Položek: 105-110 z celkem: 209   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

MTU - stavitelé mostů

Další setkání v rámci projektu se naši malí stavitelé seznámili, jak se staví mosty. Děti si připomněly, jak správně vázat kostky a naučily se, jak sestavit pilíř, aby unesl celý most i se sochami. Dále si povídali o nejvýznamnějším českém panovníkovi Karlu IV., historii Karlova mostu, vázání cihel a v neposlední řadě jsme si všichni vyzkoušeli, jak náš most vydrží. Děti  se za pomocí lektorů prošly po mostě, dopadlo to dobře. V únoru se těšíme na další setkání a to se z nás stanou stavitelé věží.

Ptáčci v zimě

S dětmi ze třídy Broučků jsme si povídali, jak se staráme o zvířátka v zimě. Cílem tohoto tématu bylo dětem přiblížit život ptáčků v zimě, podporovat dětskou zvídavost a vést děti k péči o ptáčky v zimě. Prostřednictvím her a činností se děti naučily rozpoznávat druhy ptáčků a jak se o ně přes zimu starat a jak vyrobit krmítko.

Všechny naše aktivity si můžete prohlédnout na stránkách školy ve fotogalerii.

Kolektiv MŠ

Prosinec 2019

Poslední měsíc v roce nastává pro děti krásné období. S dětmi ve školce se na Vánoce pečlivě připravujeme. Snažíme se dětem připomínat české tradice a zvyky. Společně jsme strojili stromeček, rozkrajovali jablíčka, zdobili perníčky, pouštěli lodičky a o dalších zvycích  si vyprávěli.

Nechyběl Mikuláš s Andílkem. Bez čertů (děti se proměnily v čertíky), protože máme ve školce samé hodné děti. Společně jsme si mikulášskou nadílku užili v pohodě a děti dostaly něco dobrého na zub.

S dětmi ze třídy Sluníček jsme se rozjeli vlakem do Liberce do Home Credit Arény na předvánoční program Vánoce v Aréně. Děti z libereckého kraje jsou zdarma zvány na dopolední program, kde pro malé návštěvníky byly připraveny pohádky, soutěže a spousta zábavy.

Opět nás čekal další díl z projektu Malá technická univerzita - Malý inženýr. Děti podle jednoduchého s technického výkresu zavedly do domu vodovod, kanalizaci a elektriku.

Poslední středa před vánočními prázdninami patřila rodičům a prarodičům, strávili jsme příjemné odpoledne. Děti předvedly malou ukázku, z toho co se ve školce naučily, předvedly básničky a písničky. Ve třídě Sluníček se soutěžilo, děti soutěžily společně s rodiči.  U Broučků se vyráběly papírové ozdoby a ochutnávalo se cukroví, které přinesli rodiče. Moc všem děkujeme.

Nakonec přišel do školky Ježíšek a nadělil dětem dárky. Děti z nich měly radost a celý zbytek dne si hrály s novými hračkami.

Přejeme Všem šťastný a úspěšný nový rok 2020.

Kolektiv MŠ.

Říjen 2019

Podzim v MŠ

V tomto měsíci jsme se s dětmi zaměřili na činnosti související s podzimem.  V přírodě jsme pozorovali znaky podzimu, změny počasí a dozrávání podzimních plodů. Poznávali jsme různé stromy, keře a jejich plody, které jsme využili při různých činnostech.

Děti ze třídy Broučků se seznámily s pohádkou „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá“. Pohádku jsme přečetli a zdramatizovali. Děti si samy postavily domeček z molitanových kostek, nasadily masky a pohádka mohla začít.

Ve třídě Sluníček pokračovala další lekce z projektu Malé technické univerzity, kde se se děti staly architekty. Děti se seznámily s jednoduchým technickým výkresem a naučily se v něm číst.  Zjistily, co jsou to obvodové zdi a příčky. Nakonec děti postavily podle technického výkresu půdorys domu. V další lekci se děti stanou malými inženýry.

Dýňobraní v MŠ

Ve spolupráci se školní družinou jsme pořádali tradiční Dýňobraní na zahradě MŠ. Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne a za spolupráci všech zúčastněných.  Děkujeme za přinesené dobroty, darované dýně a tradiční dýňovou polévku od milých kuchařek za naší jídelny.

Vyřezané a rozsvícené dýně zdobí zahradu MŠ a poté zdobí Strašidelný les v Předláncích.
                                                                                                                  Kolektiv MŠ