, byli jsme všichni unavení, ale šťastní.

Celý den jsme se učili nové věci a užili si spoustu legrace. V autobusu jsme si povídali o tom, které zvíře se nám líbilo nejvíce. Až jsme dorazili zpátky do školky, všichni jsme se shodli, že to byl jeden z nejlepších výletů vůbec!

Divadelní představení v MŠ

O ptačím sněmu byl název divadelního představení pro děti v MŠ. Děti se seznámily s jednotlivými druhy ptačí říše, ale také si společně zazpívaly, zahrály na jednoduché rytmické nástroje a zábavnou formou si osvojily základní hudební pojmy. Děti si poslechly úryvky z vážné hudby. Dětské symfonie L. Mozarta i tanec Anitry z Peer Gynta od E. Griega.  Představení bylo velice pěkné a na konci programu byl slyšet hlasitý potlesk.

Bidýlko
S dětmi, které v září půjdou do školy jsme se vydali na dvoudenní výlet do nedalekého okolí. Využili jsme rodinný penzion Novákových v obci Poustka. Děti zde měly možnost nahlédnout do tajů keramiky, prohlédnout si cestu řemesel a vydat se do nedalekého okolí. Rádi bychom poděkovali Martině Novákové za trpělivý přístup a výbornou kuchyni! Děti si pod jejím vedením mohly vyzkoušet výrobu keramiky, kterou si po vypálení odnesou domů.

Volné chvíle jsme trávili v lese a poznávali okolí. Hráli různé hry, které byly zaměřeny na   spolupráci a vzájemnou pomoc.  Děti si výlet moc užily, což dokazují fotografie a těšíme se na příští rok.

Rozloučení s předškoláky

Ani jsme se nenadáli a už se zase loučíme s našimi předškoláky. Odpolední párty na zahradě školky proběhla ve velkém stylu. Děti byly představeni básničkou, kterou pro ně vymyslela paní učitelka Jana. Děti měly připravené krátké pásmo a písničku na rozloučenou. Potom následovalo pasování na školáky za hřmotu hudebních nástrojů. Nechybělo opékání, hodování a přípitek. Děkujeme všem rodičům za účast a pohoštění, které bylo skvělé!

Také my se loučíme s předškoláky a je nám smutno. A nezapomeňte, že u nás ve školce máte vždy dveře otevřené.

Za celý tým mateřské školy, děkuji též všem rodičům za spolupráci a v nemalé míře všem pedagogickým a nepedagogickým zaměstnancům za jejich skvělou pedagogickou práci a pomoc.

Přejeme všem krásné prožití prázdnin a našim školákům úspěšný vstup do ZŠ.

Jídelna- pí. Jana Žáková-ved.jídelny

Od 2.9.2024 bude zahájen sběr tříděného odpadu. Sbíráme nyní pouze papír. Svůj sběr můžete ponechat u zadního vchodu do staré budovy školy. Nezapomeňte napsat jméno, příjmení a počty kg.

Škola v přírodě proběhne opět poslední týden školního roku 2024/2025. Přesněji od 23.6. do 26.6.2025 - v Penzionu Savoy v Dolním Maxově.