Položek: 105-108 z celkem: 110   na první stranuo jednu stranu zpětna poslední stranu

I-alba MŠ

Výlet do Oldřichova

Ve čvtrtek starší děti ze školky jely na výukový progam "Pekař peče housky" do Oldřichova. Cílem programu bylo seznámit děti jak vzniká mouka a vyzkoušet si pečení housek vlastníma rukama. Děti se naučily, jak se dělá kvásek, samy si vypracovaly těsto a housky vlastnoručně upletly. Dětem se housky moc povedly a ještě si na nich pochutnaly.

Masopust

Masopust Ve středu jsme si připomněli lidovou tradici-Masopust. S dětmi jsme si vyrobili masky a spolu se školáky se vydali na masopustní průvod vesnicí. Děti si za přednes říkanek vykoledovaly sladké odměny, za které moc děkujeme. Masopust je období veselí, legrace i hostin. Lidé si připravují masky a maškary, tancují a zpívají. Je to období od Tří králů až do začátku postní doby. Co asi znamená slovo maso-půst?

Návštěva budoucích prvňáčků ve škole

Tento týden se budoucí prvňáčci ze školky byli podívat ve škole. Prvňáčci svým kamarádům ukázali, co všechno se ve škole naučili a co  je ve škole baví. Děti ze školky se nenechaly zahanbit a ukázaly, že znají  některá písmena a umí počítat. Společně si všechny děti zazpívaly a povídaly. Moc se všem ve škole líbilo a držíme palečky při pátečním zápisu.

Zimní radovánky

Zimní radovánky Tento týden jsem si všichni užívali zimní radovánky. Dětem udělala sněhová nadílka velikou radost a tak jsme   vyrazili na nedaleký kopec a pořádně si to užili.

V záložce školní družiny jsou nově v sekci dokumenty vkládány i náměty na tvoření s dětmi v době uzavření školy/ŠD. Pokud budete mít čas a náladu, tak je určitě můžete vyzkoušet.
ZŠ, MŠ a ŠD uzavřena do odvolání.